Friday, May 24, 2024
Home / POLECAMY  / Sennik: pies. Co oznacza pies we śnie?

Sennik: pies. Co oznacza pies we śnie?

Okazuje się, że sny o psie to nie zawsze dobry omen

Radosna kobieta z psem

Mówi się, że jest uosobieniem wielkiej, bezinteresownej przyjaźni. Co oznacza pies w snach?/zdj.Canva

Niektórzy kojarzą psa z czymś pozytywnym, inni wręcz przeciwnie. Określić go można za pomocą słów wierność, przyjaźń, przywiązanie, ale również agresja i atak. Tak jak i w życiu, w snach pies może mieć różne znaczenie

 

Osoby wierzące w znaczenie snów sięgają po sennik. Pies w snach to zazwyczaj pozytywny omen. Wszystko jednak zależy od tego, jaki pies nam się śni i w jakich okolicznościach. Wiele zależy od tego jak wygląda zwierzę oraz jak się zachowuje. Znaczenie ma również wiek psa – szczenię we śnie może nieść zupełnie inny przekaz.

 

„Marzenia senne dla wielu osób mają głębsze znaczenie. Uważają, że sny w pewnym stopniu odkrywają zakamarki podświadomości i odzwierciedlają ich duszę. Z pewnością sny skrywają tajemnice, do których nie ma dostępu na jawie”

– czytamy w „Wielkim Senniku” Andreasa Baumgartena.

 

 

W wielu kulturach uważa się, że prawdziwym przyjacielem człowieka jest pies. Sennik egipski również przedstawia psa jako przyjaciela. W kulturze egipskiej jest on symbolem wierności i prawdziwej przyjaźni. Arabowie z kolei kojarzą psa ze spokojem. Pomimo tego pojawienie się psa w snach, według nich raczej nie wróży nic dobrego. Pies często symbolizuje przeciwnika i zwiastuje jakieś kłopoty lub ostrzega przed nimi.

 

Może też cię zainteresuje: Sennik: Wąż – co oznacza wąż we śnie?

 

Sennik: pies atakujący, agresywny

 

Agresywny pies

Co przedstawia sennik? Zły pies zwiastuje zmartwienia/zdj.Canva

Sennik – pies agresywny

Jednym z negatywnych snów jest ten, w którym występuje atakujący pies. Sennik przedstawia atak psa jako zdradę, konflikty i negatywne emocje. Sen o psie, który cię atakuje może być również przestrogą przed kimś niegodnym zaufania.

 

Agresywny pies symbolizuje strach przed zranieniem. Jeżeli boisz się psa we śnie może to świadczyć o twojej niepewności wobec jednej ze sfer życiowych. To wyraźne znaki, by zajrzeć w głąb siebie i zbadać swój świat emocji.

 

Zły i agresywny pies często przestrzega przed nadchodzącymi kłótniami rodzinnymi. Przygotuj się na ten intensywny etap i zachowaj spokój, a burza minie równie szybko, co się zaczęła.

 

Może cię zainteresować:
Ciekawostki o śnie

Sennik: gryzący pies. Co oznacza sen o psie, który gryzie?

Jeśli przyśnił ci się sen o psie, który gryzie powinnaś sięgnąć po sennik. Gryzący pies to ostrzeżenie.

 

Z atakiem, agresją i złością kojarzy się gryzący pies. Sennik sugeruje, że ugryzienie psa to przestroga przed niebezpieczeństwem. Gryzący pies przynosi informację o zbliżających się konfliktach. Może symbolizować agresywne usposobienie oraz agresję, którą doświadczasz od innych.

 

Zdrada bliskiej osoby to najbardziej trafna interpretacja snu o gryzącym psie. Jest to również popularne znaczenie, które podpowiada sennik. Pies gryzie, kiedy straci zaufanie do człowieka i poczuje się zagrożony. Być może jego agresja została spowodowana niedopuszczalnym zachowaniem jego opiekuna, przez co pies poczuł się przez niego zdradzony. Z drugiej strony ugryziony człowiek czuje się zdradzony przez ukochanego psa.

Sennik: pies gryzie w rękę

Pies gryzący w rękę ostrzega przed kimś niegodnym zaufania lub sugeruje, że może ktoś przejął zbyt dużą kontrolę nad twoim życiem i pora się od tego uwolnić.

Sennik: pies gryzie w nogę

Pies, który gryzie w nogę chwilowo unieruchamia swoją ofiarę. Jest to symbol kontuzji, przed którą przestrzega pojawiając się we śnie.

 

Sennik: pies łagodny, który się przytula

Łagodny i kochający pies to marzenie każdego właściciela. Co o tym mówi sennik? Pies, który się przytula to oznaka pełnej ufności i bezpieczeństwa.

 

 

Behawiorystka Alicja jest ekspertem od zachowania psów.

— Psy nie lubią nachalnego kontaktu ze strony człowieka. Jeżeli twój czworonożny przyjaciel się do ciebie tuli, oznacza to, że macie silną emocjonalną więź. Szukający kontaktu z opiekunem pies lubi jego towarzystwo, kocha go i darzy zaufaniem.

 

Podobnie opisuje to sennik. Pies łagodny i tulący się do człowieka to symbol silnej więzi. Pojawienie się we śnie przytulającego się psa może świadczyć o głębokiej tęsknocie za przyjaźnią i wsparciem innych osób. Mówi o potrzebie budowania i pogłębiania relacji.

 

Przytulający się pies zwraca również uwagę na własne potrzeby i otoczenie siebie miłością. Twoje dobre samopoczucie powinno być teraz priorytetem. Zadbaj o relaks i potrzeby emocjonalne. Obdarz siebie bezwarunkowym uczuciem, jakie oferuje pies.

Sennik: co oznaczają różne umaszczenia psów? Pies brązowy, czarny, biały

Kolorowy pies

Barwom przypisuje się znaczenie, a nawet właściwości. Ma to również swoje odzwierciedlenie w snach/il.Canva

Sennik: pies brązowy

Brązowy to barwa ziemi. Kojarzy się ze spokojem i stabilizacją i to właśnie zwiastuje sen o brązowym psie. Kiedy twoje marzenia senne odwiedzi ten brązowy czworonóg, oznacza to, że masz stabilną pracę, szczęśliwy związek i wiernych przyjaciół. Jeżeli tak nie jest, nie martw się, bo nadchodzą lepsze czasy, niosące poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie z życia.

Sennik: czarny pies

Sen o czarnym psie to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem lub chorobą. Może zwiastować nadchodzące kłopoty w sferze życiowej i emocjonalnej. Często bywa przesłanką zdrady. Czarne umaszczenie psa symbolizuje żałobę po stracie przyjaciela czy kochanka.

 

— Przeczytałem w Internecie, że czarny pies oznacza m.in chorobę i w moim przypadku tak było. Za pierwszym razem śnił mi się mały czarny pies z białym futrem na szyi, który do mnie przybiegł i łasił się leżąc na plecach. Następnego dnia ścięła mnie infekcja dróg oddechowych i dwa tygodnie leżałem z wysoką temperaturą. Kolejnym razem śniło mi się, że jechałem okrakiem na ogromnym czarnym psie, może większym nawet od niedźwiedzia. Prawdopodobnie oznaczało to problemy żołądkowo-jelitowe, bo dalej mam afty na języku i wrzody w żołądku, które pojawiły się trzy dni później. Także czarny pies niezależnie od rozmiarów to nic pomyślnego.

– opowiada jeden z użytkowników forum ezoterycznego dobrytarot.pl.

Sennik: biały pies

Biały pies symbolizuje wszystko, co dobre. Jest uosobieniem wszystkich pozytywnych cech, jakie przypisywane są psom. To oznaka prawdziwej przyjaźni, spokoju i wierności. Zwiastuje okres spokoju i pomyślności. Może sugerować spotkanie lojalnego przyjaciela i nowe znajomości, które przyniosą w twoim życiu wiele dobrego.

 

Przeczytaj również:
Sennik: sowa. Sowa we śnie – jakie ma znaczenie?

 

Umierający lub ranny pies a sennik

Sny o śmierci i chorobie nie należą do przyjemnych, zwłaszcza jeżeli śnimy o psie bliskim naszemu sercu. Jednak nie bierz tej wizualizacji dosłownie. Co oznacza umierający pies? Sennik ukazuje go jako symbol wszystkiego, z czego rezygnujesz lub co stracisz.

Ranny lub chory pies. Sennik pokazuje, co oznacza ten sen

Chory pies mówi o sferze emocjonalnej i o twojej osobowości. Powinnaś teraz skupić się na sobie. Zrelaksuj się i odpocznij. Zwróć szczególną uwagę na to, co mówisz – chory pies może zwiastować wpadkę lub nietakt, którego się dopuścisz.

 

Sen o psie, który choruje to zapowiedź pogorszenia stanu zdrowia kogoś bliskiego. Z drugiej strony może wskazywać on również nadejście negatywnych zmian, których się boisz. Drastyczne zmiany zwiastuje również ranny pies. Sennik opisuje rannego psa leżącego przy drodze: jest to oznaka nieoczekiwanych przeciwności oraz zapowiedź niepowodzeń. Ranny pies w budzie lub obok niej to osamotnienie w cierpieniu.

Krwawiący pies: sennik

Jeżeli we śnie ujrzysz rannego psa może to oznaczać, że wyrządzasz krzywdę bliskiej osobie. Pomoc rannemu psu mówi o tym, że zrozumiesz swoje błędy i będziesz chciała je naprawić.
Podświadomość kieruje cię tutaj na twoje emocje. Warto byś się im przyjrzała i zastanowiła nad relacjami. Możesz też czuć się winna lub smutna. Ranny pies to symbol zdrady lub zaniedbania.

 

Krwawiące rany psa wynikające z pogryzienia przez inne psy wróżą problemy z ludźmi. W twoich relacjach mogą pojawić się plotki i kłótnie. Jeśli to ty zadajesz krwawe rany psu, pożałujesz impulsywnych działań. Zanim coś postanowisz dobrze się zastanów, nie podejmuj decyzji pochopnie.

Martwy pies a sennik

Co oznacza pojawiający się w snach martwy pies? Sennik interpretuje śmierć psa jako utratę radości z życia. To oznaka zaburzenia wewnętrznej równowagi i spokoju.

 

Śmierć to symbol zakończenia jakiegoś etapu, ale też początek nowego. Może się wiązać z rozpadem jakiejś relacji, z końcem kariery, a nawet z transformacją osobowości. Śmierć psa świadczy również o tłumionych w sobie emocjach – informuje sennik. Zdechły pies może mówić o wypaleniu uczuć do kogoś bliskiego i przewidywać rychłe zakończenie długotrwałej, lecz martwej relacji.

 

Kiedy w śnie zabijasz psa, powinnaś przyjrzeć się bliżej swoim relacjom. Prawdopodobnie któreś z nich są niestabilne lub nawet toksyczne. Może to również świadczyć o twoim negatywnym zachowaniu wobec innych.

Szczeniak, mały pies a sennik

Dużo szczeniaków

Co sugeruje sennik? Dużo szczeniaków to oznaka radości/zdj. Canva

 

Jeżeli ostatnio zatonęłaś we wspomnieniach i tęsknisz za dzieciństwem w twoich snach może pojawić się szczeniak. Sennik kojarzy młodego psa z beztroską, niewinnością i zabawą.

 

Zazwyczaj jest to dobra wróżba na przyszłość. Pod warunkiem, że szczenię jest zdrowe i szczęśliwe. To oznaka pomyślności i odmiany naszego losu na lepsze. Zdrowe i silne szczenięta to zapowiedź udanych interesów. Liczba szczeniąt może świadczyć o czasie realizacji planów zawodowych lub o ich wielkości i wadze.

 

W przypadku, gdy śnią nam się chore lub głodne szczeniaki jest to zapowiedź drobnych trosk, zmartwień lub choroby kogoś bliskiego.

Sennik: małe szczeniaki

Małe szczeniaki w snach mogą oznaczać brak odpowiedzialności i towarzyszącą ci obecność poczucia niedostosowania do świata. Jest to szczególny znak jeżeli szczeniaki występują w towarzystwie matki.

 

Zobacz koniecznie:
Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

 

Sennik: pies a inne zwierzęta – wilk, kot

Sennik: wilk i pies

Wilk i pies mogą być nastawione do siebie przyjaźnie lub wrogo. Od tego jak ukazały się we śnie, zależy jego interpretacja.

 

Będące w przyjaźni zwierzęta zwiastują szczęście, sukcesy i zakończenie kłopotów. Wrogo nastawiony wilk i przeganiający go pies mówią o pomocy, której udzieli ci bliski przyjaciel. Z kolei, gdy pies jest pokojowo nastawiony do wilka, może to symbolizować konieczność współpracy z osobami, którym nie ufasz.

O czym informuje sennik? Pies i kot w snach

Pies i kot w snach budzą mieszane uczucia. Zarówno mogą świadczyć o silnej więzi ponad podziałami, jak i wróżyć jakiś upadek

 

Sny, w których pojawiają się pies i kot stanowią zaskakującą interpretację. Utarło się, że pies i kot to najwięksi wrogowie. Dlatego połączenie obu tych zwierząt może wydawać się negatywnym znakiem.

 

„Żyć z kimś jak pies z kotem” to powiedzenie oznaczające życie w niezgodzie, nienawiści i kłótni.

 

Pies i kot w snach oznaczać mogą szczęście i nieoczekiwane zwycięstwo. Jeżeli we śnie zwierzęta żyją zgodnie ze sobą, razem bawią się lub spacerują zwiastuje to sukces – wygraną z konkurentem. Kiedy widzisz spokojnie leżące obok siebie psa i kota, czeka cię porażka w interesach.

 

Przygotowując artykuł korzystałam z dostępnych senników internetowych oraz z cytowanych w tekście książek.

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ