Thursday, June 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Selena Gomez: Królowa Instagrama

Selena Gomez: Królowa Instagrama

Selena Gomez lubi Instagram. Ze wzajemnością

Selena Gomez

Selena Gomez podczas American Music Awards 2019 / fot. Wikimedia

Nie wiadomo czy amerykańska piosenkarka i aktorka Selena Gomez zna słynną maksymę Władysława Bartoszewskiego „warto być przyzwoitym”, ale robi wszystko żeby wprowadzić ją w życie. Przynajmniej na Instagramie

 

Selena Gomez detronizuje

Kiedy w marcu stanęła w obronie pięciu irańskich nastolatek szykanowanych przez władze za nagranie Tik Toka, w którym tańczą do jej piosenki „Calm Down” internauci oszaleli na punkcie aktorki. Liczba osób śledzących jej profil, od tego momentu zaczęła rosnąć w kosmicznym tempie. Dzisiaj Selena Gomez jest kobietą z największą liczbą obserwujących na Instagramie – ponad 400 milionów osób śledzi jej profil.

Wyprzedziła tym samym modelkę i celebrytkę Kylle Jenner (382 miliony), piosenkarkę Arianę Grande (362 miliony) czy chociażby Beyonce z liczbą „zaledwie” 300 milinów followersów. Jednak osobą, której profil śledzi najwięcej osób na świecie pozostaje nadal piłkarz Christiano Ronaldo (536 milionów), zaraz za nim jest jego rywal z boiska kiedy obaj grali w Lidze Hiszpańskiej Lionel Messi, którego obserwuje 443 milionów internautów.

 

Może też cię zainteresuje:
Liberté, Égalité, Beyoncé: w hołdzie wolności, równości i społeczności LGBT+

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

Nowa „królowa” Instagrama nie kryła radości z powodu takiego sukcesu w mediach społecznościowych:

Chciałabym przytulić każdego z moich 400 milionów followersów

– napisała na Instagramie i wrzuciła serię zdjęć w objęciach swoich fanów.

Selena Gomez: To tylko Instagram

Gomez jest przykładem aktorki, która dzisiaj jest znana bardziej ze swojej aktywności w mediach społecznościowych niż z ról czy piosenek. Więcej osób kojarzy przecież chociażby wspomnianą Beyonce, czy chociażby Taylor Swift, ale one mogą tylko pomarzyć o tak wielkiej popularności jeżeli chodzi o Instagrama.
W wywiadzie dla miesięcznika Vanity Fair piosenkarka mówiła, że w pewnym momencie aktywność w mediach społecznościowych stało się jej uzależnieniem:

Bardzo przejmowałam się tym co ludzie i mnie napiszą, czy jestem ładna, wystarczająco szczupła, czy mam fajny makijaż …To stało się niebezpieczne bo wpływało to mocno na moją samoocenę. Musiałam złapać dystans, i teraz już tak bardzo nie przejmuje się negatywnymi opiniami na moj temat. To przecież tylko Instagram

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

 

Instagram i lokalne gwiazdy

W Polsce kobietą która ma najwięcej obserwujących jest Anna Lewandowska z liczbą 3,1 miliona followersów. Plasuje się na drugim miejscu zaraz za… swoim mężem Robertem Lewandowskim z liczbą ponad 20 milinów obserwujących. W pierwszej dziesiątce jest też między innymi aktorska Anna Maria Sieklucka (2,8 miliona). Kolejne miejsca na liście zajmują influenserzy, których kojarzą tylko chyba ich najbardziej zagorzali fani żeby wymienić chociażby Weronikę Sowę, Mateusza Trąbkę czy Veronikę Bielik. To pokazuje tylko, że Instagram jest medium społecznościowym gdzie popularny może być każdy bez względu na talent i osiągnięcia zawodowe. Liczą się zasięgi.

 

TAGI
top

absolwent aktorstwa na łódzkiej filmówce i dziennikarstwa na UW. Jego dwie największe pasje to kino i literatura, głównie sztuki Szekspira, których kolejne tłumaczenia kolekcjonuje. Pasjonat sportów walki. Jako dziennikarz pisał min. do dwutygodnika „Viva”, „Wysokich Obcasów”, dla portalu „Newoncesport”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ