Monday, April 22, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / Seksownie i seksualnie z Klubem Miasta Kobiet

Seksownie i seksualnie z Klubem Miasta Kobiet

Matki, żony i kochanki. Wnuczki i babcie. Studentki i emerytki. Księgowe, nauczycielki i biznesmenki. Wszystkie połączyło jedno – rozmowa o seksie.

Dietetyczki

Matki, żony i kochanki. Wnuczki i babcie. Studentki i emerytki. Księgowe, nauczycielki i biznesmenki. Wszystkie połączyło jedno – rozmowa o seksie

KMK-haller-rotator

Od lewej: Olga Haller, Aneta Pondo – redaktor naczelna Miasta Kobiet / fot. Wojtek Filipek

Jak mieć udany seks? Jak zaakceptować siebie i swoje ciało? Jak czuć się seksownie mimo upływającego wieku? Na te pytania 9 lutego odpowiedzi szukały uczestniczki drugiego spotkania Klubu Miasta Kobiet z psycholożką Olgą Haller, która od 10 lat pomaga kobietom odkrywać swoją seksualność. Rozmowę, w designerskim wnętrzu METAFORMY Cafe, poprowadziła Aneta Pondo – redaktor naczelna Miasta Kobiet.

Seksualność to więcej niż seks. W trakcie rozmowy uczestniczki odkryły, że budowanie seksualności nie polega tylko na doznaniach erotycznych. Mało tego, nie trzeba nawet partnera, żeby seksualność w sobie odkrywać i rozwijać! Można to robić codziennie – uprawiając sport, tańcząc i obserwując własne ciało. A także przez masturbację –  przekonywała ekspertka. Jej zdaniem to jeden z najlepszych sposobów na poznawanie swoich potrzeb, pragnień  i reakcji na dotyk.

Podczas takich spotkań najbardziej podoba mi się obalanie mitów – powiedziała Natalia, jedna z uczestniczek. A jakie mity krążą o seksie i związkach? Na przykład, że budowanie przyjacielskich stosunków z partnerem gwarantuje udane życie seksualne, jak często myślą młode dziewczyny. Podważyła to Olga Haller, według której zbyt bliskie relacje potrafią przygasić przyjemność z seksu. Co więc przegoni rutynę i rozpali na nowo płomień namiętności u par, które są ze sobą od kilkunastu lat? Pomóc może większa swoboda, pozostawianie sobie nawzajem przestrzeni, a czasem niewinny flirt i zainteresowanie inną osobą.  W wielu sytuacjach odświeża to związek i odkrywa przed nami nieznane dotąd oblicza partnera.

KMK-uczestniczki-rotator

fot. Wojtek Filipek

Czy istnieje recepta na udany seks? Według psycholożki, spełnienia trzeba szukać przede wszystkim w sobie. Wsłuchać się we własne pragnienia i tęsknoty. Porozmawiać z partnerem o oczekiwaniach i fantazjach, a później przełożyć to na rzeczywistość. Ale uwaga – to proces trudny i długotrwały, nie osiągniemy celu od razu.

Gościem spotkania Klubu Miasta Kobiet był także lekarz ginekolog Paweł Orłowski ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w Krakowie. W rozmowie, którą poprowadziła Karolina Siudeja, zastępca redaktor naczelnej Miasta Kobiet, doktor wyjaśniał, czym jest ginekologia estetyczna. Ta dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny jest dla kobiet jednym ze sposobów, żeby zaakceptować ciało. Na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, lasera lub operacje plastyczne decydują się kobiety po wielokrotnych porodach, a także panie niezadowolone z wyglądu miejsc intymnych. Jak podkreślał ginekolog, to czasem jedyny sposób, by kobieta się zaakceptowała i mogła w pełni cieszyć się życiem seksualnym.

KMK-ginekolog-rotator

Od lewej: dr Paweł Orłowski ze Szpitala Ujastek, Karolina Siudeja – z-ca redaktor naczelnej Miasta Kobiet / fot. Wojtek Filipek

Atrakcją spotkania była prezentacja brafitterek z Vanilla Body Shop, które pokazały, jak prawidłowo dobrać i nosić stanik. Ponad 80 proc. Polek kupuje biustonosze, które są za luźne w obwodzie lub mają za małą miseczkę. Powoduje to wiele dolegliwości, jak bóle kręgosłupa czy migreny. Przez źle dobrany stanik cierpi nasze ciało – piersi są często ściśnięte i zdeformowane, ale cierpimy także my same – wstydzimy się wałeczków, które powstają, gdy zapięcie od biustonosza wpina się w plecy lub gdy ramiączka za mocno się odznaczają. Panie, które prezentowały różne modele bielizny podkreślały, że dbając o wygląd, poprawiamy samopoczucie, a co za tym idzie, seksualne doznania.

KMK-brafi-rotator

Brafitterki z Vanilla Body Shop / fot. Wojtek Filipek

Uczestniczki spotkania Klubu Miasta Kobiet mogły skorzystać z usług ekspertek od edukacji żywieniowej z Centrum Dietetycznego Natur House. Na specjalistycznej wadze można było zmierzyć ilość tłuszczu i wody w organizmie. A od dietetyczek dowiedzieć się, jak walczyć ze zbędnymi kilogramami. Ekspertki z Natur House udzielały porad w kwestii zdrowego trybu życia oraz zmiany nawyków żywieniowych.

Dietetyczki

Dietetyczki z Natur House / fot. Wojtek Filipek

Wymiana zdań po spotkaniu trwała jeszcze długo. Uczestniczki rozmawiały o seksie, bieliźnie, dietach i sposobach na dobre samopoczucie. Więcej o prawidłowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego trybu życia dowiedziecie się na kolejnym spotkaniu Klubu Miasta Kobiet już za dwa miesiące. Bądźcie na bieżąco z naszym fanpagem, wkrótce podamy szczegóły!

Paulina Padzik

Partnerzy spotkania

partnerzy

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 토토사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/seksownie-i-seksualnie-z-klubem-miasta-kobiet/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ