Thursday, July 18, 2024
Home / Seks  / Seks oralny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Seks oralny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Seks oralny jest dla partnerów, którzy potrafią rozmawiać o swoich potrzebach i którym przede wszystkim zależy na obustronnej satysfakcji

para uprawiająca seks oralny

Jak zostać mistrzynią fellatio? / fot. Adobe Stock

„Mówi się, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek. Bzdura. Jest tylko jedna droga – przez jego penisa” – twierdzi Joanna Keszka, trenerka kreatywnego seksu. Czy w rzeczywistości tak jest? Jeśli przed tobą pierwszy stosunek oralny lub pragniesz podszkolić się w sztuce fellatio, to dobrze trafiłaś. Odczarowujemy seks oralny, biorąc pod uwagę jego przyjemność oraz twój komfort i ekscytację

Na czym polega seks oralny? 

Chcesz wiedzieć, co to jest seks oralny? Wyjaśniamy. Miłość francuska to erotyczna technika polegająca na pieszczotach narządów płciowych partnerki lub partnera za pomocą ust i języka. Seks oralny występuje jako pełnoprawna forma pettingu uwieńczona orgazmem/wytryskiem lub preludium do seksu z penetracją. Robienie dobrze ustami może być traktowane jako element gry wstępnej, bo jest doskonałym sposobem na rozgrzanie wyobraźni partner_ki/a, a także – w przypadku panów – wzmocnienie erekcji, a u pań – nawilżenie pochwy. Mówiąc wprost na czym polega seks oralny, nie można pominąć anatomicznych szczegółów. Miłość francuską dzielimy na trzy rodzaje, w zależności od tego, kto jest dawcą i biorcą przyjemności.

Seks oralny – co to?

 • cunnilingus – seks oralny, w którym stroną bierną jest kobieta, metoda polega na stymulowaniu z użyciem ust i języka narządów płciowych partnerki, zwłaszcza łechtaczki, ale też pochwy, czy warg sromowych mniejszych i większych;
 • fellatio – stosunek oralny, gdzie stroną bierną jest mężczyzna, którego penis, jądra i moszna są pieszczone za pomocą ust, warg, języka partner_ki/a;
 • miłość francuska dla oboja partnerów to pozycja 69.

Zostawiając na boku zły PR, jaki przemysł porno przysporzył tej metodzie ars armandi, od zarania dziejów seks oralny jest stałym elementem łóżkowego repertuaru w polskich sypialniach bez względu na płeć. Nie każdy penis musi go lubić, ale z reguły mężczyźni, którzy są ubożsi w strefy erogenne, z wyjątkową ochotą lubią otrzymywać fellatio. I dobrze, bo to to prosta metoda, która może przynieść mnóstwo satysfakcji i jej i jemu, pod warunkiem, że mężczyzna chce i potrafi odwdzięczyć się swojej partnerce. Jeśli wiesz już, co to seks oralny w teorii, to czas na praktykę!

Przed tobą pierwszy seks oralny? Poznaj te porady!

Jak podniecić faceta

Co najbardziej podnieca mężczyzn w łóżku? Fot. Adobe Stock

Zastanawiasz się, czy jesteś gotowa na seks oralny? Joanna Keszka uważa, że światło ostrzegawcze powinno się zapalić w momencie, w którym nie masz na niego ani siły ani ochoty:

Zero zgody na seks oralny ani żaden inny, jeśli nie masz siły albo ochoty tego robić. Twoja przyjemność też się liczy. Nigdy nie poświęcaj się w łóżku. Jeśli się wahasz, to zazwyczaj oznacza, że tak naprawdę nie chcesz tego robić

– uważa specjalistka od kobiecej seksualności.

W przypadku seksu oralnego, główną rolę powinny grać: obopólna zgoda, otwartość, komfort i właściwa osoba. Wszystko. Jeśli to masz, to nie ma potrzeby przygotowywać się w szczególny na swój pierwszy seks oralny. Nie ma czegoś takiego jak „właściwy” sposób uprawiania seksu. Kiedy jedne pary stawiają na romantyczne uniesienia, bliskość czy łagodny dotyk, inne chcą się dobrze bawić, wzajemnie doprowadzając się do orgazmu. Mężczyznom z reguły łatwiej jest go osiągnąć, co nie znaczy, że ich instrumenty są proste w obsłudze. Spontaniczność w seksie jest fajna, ale nie ma niczego „niestosownego” w planowaniu i uczniu się instrukcji obsługi penisa. Jeśli szykujesz się na pierwszy seks oralny, porady poniżej pomogą ci oswoić tremę.

 

Przeczytaj koniecznie: Zdradzamy najpilniej strzeżone sekrety penisów. Jak naprawdę uprawiają seks polscy faceci?

 

Sek oralny – poradnik dla początkującej

Zacznij od zaproponowania wspólnego prysznica, następnie dopilnuj, że jest ci wygodnie. Zapoznaj się z budową zaprzyjaźnionego penisa. Wiedz, że członki są różne. Nie muszą i nie zawsze są proste. Satysfakcjonujący seks oralny nie polega wyłącznie na technice. Równie ważne jest to, co dzieje się dookoła. Dla mężczyzn akceptacja własnego ciała jest ważna. Pokaż mu ją spojrzeniem, słowem czy gestem. Rozmawiajcie. O tym, co lubicie w łóżku, co was podnieca, jakie są wasze granice. A teraz przystąp do dzieła! 

Na początek pozwól, że twoja ręka zacznie błądzić po jego ciele. Złap penisa w obręcz palców i zacznij delikatnie pocierać, aż doprowadzisz go do erekcji. Możesz wewnętrzną stroną dłoni masować jego koronę i stopniowo schodzić coraz niżej. Twój pierwszy ruch ust powinien być dla niego zaskoczeniem. Nie potrzebujesz lubrykantu, ślina jest doskonałym środkiem nawilżającym. Statystycznie, najbardziej wrażliwe punkty znajdują się na główce penisa czyli żołędzi, a zwłaszcza na wędzidełku – fałdzie skórnym łączącym na spodzie penisa napletek z żołędzią. Niech twój język trochę podroczy się z nim. Wszystkie ruchy są dozwolone, możesz ssać, lizać, uciskać. Ważne, by nie używać do tego celu zębów ani nie dmuchać w otworek znajdujący się na czubku główki, bo to może doprowadzić do kontuzji. Zafunduj za to partnerowi niespodzianki. Niech twoje ruchy będą zmienne – raz delikatne go poliż rozluźnionym, szerokim językiem, by za chwilę zdecydowanie go possać. Dobrym pomysłem na urozmaicenie techniki fellatio jest też lizanie spodniej części penisa od nasady do żołędzi, muskanie językiem penisa kolistym ruchem wokół żołędzi, całowanie nasady członka i od czasu do czasu zaciskanie na nim ust i wysuwanie penisa na zewnątrz i odwrotnie. Możesz też wsuwać do ust żołędzie penisa lub wepchnąć go głęboko do środka. Połącz stymulację penisa dłońmi z podbudzaniem ustami, delikatnym ściskaniem jąder. Jeśli chcesz opóźnić jego dojście, to wystarczy, że zastosujesz uścisk palcami w miejscu pomiędzy moszną a odbytem. Co z finałem? Wytrysk może nastąpić do wewnątrz ust lub na zewnątrz. Dlaczego mężczyźni lubią, gdy kobieta połyka spermę?

– Dla niektórych mężczyzn ma to wymiar symboliczny – traktowane jako pełnia akceptacji i sprawia przyjemność bardziej psychiczną niż fizyczną. Twój partner może tego potrzebować i może być to dla niego ważne, ale ty nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz. Decyzja należy do ciebie. Zachęcam tylko, by o tym rozmawiać, nie zostawiać tego w gestii niedomówień

– wyjaśnia edukatorka seksualna Katarzyna Koczułap (IG: Kasia_coztymseksem).

Seks oralny – techniki dla zaawansowanej

Masz ochotę zrobić mu swawolny i pełen życia seks oralny? Joanna Keszka w książce „Potęga zabawnego seksu” proponuje zabawę w „Saharę i Alaskę”. Aby zrealizować erotyczny scenariusz, potrzebujesz:

 • pęczek świeżej mięty albo 3 torebki miętowej herbaty
 • termos albo duży kubek
 • kilka kostek lodu
 • miseczkę do lodu
 • odświętne majtki albo obcisłą sukienkę
 1. Wrzuć miętę do termosu (albo do kubka). Zaparz napój.
 2. Przygotuj kostki lodu
 3. Rozbierz partnera (minimum od pasa w dół)
 4. Gwoździem programu tego ciepło-zimnego erotycznego show jest zmieniająca się temperatura języka, którym pieścisz jego penisa. Bierzesz do ust łyk gorącej miętowej herbaty, chwilę trzymasz napój w buziu, przełykasz herbatę i tak rozgrzana całujesz go najpierw delikatnie w same usta, potem mocniej wbijasz się w jego język. Ciepłym oddechem i pocałunkiem możesz też ogrzać jego kark albo sutki, a nawet je ugryźć. Delikatnie oczywiście…
 5. W czasie pieszczot utrzymuj gorącą temperaturę swoich warg. Za każdym razem, kiedy czujesz, że temperatura twoich ust spada, weź duży łyk herbaty miętowej i z powrotem rozgrzej swoje usta.
 6. Powoli przesuwaj się w dół, wzdłuż jego brzucha.
 7. Kiedy zejdziesz poniżej pasa swojego kochanka, znajdź wygodną dla siebie pozycję. Możesz uklęknąć pomiędzy jego nogami albo posadzić go na krawędzi łóżka, a sama przykucnąć na podłodze.
 8. Użyj do pieszczot dłoni zwiniętej w luźną pięść. Przesuwaj nią z dołu do góry i z powrotem.
 9. W czasie seksu oralnego utrzymuj kontakt wzrokowy z kochankiem. Dużo kobiet zamyka oczy w czasie fellatio. Ty patrz mu prosto w oczy, kiedy tylko możesz oderwać się na chwilę od swoich robótek ręcznych.
 10. Kiedy dosięgniesz ustami jego penisa, całkowicie otocz go ciepłą wilgocią. Uczucia, jakich dostarczają gorące usta obejmujące członek, są podobno niewiarygodne. Możesz lizać go gorącym miętowym językiem od dołu do góry, od przodu do tyłu. Możesz spróbować zaszaleć i wziąć do ust jego mosznę i językiem wyszukać jądra. Rozgrzej jego czułe miejsca: pieść językiem koronę penisa, łechtaj go językiem po wędzidełku.
 11. Teraz, dla miłej odmiany, zafunduj mu mocne chłodzenie. Włóż do buzi kostkę lodu. Zabierz go na Alaskę – do krainy gorących lasek i zimnych penisów. Przez chwilę pieść jego żołądź i trzon chłodnym językiem, żeby po chwili wrócić do gorącej miętowej wilgoci w twoich ustach. Gorąco, zimno, gorąco, zimno, potem znowu gorąco. Zmiany temperatur intensyfikują doznania.
 12. Zobacz, czy mu się podoba zabawa różnicą temperatur. Idź za jego reakcjami, obserwuj jego emocje. Przerwij na chwilę, jeśli tego chce. Daj mu więcej ciepła, jeśli o to poprosi. Dmuchnij na jego ptaka lodowatym oddechem, jeśli mu się to podoba. Jeśli chcesz przyspieszyć wytrysk – rozgrzewaj go ustami, jeżeli chcesz po powstrzymać – podaruj mu chłodne pieszczoty.
 13. Grand finale. Jeżeli masz ochotę swoje wielkie, rozgrzewająco-chłodzące erotyczne dzieło zwieńczyć grand finale, doprowadź go ustami do rozkoszy. W chwili gdy poczujesz, że on zbliża się do orgazmu, złap go za biodra i przyciągnij mocno do siebie, wsadzając głębiej penis w usta. Jeśli chcesz, możesz pozwolić, by wytrysnął ci na twarz, na biust lub jeśli czujesz się na to gotowa, połknij spermę.

Seks oralny – polecane pozycje

erotyczne zabawy

Cynamonowa kąpiel sprawi, że nabierzecie ochoty na cudowny seks / fot. Conscious Design/Unsplash

Zastanawiasz się, jakie pozycje są idealne na pierwszy seks oralny? Wybór najbardziej komfortowej jest ważny, bo być może sprawi, że zakochasz się w sztuce fellatio.

Wygodne pozycje na seks oralny

Wśród najbardziej relaksacyjnej dla obu stron pozycji prym wiedzie „pozycja kinowa” zwana też „leniwą niedzielą”. Połóż kilka poduszek na jego brzuchu i oprzyj głowę o tors. Nieśpiesznie włóż do buzi penisa i wykonuj językiem piruety wokół jego korony. W tej pozycji chodzi o to, by zapewnić sobie maksimum wygody. Jeśli podczas robienia mu dobrze potrzebujesz mieć więcej stabilizacji, nakłoń partnera do wykonania pozycji o wdzięcznej nazwie „pan świata”. On wygodnie siedzi na skraju łóżka lub krzesła, ty przed nim klęczysz. Zrobisz mu jeszcze lepiej, gdy złączonym kciukiem i palcem środkowym ciasno przytrzymasz podstawę penisa obok jąder. W ten sposób krew zatrzyma się w penisie, który stanie jeszcze bardziej wyczulony na bodźce.

Eksperymentować wolno, ale nie trzeba. Jeśli wygoda nie jest dla ciebie najważniejsza, to zobacz, jakie efektowne pozycje do seksu oralnego możesz zaproponować swojemu kochankowi. 

Seks oralny – pozycje dla wtajemniczonych

  1. Wszystkie wariacje na temat „pozycji 69” – w klasycznej partner leży na plecach, partnerk_a na nim z głową zwróconą w przeciwnym kierunku. Nogi są odchylone, obie strony mają pełen dostęp do stref intymnych. Układ win-win; „klęcząca 69” to pozycja idealna na odważny seks oralny. Kochanek klęka z rozchylonymi udami i trzyma kobietę tak, by aby jej głowa znalazła się na wysokości jego penisa, a jej wagina na wprost jego ust; „stojąca 69” polega na… staniu na rękach. Kobieta zwisa głową w dół, a mężczyzna chwyta ją za nogi.
  2. „Fellatio na kolanach” – kochanka leżąc na plecach, pieści ustami partnera, który stoi lub klęczy za jej głową. Pozycja wymaga nieco ostrożności, aby penis nie wchodził do ust zbyt głęboko.
  3. „Zabawa z wibratorem” – jeśli lubisz gadżety i seks oralny, ta pozycja to must have. Włącz i umieść wibrator pod poduszką lub materacem łóżka. Uklęknij przed kochankiem i zajmij się jego sprzętem. Masz do dyspozycji wolne ręce, usta i język.

 

Chcesz więcej? Zobacz koniecznie Fotoprzewodnik: 7 pozycji seksualnych, które dadzą wam niezapomniany orgazm!

Seks oralny – w prezerwatywie czy bez zabezpieczenia?

Seks oralny nie doprowadzi do ciąży, ale nie wyklucza zarażenia się chorobami. Z raportu ZaadoptujFaceta (2021 r.) wynika, że stosowanie zabezpieczeń jest niezbędne dla 8 na 10 badanych Polaków. Opinie te znajdują również swoje odzwierciedlenie w stosowaniu prezerwatywy, która dla zdecydowanej większości (86 proc.) jest bardzo ważna, nie tylko w celu uniknięcia niechcianej ciąży, ale również chorób przenoszonych drogą płciową (STDs), w tym AIDS. W przypadku pieszczot oralnych stosowanie prezerwatywy ma głęboki sens w przypadku uniknięcia chorób i infekcji. Seks oralny bez zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej ryzykowny od tego z użyciem prezerwatywy lub maski oralnej, chociaż należy pamiętać, że żadne zabezpieczenie nie daje 100 proc. gwarancji ochrony. Pamiętajmy, że we wszystkich płynach fizjologicznych chorej osoby mogą znajdować się wirusy lub bakterie, które w kontakcie z otwartą raną mogą być bardzo niebezpieczne. Seks oralny w prezerwatywie może zabezpieczyć cię przed wirusem opryszczki, rzeżączką, kiłą. Podstępnych chorób, które można złapać podczas stosunku oralnego, jest więcej, ale ryzyko zarażenia się nimi jest już, na szczęście, dużo mniejsze. Należą do nich chlamydia, HIV, HPV czyli wirus brodawczaka ludzkiego oraz zapalenie wątroby typu B i C. Do seksu oralnego, wybierz smakową lub nielateksową prezerwatywę. Partner_kę/a warto poznać również od strony bio-chemicznej. Jeśli chcesz mieć pewność, że przyjemności erotyczne będą beztroskie, zanim wskoczycie do łóżka, przejdźcie się razem na badania. To też może być sexy.

Orgazm oralny – czy jest możliwy?

Orgazmy są różne. Mogą być wspaniałe, wielokrotne, szybkie, intensywne, płytkie, niezbyt zadowalające. Wszystko zależy od stanu koordynacji mózgu z ciałem i jego stanem zdrowia. To mit, że każdy facet dochodzi w sekundę czy lubi francuski seks. Orgazm oralny u mężczyzn jest zjawiskiem, który krótko można opisać jako eksplozja i jest zwykle związany jest z wytryskiem. Bez względu na to, gdzie ma nastąpić, w ustach czy na zewnątrz (zawsze decyduje kobieta), tuż przed, nie powinno się przerywać stymulacji. Przed finałem dobrze gdy pieszczoty są zdecydowane.
Według wielu kobiet umiejętność sprawnego operowania językiem przez mężczyznę jest najważniejszym kryterium jego oceny jako kochanka. Orgazm oralny kobiet zwykle związany jest ze stymulacją łechtaczki i jest go łatwiej osiągnąć niż pochwowy. Cunnilingus jest przez nas przeważnie lubiany, bo pozycja, w której zazwyczaj go otrzymujemy ułatwia dostęp do punktu G. Wielu mężczyzn zastanawia się, jak wygląda kobiecy orgazm oralny. Innymi słowy, jak rozpoznać, że to już. Najprościej przekonać partnerkę do tego, żeby wprost mówiła, co lubi w łóżku. Tuż przed tym, jak szczytujemy nasze ciało staje się bardziej napięte, a łechtaczka nabrzmiała.  Kobiety mają dłuższe orgazmy niż mężczyźni i mogą doświadczać fal orgazmów. Dla kobiet najważniejsza jest cierpliwość. Podczas gdy, mężczyzna potrzebuje zaledwie kilku minut, kobiecie statystycznie kwadrans zajmuje, by osiągnąć orgazm. Seks oralny jest więc dla partnerów, którzy potrafią rozmawiać o swoich potrzebach i którym przede wszystkim zależy na obustronnej satysfakcji. Ekonomia wzajemności sprawdza się doskonale w przypadku seksu oralnego, więc jeśli chcecie go mieć więcej, musicie dawać go od siebie.


Dowiedz się też
:
Wspaniały seks oralny: jak przygotować się do deep-throatingu?

Erotyka, seks, tabu, ciało. Piszę o sprawach, o których inni wolą milczeć.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ