Tuesday, June 18, 2024
Home / POLECAMY  / Seks Alfabet (część 1): od A do M

Seks Alfabet (część 1): od A do M

Wszystkich słów na pewno nie znasz

napis „sex” ułożony ze skrabli

Warto poznać seksowne słówka! / fot. Canva/Kameleon007

Świat seksu i seksualności wciąż może zaskakiwać mnogością tajemniczych pojęć. Kilka z nich warto poznać, a potem być może przetestować na własnej skórze w sypialni… Zobacz nasz „seks alfabet”, z którego dzisiaj poznasz aż 15 nowych, pikantnych słów!

 

Anilingus

Stymulacja odbytu partnera czy partnerki za pomocą ust oraz języka. Często nazywany także rimmingiem. Na odbycie znajdują się liczne zakończenia nerwowe, co sprawia, że dla wielu osób stymulacja tej części ciała jest niezmiernie przyjemna. Anilingus może być grą wstępną przygotowującą do kolejnych czynności np.: seksu analnego.

BDSM

Skrótowiec pochodzący z języka angielskiego. Rozwinięcie tego pojęcia to dokładnie: bondage, discipline, domination, submission, sadism, masochism (z ang. związanie, dyscyplina, dominacja, uległość, sadyzm, masochizm). Jak widzimy, pojęcie to zawiera niezmiernie dużo aktywności, które na BDSM się składają. Najprościej mówiąc, BDSM opiera się na dominacji i uległości, podczas których dwie strony wchodzą w pewnego rodzaju role. Oczywiście, wszelkie czynności takie jak podduszanie, plucie czy bicie odbywają się tutaj za obopólną świadomą zgodą. 

Creampie

Pojęcie zaczerpnięte bezpośrednio z języka angielskiego, które oznacza kremowe ciasto. Nie ma ono jednak zbyt wiele wspólnego z dosłownym tłumaczeniem… Creampie to potoczna nazwa sytuacji, w której nasienie wypływa z waginy po osiągnięciu orgazmu przez partnera.

Cunnilingus

Nazwa ta brzmi niezwykle profesjonalnie i zawile, a w rzeczywistości jest to po prostu… minetka. Czyli stymulowanie żeńskich genitaliów, w tym szczególnie zewnętrznej części łechtaczki za pomocą ust oraz języka.

Dirty talk

Dirty talk to po prostu mówienie w trakcie seksu czy gry wstępnej. Tutaj pole do popisu jest naprawdę bardzo duże, ponieważ aktywność ta, to zarówno pikantne stwierdzenia, jak i pojękiwania. 

Dildo

Jest to rodzaj zabawki erotycznej, która ma w pewnym stopniu imitować penisa. Dildo może przyjmować różne kształty i rozmiary, by każdy mógł znaleźć coś idealnego dla siebie. Za pomogą tego gadżetu stymulujemy łechtaczkę wewnętrzną poprzez penetrację — dildo nie służy więc do stymulacji wibracyjnej zewnętrznej części łechtaczki.

Edging

Edging to praktyka seksualna, która polega na doprowadzaniu naszych partnerów/partnerek do granicy orgazmu, a następnie zaprzestawanie stymulacji. Takie działanie możemy powtórzyć kilka razy, aby zwiększyć intensywność oraz czas szczytowania. 

Fisting

Jest to kolejne zagadnienie zaczerpnięte w 100 procentach z języka angielskiego. Fist możemy przetłumaczyć, jako pięść, a sam fisting polega na używaniu wszystkich palców, a nawet całej pięści do penetracji waginalnej, bądź analnej. Praktyka ta wymaga oczywiście bardzo dobrego, solidnego przygotowania fizycznego oraz psychicznego, aby uniknąć wszelkich obrażeń.

Fellatio

Kolejny termin, który brzmi niezwykle profesjonalnie, a tak naprawdę oznacza potocznie nazywanego… loda. Jest to męski odpowiednik cunnilingusa, a więc stymulację penisa za pomocą ust oraz języka. Jeśli chcecie zdobyć kilka cennych porad dotyczących seksu oralnego, warto odwiedzić artykuł dostępny na portalu „Miasto Kobiet” TEN artykuł.

Punkt G

Nazwa znana niemalże przez każdego, ale niewiele z nas wie, czym tak naprawdę jest punkt G. Miejsce to znajduje się w przedniej ścianie pochwy, nieco bardziej z przodu. Jest to niezwykle mocno unerwiony punkt, którego stymulacja może prowadzić do szczytowania. W trakcie podniecenie seksualnego miejsce to powiększa się przez napływającą do niego krew. Przez dosyć specyficzne umiejscowienie punktu G paradoksalnie dosyć trudno o dobrą stymulację przy penetracji członkiem. Zdecydowanie łatwiej o dobrą stymulację punktu G palcami.

Kulki gejszy

Jest to pewnego rodzaju gadżet erotyczny, którego celem nie jest jednak doprowadzenie do rozkoszy, a raczej ćwiczenie mięśni dna miednicy, więc dbanie o zdrowie intymne. Przedmiot ten to dwie kulki (metalowe lub silikonowe) połączone sznureczkiem, które wkładamy do waginy. Kulki Gejszy poniekąd zmuszają nasze „mięśnie Kegla” do ich przytrzymania. Swojego czasu gadżet ten był bardzo popularny i powszechnie stosowany. Niestety jednak, przy nieprawidłowym stosowaniu możemy zrobić sobie bardzo dużą krzywdę, dlatego warto skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Libido

Niezmiernie popularne pojęcie, o którym słyszymy w telewizji, w Internecie oraz wśród znajomych. Libido to inaczej nasz poziom chęci seksualnych, który reguluje to, jak często mamy ochotę na zbliżenia intymne. Poziom libido jest niezwykle płynny — wpływ na niego mają takie czynniki, jak: stan zdrowia, stres, dieta, nawodnienia, a u kobiet faza cyklu. Przy długotrwałych problemach z libido warto wybrać się na badania hormonalne, a także odwiedzić psychoseksuologa.

Lubrykant

Jest to specjalny produkt o konsystencji wodnisto-żelowej, który służy odpowiedniemu nawilżeniu penisa oraz pochwy przed stosunkiem. Pamiętajmy o tym, że ślina nie jest lubrykantem! W ślinie bowiem znajduje się cała masa bakterii, które mogą negatywnie wpływać na florę bakteryjną miejsc intymnych. Obecnie na rynku znajdziemy całą masę specjalistycznych produktów. Warto jednak wybierać te o jak najprostszym składzie, które wyprodukowano na bazie wody. Jeżeli mamy ochotę na coś nowego, możemy również postawić na produkty smakowe, które świetnie sprawdzą się podczas seksu oralnego.

Mile-high club

Pojęcie, które przyszło do nas z języka angielskiego i nie zostało jeszcze szeroko spopularyzowane. Mile-high club to slangowe określenie na ludzi, którzy… odbyli stosunek seksualny na pokładzie samolotu! Badanie przeprowadzone w 2018 przez Christophera Muthera wykazało, że 9 procent ankietowanych uprawiało kiedyś seks na pokładzie, a 17 proc. w samolotowej toalecie. Rosnące zainteresowanie aktywnością może wynikać z ekscytującym ryzykiem bycia przyłapanym, a także fetyszem związanym z samą załogą samolotową.

Masażer łechtaczki

To pojęcie powinna znać każda kobieta! Masażer łechtaczki to pojęcie dosyć ogólne, ponieważ odnosi się do wielu rodzajów wibratorów, których celem jest stymulowanie zewnętrznej części łechtaczki. Takie zabawki najczęściej wykorzystują wibracje, które w delikatny, acz efektywny sposób stymulują tę część ciała. U większości kobiet przynoszą one niezmiernie pożądane rezultaty, ponieważ nie są zbyt intensywne, a co za tym idzie nie podrażniają tak delikatnego organu, jakim jest łechtaczka. 

 

Daj znać w komentarzu, czy poznałaś jakieś nowe słówko i zobacz koniecznie: 
Seks Alfabet (część 2): od O do Z

 

Studentka psychologii. Najchętniej zajmuje się seksualnością, psychologią oraz tematami tabu. Zaczęło się od pomysłu na podcast youshouldsexitpl, a z czasem przerodziło się w pełnowymiarową pracę nad tekstami dla wielu portali. Inspiracje czerpie z ludzi, rozmów i podróży po świecie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ