Tuesday, June 18, 2024
Home / Miasto Podróży  / Sekrety taniego latania: kiedy kupować bilety?

Sekrety taniego latania: kiedy kupować bilety?

Z vademecum podróżnika

Tanie loty

fot. Envato Elements

Każdemu, kto decyduje się na podróż poza granice naszego kraju zależy na tym, aby wydać na nią jak najmniej pieniędzy. Wiele osób zastanawia się, jakie są skuteczne sposoby na zminimalizowanie wydatków na tym obszarze. Jak się okazuje, są one prostsze niż by się mogło wydawać i może skorzystać z nich dosłownie każdy. Najważniejsze jest jednak to, aby wiedzieć kiedy, jak oraz gdzie szukać

Sekrety taniego latania

Podróżowanie kojarzy się wielu osobom ze sporym wydatkiem, który dotyczy przede wszystkim noclegów oraz biletów lotniczych. Samolot jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych środków transportu, ale nie ma co kryć, że ceny przelotów na niektórych trasach potrafią przyprawić o zawrót głowy. Choćby z tego powodu warto poświęcić chwilę i zdobyć wiedzę, dzięki której tanie latanie stanie się realnym scenariuszem. O czym dokładnie mowa? Wyjaśniamy!

Jakie są sposoby na tanie podróżowanie?

Podróże zagraniczne to temat rzeka i można byłoby o nich pisać w nieskończoność, szczególnie w kontekście taniego latania. W praktyce jednak wystarczy trzymanie się zaledwie kilku reguł, które mogą skutkować sporymi oszczędnościami finansowymi. Głównym sposobem na tanie latanie jest po prostu zajęcie się organizacją podróży nawet kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Już wtedy należy zarezerwować bilety lotnicze, ale też noclegi i wiele innych usług, które przydadzą się nam podczas wyjazdu. Pamiętajmy o tym, aby wybrać opcje podróży, które najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom oraz możliwościom. Najlepiej zachować pewną elastyczność jeśli chodzi o dokładny termin wylotu oraz port lotniczy. Warto też spoglądać na oferty last minute ponieważ niejednokrotnie nawet w ostatniej chwili pojawiają się o wiele lepsze oferty, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Tanie loty ‒ co warto o nich wiedzieć?

Jak się okazuje, równie ważne w przypadku zakupu biletów lotniczych jest to, kiedy dokładnie rezerwujemy połączenie. Według danych udostępnionych przez samych przewoźników, najlepszym wyjściem jest zakup biletów poza weekendami, głównie w środku tygodnia i to w godzinach porannych lub nocnych. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że wówczas występuje najmniejsza konkurencja, co sprawia, że system obniża ceny biletów, aby sprzedać ich jak najwięcej i to w krótkim czasie. Jeżeli mamy taką możliwość, podróżujmy poza sezonem, np. późną wiosną lub wczesną jesienią, co pozwala na oszczędności rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych w porównaniu do okresu letniego.

Kiedy i gdzie kupować bilety lotnicze?

Niezależnie od tego, czy podróżujemy solo, w parze czy też z całą rodziną lub grupą znajomych najważniejsze jest to, aby zaplanować taki wyjazd w każdym detalu. Pozwoli to później w stu procentach cieszyć się wolnym czasem spędzonym w malowniczej scenerii. Na szczęście, wszelkie formalności możemy załatwić jeszcze w Polsce i to na długo przed wylotem, choćby za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, w której znajdziemy na przykład tanie loty do Wielkiej Brytanii, ale też w praktycznie każde inne miejsce na świecie. Baza zawiera bowiem kilka milionów lotów oraz 1,3 miliona obiektów noclegowych. Dodatkowo można sprawdzić zakładkę „Okazje”, gdzie dostępna jest duża liczba atrakcyjnych ofert, które są ograniczone w czasie. Organizacja podróży to jednak nie tylko tanie loty, ale także wiele dodatkowych opcji, w tym tak ważne sprawy jak zakup ubezpieczenia podróżnego czy ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Wszelkich rezerwacji możemy dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony eSky.pl oraz aplikacji mobilnej.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ