Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / New look kina – modne filmy podczas OFF CAMERA

New look kina – modne filmy podczas OFF CAMERA

Jak zmienia się Dior? Czym jest moda po osiemdziesiątce i kto stworzył wystrój Białego Domu dla dziewięciu prezydentów? OFF CAMERA odsłania kulisy świata mody.

Jak zmienia się Dior? Czym jest moda po osiemdziesiątce i kto stworzył wystrój Białego Domu dla dziewięciu prezydentów? OFF CAMERA odsłania kulisy świata mody. Sekcja „Screening Fashion – Moda na ekranie” to nowość w programie ósmej edycji Festiwalu.

DIOR_I_I

Sekcja „Screening Fashion – Moda na ekranie” to nie tylko opowieści o ikonach świata mody, ale również dokumenty opowiadające o tym, co kryje się za błyszczącymi największych światowych magazynów. / fot. materiał prasowy

Sprawił, że o długości spódnic rozmawiał cały świat. Nigdy nie chciał teatru, ale mody, którą kobiety będą nosić na ulicy. Wizję Christiana Diora realizuje Raf Simons, od trzech lat dyrektor kreatywny domu mody DIOR. Odkąd belgijski minimalista zajął miejsce szalonego Johna Galliano, mamy do czynienia ze zwrotem estetycznym w kolekcjach marki. Frédéric Tcheng reżyser specjalizujący się w odsłanianiu sekretów świata – współproducent nominowanego do Oskara dokumentu „Valentino: The Last Emperor” – w debiucie reżyserskim „Dior and I” bierze ten fenomen pod lupę. Na tle prawie 70-letniej historii marki pokazuje widzom zakulisowe zdjęcia i rozmowy oraz nerwową, nocną krzątaninę zespołu przed pokazem.

Nawet poruszając się o lasce, nie zapomina o biżuterii i żakiecie Dries van Noten. Stworzyła wystrój Białego Domu dla dziewięciu prezydentów. Powtarza, że osobowość jest ważniejsza niż ślepe podążanie za trendami. Iris Apfel (rocznik 1921) – bizneswoman i projektantka wnętrz, guru stylu stała się w wieku 83 lat, gdy jej kreacje pokazało jedno z najważniejszych na świecie muzeów sztuki nowoczesnej – nowojorska MoMA. W Krakowie będzie można poznać ją bliżej, dzięki projekcji dokumentu Alberta Mayslesa, filmowca, którego Jean-Luc Godard nazwał „najlepszym amerykańskim operatorem”, a „New York Times” określił mianem „mistrza dokumentalistów”. „Iris” jest jego ostatnim filmem. Maysles zmarł 5 marca 2015 roku.

Sekcja „Screening Fashion – Moda na ekranie” to nie tylko opowieści o ikonach świata mody, ale również dokumenty opowiadające o tym, co kryje się za błyszczącymi największych światowych magazynów. Widzów czekają spotkania z ikonami branży i ich historiami będącymi często opowieściami o talencie, przedsiębiorczości, ale również wyrzeczeniach.

Więcej informacji o 8.edycji Festiwalu OFF CAMERA można znaleźć na www.offpluscamera.pl

Do zobaczenia w Krakowie od 1 do 10 maja 2015 roku! Sky is the limit!

(źródło: mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ