Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Ścianki działowe z pleksi – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Ścianki działowe z pleksi – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Poznaj plusy i minusy

Ścianki działowe z pleksi – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

To całkiem dobra alternatywa / fot. materiały prasowe

Od wielu lat nie słabnie popularność otwartych przestrzeni. Połączenie salonu, kuchni i jadalni pozwala na zachowanie poczucia swobody, nawet w mniejszych mieszkaniach. Ale czasem chcielibyśmy móc, choćby w symboliczny sposób, oddzielić pewne strefy mieszkalne. Oczywiście możemy posłużyć się tradycyjną ścianką działową. Jednakże jej postawienie nie należy do najtańszych – wymaga od nas wielu materiałów i zatrudnienia profesjonalnej ekipy. Dodatkowo remont może potrwać kilka dni. Dlatego też warto zastanowić się nad alternatywą, jaką jest ścianka działowa z pleksi

Ścianki działowe z pleksi

Ścianka działowa z pleksi to zresztą alternatywa nie tylko dla rozwiązania z płyty gipsowej, ale także szkła hartowanego czy szklanych pustaków. – Tak, jak i szkło, ścianki działowe z pleksi pozwalają na przepuszczanie światła, dlatego nie mamy poczucia, że dane pomieszczenie zostało znacznie pomniejszone. Ale szkło akrylowe jako materiał, jest równie wytrzymałe, jeśli nawet nie bardziej, a przy tym lżejsze i o wiele tańsze. Taką ściankę z pleksi możemy z powodzeniem zamontować samemu – wyjaśnia specjalista Plastic Express.

Ścianki z pleksiglasu, choć są dość tanie, nie muszą na takie wyglądać. Wystarczy wybrać elegancki, klasyczny kolor, jak mlecznobiałe pleksi albo ściankę w czarnym kolorze. Sprawdzą się one w minimalistycznych, nowoczesnych mieszkaniach. Niezwykle interesującą opcją są także podświetlane ściany z pleksi. To fantastyczny sposób na udekorowanie naszego mieszkania. Oczywiście na rynku znajdziemy także wiele innych kolorów, ale również grubości płyt plexi.

 

Ścianka z pleksi – rodzaj i grubość materiałów

Pozostaje więc zdecydować – jaki rodzaj pleksi wybrać? Czy pozostać przy klasyce i sięgnąć po białą lub czarną pleksi? A może nieco zaszaleć i zainwestować w kolorowe, ozdobne pleksi? Można także pójść w absolutny minimalizm, wybierając pleksi przezroczyste. Tak naprawdę kwestia koloru lub wzoru zależy od tego, jak urządziliśmy przestrzeń i jaki efekt chcemy osiągnąć. Biała czy czarna ścianka działowa łatwo wtopi się w tło, ale lekka konstrukcja materiału nada całości lekkości. Dzięki temu, choć pleksi nie będzie rzucać się w oczy, jak standardowa ściana, nie zmniejszy całości optycznie w takim samym stopniu. Wzorzyste i kolorowe płyty ze szkła akrylowego sprawdzą się przede wszystkim w większych mieszkaniach urządzonych w eklektyczny sposób.

 

Grubość materiału zależeć będzie od kilku czynników. Po pierwsze, posiadanego miejsca. Na szczęście pleksiglas zachowuje swoją wytrzymałość nawet przy cienkiej warstwie, jak 2, 3 lub 5 mm. Dobrze przymocowana do podłogi i sufitu pleksi zachowa swoją funkcjonalność przy różnych rozmiarach. Dzięki niewielkiej wadze, spokojnie możemy wybierać naprawdę szerokie i wysokie płyty.

 

Ile kosztuje ścianka działowa z pleksi?

Trudno precyzyjnie oszacować cenę pleksi na wymiar. Cena podawana jest zazwyczaj za m2, ale pamiętajmy, że zależeć będzie także od grubości materiału czy też wyboru niestandardowego wzoru. – Jedno jest pewne, wyroby z plexi to obecnie najtańsza alternatywa zarówno dla tradycyjnych ścianek działowych, jak i hartowanego szkła. Jednocześnie zachowują estetyczny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób sięga po płyty z pleksi – tłumaczy specjalista Plastic Express.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ