Thursday, June 20, 2024
Home / Moda  / Design  / Ściana ze zdjęciami – jak zrobić niespodziankę bliskim?

Ściana ze zdjęciami – jak zrobić niespodziankę bliskim?

Stwórz niepowtarzalny klimat w domu

Zrób sobie klimat! / fot. materiały prasowe

Zdjęcia to nie tylko miłe wspomnienia, ale też ciekawy element dekoracji każdego wnętrza. Wystarczy tylko poznać kilka sprytnych trików, jak powiesić zdjęcia na ścianie by stworzyć niezwykłą domową galerię i miejsce, którego pozazdrości nam każdy.

Zrób sobie klimat! / fot. materiały prasowe

Wiele jest w życiu chwil, które chcemy zachować w pamięci. Wspomnienia można schować w albumie lub wyeksponować je tworząc z nich np. oryginalną galerię na ścianie. Zdjęcia to też fantastyczny sposób na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru. Jednak taką galerię niełatwo jest stworzyć. Dobór zdjęć musi być bardzo dobrze przemyślany, a ramy pasować do wnętrza. Na co zwrócić uwagę dekorując ścianę zdjęciami?

Wyeksponuj swoje pasje

Dobór tych kilku najważniejszych i najładniejszych zdjęć, które umieścimy w galerii nie jest łatwy. Selekcja fotografii powinna być bardzo dobrze przemyślana. Zdjęcia powinny być przede wszystkim dobrej jakości. Najlepiej jest wybrać jak najciekawsze zdjęcia, takie które ukazują różne ważne dla naszej rodziny momenty i takie które wiele mówią o domownikach, ich życiu i pasjach. Świetnie sprawdzą się też np. portrety. Warto pomyśleć o tym, aby zdjęcia tworzyły jakąś wspólną całość.

 

Kolor i kształt ramki

Styl ramek, w których znajdą się zdjęcia musi przede wszystkim pasować do pomieszczenia, ale też stworzonej przez nas kompozycji. Znaczenie ma nie tylko kolor ram, ich wzór i faktura, ale też układ ram na ścianie. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie ram w jednym kolorze dobranym pod kolor mebli lub dominujących w pomieszczeniu dodatków. Od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie zależy to, czy bardziej będą pasować ramy delikatne czy też lepiej postawić na nieco bardziej ekstrawaganckie. W przypadku kolorowych fotografii możemy zdecydować się na ramy neutralne lub podkreślające daną barwę.

Jeśli zależy nam na jakimś neutralnym kolorze, który będzie pasował do wszystkiego to warto wybrać biel, czerń lub drewno. Takie barwy pięknie podkreślą zawartość ramy i wyeksponują zdjęcie. Jeśli wnętrzu chcemy nadać elegancki wygląd to można zdecydować się np. na ramki w kolorze złotym, srebrnym lub metalicznym. Dobierając odcień ramki warto wziąć pod uwagę odcienie, które dominują na fotografiach. Dzięki temu kolory wydadzą się pełniejsze, żywsze. Bardzo ważne jest żeby ramka nie odciągała wzroku od tego, co najważniejsze czyli zdjęcia.

Coś dla indywidualistów / fot. materiały prasowe

Układ ramek

Najbezpieczniejsza będzie wersja z ramkami ułożonymi prosto, w jednej linii. Popularne rozwiązanie to też symetria. Każda kompozycja ułożona z zachowaniem jej zasad będzie wyglądała elegancko i efektownie. Nieco bardziej odważni i oryginalni mogą postawić na kompozycję dynamiczną i pobawić się kształtem, kolorami i zestawieniem ram. Jeśli nie mamy pomysłu na galerię, zawsze możemy kupić już gotowy zestaw ram w różnych rozmiarach. Ułożenie ramek warto przetestować najpierw rozkładając je na podłodze.

Tworząc galerię zdjęć warto też pamiętać, że aby zdjęcia były pięknie wyeksponowane to należy je powiesić w dobrze widocznym miejscu. Odstępy, między ramkami na ścianie powinny być na tyle duże, aby galeria była przejrzysta. Aby dodać uroku ramki ze zdjęciami można dodatkowo podświetlić. Wiele inspiracji i porad na dekorowania ścian można znaleźć np. http://ladnydom.pl/inspiracje/7,153170,23398265,jak-powiesic-zdjecia-na-scianie-aby-stworzyc-unikatowa-domowa.html . Jeśli do stworzenia galerii zdjęć odpowiednio się przygotujemy efekty z pewnością spełnią nasze oczekiwania, a wnętrze nabierze oryginalności i indywidualnego charakteru.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ