Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Scena NCK – dla każdego

Scena NCK – dla każdego

Zobacz jesienno-zimowy program w NCK

„Dziadek do orzechów” w NCK / fot. materiały prasowe

Na kolejne cztery miesiące proponujemy naszym widzom wszystko to, co zawsze cieszyło się popularnością i jednocześnie wciąż stanowi znak firmowi Sceny NCK – czyli różnorodność. Edyta Geppert, Art Color Ballet, Kabaret SMILE, Johann Strauss, Kazik oraz komedia w gwiazdorskiej obsadzie – oczywiście to nie wszystko. Warto sprawdzić jak to wygląda i brzmi w naszej odnowionej sali teatralnej. Scena Nowohuckiego Centrum Kultury zaprasza

 

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.
scenariusz i reżyseria: Piotr Loretz
bilety: 95 zł

BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet – spektakl muzyczno-baletowy

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK
Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę poruszać będzie zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. W jak wyjątkową podróż zabierze widzów tym razem Agnieszka Glińska? Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.
reżyseria, scenariusz, choreografia: Agnieszka Glińska/Art Color Ballet
bilety: 80/70 zł

KABARET POD WYRWIGROSZEM – „Tra ta ta ta” – nowy program

28 listopada (środa), g. 19.00, Scena NCK
Czego można spodziewać się po najnowszym programie jednego z najbardziej popularnych polskich kabaretów? Wszystkiego. Z całą pewnością będzie szalone tempo, przebieranki i komedie omyłek, inteligentne skojarzenia i dowcipne aktualności – czyli gwarancja udanego wieczoru. Grają 200 spektakli rocznie w całej Polsce, a dodatkowo zapraszani są do telewizyjnych i radiowych programów. Przed laty cała Polska śpiewała ich słynne przeboje: „Donald marzy”, „Jesteś spalona”, „Ona nie tańczy dla mnie”.
bilet: 65 zł

Repertuar NCK

Zobacz zimowy rozkład jazdy w NCK! / fot. materiały prasowe

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – ROYAL LVIV BALLET – spektakl baletowy

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK
Niezwykła i wzruszająca opowieść, za sprawą artystów Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji „Premierа”, błyszczy na scenie. Piękne kostiumy, scenografia i mistrzowskie wykonanie od zawsze porywa i zachwyca widzów na całym świecie.
bilety: 80/60 zł

DZIADEK DO ORZECHÓW – ROYAL LVIV BALLET – spektakl baletowy

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy spektakl w wykonaniu Artystów Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji „Premierа”.
bilety: 100/80 zł

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH – jubileusz 15-lecia

15 grudnia (sobota), g. 17.00, 20.00, Scena NCK
Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty, całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji jubileuszu zespołu.
bilety: 80 zł

JOHANN STRAUSS SHOW – Royal Lviv Strauss Orchestra & Ballet – gala noworoczna

20 stycznia (niedziela), g.18.00, Scena NCK
Muzyczna podróż do baśniowej krainy walca. Scena NCK zamieni się w prawdziwą salę balową pełną wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentlemanów.
W projekcie – oprócz solistów – udział weźmie jedna z najlepszych orkiestr świata – Royal Lviv Strauss Orchestra. Widzowie usłyszą największe przeboje operowe – między innymi: Bacarolę, arię Barbera z Cyrulika Sewilskiego, arię Królowej Nocy oraz najsłynniejsze wiedeńskie tematy muzyczne, walce i polki.
bilety: 110 i 90 zł

KABARET SMILE – program „To się nadaje do kabaretu”

27 stycznia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
Program kabaretu Smile to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych
tematów i przerysowanych postaci. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie RTV, współczesne plotki, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – wszystko „To się nadaje do kabaretu!”. Na sali co chwilę wybuchają salwy śmiechu, po których przychodzą chwile zadumy i myśl – tak jest też w moim życiu!
bilety: 80 zł

KABARET POD WYRWIGROSZEM – program „Tra ta ta ta”

3 lutego (niedziela), g. 19.00 , Scena NCK
Czego można spodziewać się po najnowszym programie jednego z najbardziej popularnych polskich kabaretów? Wszystkiego. Z całą pewnością będzie szalone tempo, przebieranki i komedie omyłek, inteligentne skojarzenia i dowcipne aktualności – czyli gwarancja udanego wieczoru. Grają 200 spektakli rocznie w całej Polsce, a dodatkowo zapraszani są do telewizyjnych i radiowych programów. Przed laty cała Polska śpiewała ich słynne przeboje: „Donald marzy”, „Jesteś spalona”, „Ona nie tańczy dla mnie”.
bilet: 65 zł

KAZIK & KWARTET PROFORMA – koncert

8 lutego (piątek), g. 19.00 , Scena NCK
Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa, Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w Polsce oraz za granicą.
skład: Kazik Staszewski, Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda,
Marek Wawrzyniak
bilety: 90 zł

DWIE PARY DO PARY – Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy

9 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Billy Van Zandt & Jane Milmore
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie, do ich apartamentu hotelowego, wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów. Po chwilowym impasie, rozpoczyna się wojna o pokój. I tak najpiękniejsze chwile na nowej drodze życia obydwu par, zamieniają się w istne wariactwo.
obsada: Marta Wierzbicka, Elżbieta Romanowska/Patricia Kazadi, Piotr Gawron-Jedlikowski, Lesław Żurek/Rafał Cieszyński, Hiroaki Murakami/Eryk Kulm Jr
reżyseria: Olaf Lubaszenko
bilety: 90 zł

SCENA NCK dla dzieci:

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana
9 listopada (piątek), g.10.00, Scena NCK

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – ROYAL LVIV BALLET – spektakl baletowy
2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK  

DZIADEK DO ORZECHÓW – ROYAL LVIV BALLET – spektakl baletowy
2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK  

IMPREZY MIKOŁAJOWE – Teatr Banasiów z Warszawy
6-7 grudnia (czwartek, piątek), g. 9.00, 11.15, Scena NCK
8 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – Kraków 2019
14-27 stycznia, Scena NCK

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY
Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
BILETY I INFORMACJE:
Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ