Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Scena Mistrzów w Grotesce: Artur Andrus z zespołem

Scena Mistrzów w Grotesce: Artur Andrus z zespołem

Dla żartu, a czasem nawet wygłupu!

artur andrus

Artur Andrus wystąpi dla krakowskiej publiczności już 9 czerwca / fot. Honorata_Karapuda

Nowy cykl Teatru Groteska zachwyca nie tylko treścią, ale przede wszystkim obsadą i formą. Na krakowskiej scenie spotkamy najwybitniejszych twórców związanych z szeroko pojętą kulturą wysoką. Nie zabraknie spektakli teatralnych, jak również recitali i koncertów

artur andrus

Artur Andrus wystąpi dla krakowskiej publiczności już 9 czerwca / fot. Honorata_Karapuda

Czym jest Scena Mistrzów?
Scena Mistrzów to zupełnie nowa jakość na deskach krakowskiego teatru. Podczas cyklicznych występów zaprezentują się mistrzowie swojego gatunku w małych formach teatralnych i scenicznych. Groteska zapowiada, że w kolejnych miesiącach gośćmi Sceny Mistrzów będą takie osobowości jak: Anna Sokołowska, Anna Seniuk, Włodzimierz Press czy Janusz Gajos.

Dyrektor Teatru Groteska o Scenie Mistrzów
– Podstawową rolą sztuki jest przekazywanie istotnych sensów i prowadzenie inteligentnej, inspirującej rozmowy z odbiorcą. Scena Mistrzów jest próbą stworzenia przestrzeni, w której twórca spotyka się z odbiorcą. Będą pojawiać się na niej osoby o bezdyskusyjnej pozycji artystycznej, prezentujące najwyższy kunszt.

Najbliższa Scena Mistrzów
Już 9 czerwca w ramach Sceny Mistrzów na scenie wystąpi Artur Andrus z zespołem. Na jego recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.

Inauguracja cyklu
Jako pierwszego na scenie wystąpił były wokalista TSA, Marek Piekarczyk. Kwietniowy koncert wypełnił salę Groteski po brzegi. Publiczność brała czynny udział w wyjątkowym spotkaniu z artystą. „Marek Piekarczyk – akustycznie” był koncertem wyjątkowym. Wokalista zaśpiewał utwory z repertuaru muzyków, którzy swoją twórczością ukształtowali go nie tylko jako artystę, ale przede wszystkim jako człowieka. Podczas występu nie zabrakło też całkowicie nowych utworów, zapowiadających solową płytę.

Co: Scena Mistrzów, Artur Andrus z zespołem
Gdzie: Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2
Kiedy: 9 czerwca 2018

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ