Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Scena Mistrzów: Andrzej Grabowski: Żywot człowieka zabawnego

Scena Mistrzów: Andrzej Grabowski: Żywot człowieka zabawnego

Program kabaretowy

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski / fot. Paweł Matyka

Jest uważany za kameleona polskiej sceny. Dzięki niezwykłym zdolnościom aktorskim potrafi się wcielić w każdą postać. Od księdza w „Pułkowniku Kwiatkowskim”, poprzez Gebelsa w „Pitbullu”, kapitana Wolniewicza w „Małej Moskwie”, przeora zakonu w „Służbach specjalnych”, prezesa w „Pokocie”, Argana w „Chorym z urojenia”, aż po Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich”. Stworzył dobrze ponad sto niezapomnianych ról, poważnych i komediowych, w filmach, serialach i na scenie. Jego postacie są bardzo sugestywne, tak sugestywne, że przez wielu widzów jest z nimi utożsamiany

Andrzej Grabowski, aktor totalny, w teatrze Groteska pokaże swój program kabaretowy „Żywot człowieka zabawnego”. I będzie to pierwsza prezentacja tego tytułu w Krakowie. „Traktuję swój zawód bardzo poważnie, mimo że często gram niepoważnych ludzi. Aktorstwo jest lekiem na wszystkie bóle życia, te fizyczne również. Jeżeli boli cię ząb, to wyjdź na scenę przed setkę ludzi, natychmiast przestanie boleć” – tłumaczył Andrzej Grabowski w rozmowie z Łukaszem Knapem. Zwłaszcza, gdy trzeba rozśmieszyć, zaskoczyć, spuentować i gdy stoi się samemu na scenie. Jest tylko aktor i widownia i trzeba złapać – jak mówi Andrzej Grabowski – „widzów za gębę”.

 

W jednym w wywiadów aktor podkreślał, że kabaret doskonale uczy bo „wychodzi się na scenę i na godzinę człowiek dostaje mikrofon, a przed nim siedzi ileś tam ludzi, których trzeba trzymać w napięciu. Mało tego, jeszcze muszą się śmiać! A jak się nie śmieją, to trzeba przeprosić, zwrócić za bilety i wyjść”.

 

„Żywot człowieka zabawnego” jest takim kabaretem, w którym aktor staje sam na sam z publicznością; jest typową stand-up komedią, gatunkiem trudnym dla aktora, ale fascynującym dla widza. W tym autorskim programie Andrzej Grabowski z dystansem, ale i z dużą śmiałością, porusza tematy bliskie dojrzałym mężczyznom. Spektakl rozbawi jednak każdego, bez względu na wiek i płeć. Świetna i inteligentna komedia, która śmieszy i wzrusza i na pewno nie pozostawia nikogo obojętnym.

 

Andrzej Grabowski

Oceń artykuł
2 komentarze
  • 인터넷바카라 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/scena-mistrzow-andrzej-grabowski-zywot-czlowieka-zabawnego/ […]

  • personalised photo posters 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information to that Topic: miastokobiet.pl/scena-mistrzow-andrzej-grabowski-zywot-czlowieka-zabawnego/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ