Sunday, June 16, 2024
Home / Moda  / Moda męska  / Saszetki męskie skórzane, czyli moda w stylu vintage

Saszetki męskie skórzane, czyli moda w stylu vintage

Faceci lubią skórę

saszetka męska

fot. Unsplash

Wypchane kieszenie, za duży smartfon, brak miejsca na dokumenty w czasie podróży? To są problemy, z którymi mierzy się niejeden mężczyzna. Na szczęście z pomocą przychodzą modne saszetki męskie skórzane. Wysoka jakość wykonania i ten oldschoolowy look… Czy można chcieć więcej? Sprawdźmy!

 

Męskie saszetki na prezent

Moda na galanterię vintage wcale nie gaśnie, przeciwnie. Małe saszetki męskie na ramię są do tego naprawdę praktyczne. Sprawdzają się w pracy na mieście, podczas wyjazdów zagranicznych lub w trakcie podróży samochodem, chociażby. W końcu trzeba mieć pod ręką klucze do auta, jak i te do mieszkania wraz z dowodem rejestracyjnym oraz innymi drobiazgami. Poza tym saszetki męskie skórzane mogą pomieścić dużego smartfona wraz z ładowarką, a także okulary i czytnik e-booków, jeśli ktoś akurat ma ochotę na dobra książkę.

 

Trzeba jeszcze pamiętać, że skórzane saszetki męskie mogą mieć kilka pomniejszych kieszeni. Dzięki temu organizacja przedmiotów staje się intuicyjna. Nic nie przemieszcza się w czasie transportu. Wszystko można szybko znaleźć w razie potrzeby. Co równie ważne, saszetkę męską ze skóry można dopasować do każdej stylizacji. Sprawdzi się zarówno przy dżinsach i t-shircie, jak i podczas ważnego spotkania w koszuli i krawacie.

 

Po połączeniu ze sobą wszystkich tych walorów wychodzi bardzo prosty wniosek: saszetka męska ze skóry naturalnej to idealny prezent dla współczesnego mężczyzny. Uniwersalność takiej galanterii jest wręcz nieoceniona. Trwałość wykonania natomiast zapewni komfortowy użytek przez wiele lat. Materiałowe odpowiedniki nie mogą się z tym równać!

Jak dbać o saszetki skórzane dla mężczyzn?

Oczywiście trwałość galanterii ze skóry wiąże się z odpowiednią pielęgnacją. Ten rodzaj produktów musi być nawilżany specjalnymi środkami. W innym wypadku skóra może popękać. Ważne jest także odpowiednie mycie. Klasyczne saszetki dla panów raczej nie nadają się do tego, aby je wkładać do pralki. Stosowanie preparatów to najlepszy sposób na pielęgnację akcesoriów modowych ze skóry.
Na samym początku jednak saszetki męskie skórzane warto zaimpregnować. Służą do tego środki na bazie wosku pszczelego albo olejów roślinnych. Powinno się unikać syntetycznych chemikaliów, ponieważ nie będą one tak skuteczne. Ponadto galanteria skórzana wygląda znacznie okazalej, jeśli zaimpregnowało się ją w sposób zgodny z Matką Naturą.

 

Domowe sposoby impregnacji skóry są również interesującym wyborem. Skórzana saszetka męska w kolorze czarnym może zostać natłuszczona olejem lnianym albo sezamowym. Olej rycynowy zaś lepiej nadaje się do jaśniejszych odcieni. Czyszczenie galanterii można wykonać za pomocą ściereczki namoczonej wodą wymieszaną z octem. Przydatne może okazać się także mydło oliwkowe.

Zalety skóry naturalnej

Poprawna pielęgnacja pozwoli uwypuklić najważniejsze zalety galanterii skórzanej dla panów, jak i pań. Wspomnieliśmy już o trwałości i nietuzinkowej estetyce. Do tego dorzućmy wodoodporność. Tak, cześć saszetek męskich ze skóry może chronić telefon komórkowy czy dokumenty przed deszczem. Ważna jest konstrukcja saszetki, ale i jej impregnacja. Dzięki temu woda nie przesiąknie przez wierzchnią warstwę saszetki dokładnie na takiej samej zasadzie, jak to ma miejsce w przypadku obuwia.

 

Duża zaleta męskiej saszetki na ramię leży też w tym, że można ją poddać renowacji. Jeśli już dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, naprawa galanterii skórzanej jest stosunkowo łatwa. Fakt, trzeba poświęcić na to trochę czasu, lecz przez to zyska się przedłużone życie naprawdę wyjątkowego przedmiotu. Jego ponadczasowość jest przecież unikalna. Saszetki męskie retro i za 100 lat będą wyrazem męskiej elegancji. Co do tego nie można mieć wątpliwości. Tzw. skóra ekologiczna tymczasem – plastik produkowany w fabrykach – już dziś jest uważana za tandetę.

 

Produkty ze sztucznej skóry do tego są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie da się ich zregenerować ani zapewnić im trwałości poprzez impregnację. Nie da się im także zapewnić tej zmysłowości, jaką mają męskie saszetki skórzane. To właśnie dzięki temu przykuwają wzrok. Plastikowa skóra zaś daje efekt wręcz odwrotny.

Ile kosztują saszetki męskie skórzane?

Nie ma co ukrywać, że jakość musi swoje kosztować. O ile nietrwała galanteria ze skóry ekologicznej jest bardzo tania, o tyle saszetki z prawdziwej skóry – nerki męskie również – to już wyższa półka cenowa. Chodzi w końcu o wytwory luksusowe. Wymagają nie lada fachu, aby je wykonać i należycie wykończyć. Dobór materiałów też ma znaczenia. W związku z tym saszetki męskie skórzane to wydatek rzędu od ok. 100 do ponad 500 zł.

 

Naturalnie, są i droższe warianty. Niemniej w powyższym przedziale cenowym można znaleźć praktyczne rozwiązanie o wyjątkowym charakterze vintage. Prezent w takiej postaci powinien zadowolić męża, brata czy ojca w podeszłym wieku. Jak zauważyliśmy wcześniej, poręczna galanteria skórzana to coś dla mężczyzn w każdym wieku. Doprawdy trudno oczekiwać więcej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ