Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Laboratorium Mody SAPU

Laboratorium Mody SAPU

Już w ten weekend bomba modowej kreatywności w FORUM Przestrzenie!

moda forum laboratorium mody pokaz

Moda zawładnie FORUM. Nie może was tam zabraknąć! / fot. SAPU

W sobotę, 11 czerwca, w Krakowie czeka nas wielki pokaz modowej kreatywności. W trakcie Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie zobaczymy wiele niebanalnych projektów. Swoje kolekcje pokażą: Dominika Syczyńska, absolwentka SAPU i zwyciężczyni konkursu Fashion Designer Awards, studenci 1 i 2 roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz projektanci z Melnicy Mody z Mińska. Wstęp wolny. Start o godz. 19 w Forum Przestrzenie. Więcej informacji: www.ksa.edu.pl.

moda forum laboratorium mody pokaz

Moda zawładnie FORUM. Nie może was tam zabraknąć! / fot. SAPU

1 i 2 rok Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymał wymagające kreatywności zadania: studenci pierwszego roku mają wykonać ubrania z bawełnianej surówki, której prosta forma otwiera pole do szerokiej interpretacji. Natomiast drugi rok ma wykonać ubrania nawiązujące do współczesnej sztuki w myśl zasady „współcześnie sztuka nie zamyka się w jednolitych formułach.To nie tylko architektura, malarstwo, rzeźba… ale także grafika komputerowa, fotografia, film, kolaż, instalacje, happening, street-art, abstrakcja”.

fot. SAPU

fot. SAPU

Dominika Syczyńska to niezwykle zdolna była studentka SAPU, która w tym roku odniosła duży sukces, wygrywając konkurs Fashion Designer Awards w Warszawie. W jego jury znalazły się takie osobowości świata mody, jak Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Michał Szulc czy Joanna Horodyńska. Pochodząca ze Śląska projektantka pokaże w Krakowie nagrodzone sylwetki, a także kilka zupełnie nowych projektów stworzonych specjalnie na Laboratorium Mody SAPU.

fot. SAPU

fot. SAPU

Melnica Mody z Mińska to wyjątkowo ważna instytucja zajmująca się modą na Białorusi. Na specjalne zaproszenie SAPU w Krakowie zobaczymy ubrania stworzone przez kilkunastu białoruskich projektantów, którzy na ten pokaz przyjeżdżają do Polski. Mielnica Mody jest organizatorem wydarzenia, które nosi nazwę Mill of Fashion i jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym artystycznej modzie w tym kraju.

fot. SAPU

fot. SAPU

Gośćmi specjalnymi pokazu będą: Michał Zaczyński – znakomity krytyk mody, autor bloga michalzaczynski.com oraz Dorota Wróblewska z Sophisti.pl, organizator Warsaw Fashion Street.

fot. SAPU

fot. SAPU

W trakcie pokazu zobaczymy także prezentację tańca artystycznego, którą wykonają studenci Szkoły Choreografii.

KIEDY: 11 czerwca, sobota, godz. 19,00;

GDZIE: Forum Przestrzenie, wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/280880015590833/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / sapu
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ