Samsung Galaxy Watch – to coś więcej niż zegarek!
Smartwatche w niczym nie przypominają elektronicznych zegarków, które królowały w latach dziewięćdziesiątych

Samsung Galaxy Watch zachwyca swoimi możliwościami technicznymi / fot. materiały prasowe
Tradycyjny zegarek czy smartwatch? Zwolenników obu opcji nie brakuje. Najnowsze premiery na rynku wearables pokazują jednak, że tych pierwszych może niedługo zacząć ubywać. Smartwatche w niczym nie przypominają elektronicznych zegarków, które królowały w latach dziewięćdziesiątych. Mają one nie tylko duże możliwości, ale i piękny, elegancki wygląd. Jedną z najciekawszych propozycji ostatnich miesięcy jest inteligentny zegarek od Samsunga
Galaxy Watch– czym się charakteryzuje?
Jeżeli zegarek nie jest dla Ciebie przede wszystkim ozdobą, lecz chcesz korzystać z niego intensywniej – np. sprawdzając pocztę, wiadomości z Messengera, informacje o pogodzie lub aktualnej lokalizacji, Samsung Galaxy Watch to produkt dla ciebie. Z jego użyciem sprawdzisz też aktualny poziom stresu, zobaczysz, czy zażywasz wystarczająco dużo ruchu w ciągu dnia lub czy twój sen jest zdrowy.
Technologia na pasku
Samsung Galaxy Watch zachwyca swoimi możliwościami technicznymi. Jeszcze kilka lat temu nikt nie uwierzyłby w to, że zegarek może być wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 9110. Pozytywne zaskoczenie wywoła na pewno sam wyświetlacz. Choć jego przekątna nie jest imponująca – 1,2 cala (30 mm) to znacznie mniej niż mają obecnie telefony – to sama technologia Super AMOLED w której wykonano najważniejszy element zegarka jest obiektem westchnień wielu fanów technologii. Już po kilku godzinach użycia okaże się ponadto, że 1,2 cala to w sam raz. Zegarek nosi się dobrze, a na jego ekranie można wykonać wszystkie operacje, do których został stworzony.
Estetyka dla niej i dla niego
Zegarek jest dostępny w dwóch wariantach. Czarny model zaprojektowano z myślą o gustach męskich użytkowników, wariant różowy to zaś propozycja, na którą uwagę zwrócą przede wszystkim panie. Kolory dotyczą oczywiście koperty i paska, ponieważ samą tarczę można w dziecinnie prosty sposób zmieniać, nadając zegarkowi bardziej elegancki lub bardziej sportowy charakter.
Bateria
Przesiadka z analogowego zegarka na Samsung Galaxy Watch jest bardzo łatwa. Trzeba przyzwyczaić się tylko do dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to ładowanie. Choć zegarek wyposażono w wydajną baterię 270 mAh, to zazwyczaj trzeba go ładować co 2-3 dni. Służy do tego dołączona ładowarka bezprzewodowa. Wystarczy postawić w niej zegarek, a ładowanie rozpocznie się samoczynnie. Druga sprawa to gasnący wyświetlacz. Chcąc maksymalizować czas pracy na jednym ładowaniu, inżynierowie Samsunga proponują, aby domyślnie zegarek wygaszał się, gdy nie jest używany. Wystarczy poruszyć ręką, a na ekranie pojawią się wskazówki. W ten sposób rzadziej sięgamy po ładowarkę.
Współpraca z telefonem: Android i iOS
Galaxy Watch bardzo dobrze współpracuje z systemem Android, lecz jest kompatybilny również z iOS. W przypadku Androida trzeba jednak pamiętać, że niektóre opcje działają tylko, gdy zegarek jest sparowany z telefonem Samsunga. Przykładowo, posiadając telefon Huawei, bez najmniejszego problemu odbierzemy w zegarku maila, lecz nie będziemy mieć dostępu do pełnego programu pocztowego (np. historii korespondencji). Ta ostatnia drobna niedogodność to jedynym mały minus, który udało mi się znaleźć po kilu dniach testów.