Sunday, July 21, 2024
Home / POLECAMY  / Samoobrona WenDo w Strefie Nastolatka Dworku Białoprądnickiego

Samoobrona WenDo w Strefie Nastolatka Dworku Białoprądnickiego

Pewność siebie nie bierze się znikąd

Samoobrona

Grafika Partnera

Już 3 lutego (sobota) w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w ramach działającej tutaj Strefy Nastolatka odbędą się specjalne warsztaty samoobrony WenDo, skierowane do dziewcząt i kobiet w wieku 13-18 lat. Każda z nich może nauczyć się skutecznej obrony – bez nadzwyczajnej sprawności ani użycia dużej siły. Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest wsparcie uczestniczek w rozwijaniu tych umiejętności oraz budowanie ich pewności siebie

 

Czym jest WenDo?

W polskim tłumaczeniu – „Droga Kobiet”. Jest to jedyna w Polsce metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety dla kobiet, która łączy metody obrony fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Skoncentrowana na szacunku do samej siebie i innych, uczy skutecznych technik, jednocześnie promując zdrowe relacje i rozumienie własnych granic.

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są dostosowane do potrzeb dziewcząt i kobiet w wieku 13-18 lat, oferując im przestrzeń do nauki i praktyki umiejętności samoobrony w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. Instruktorka Alina Kula z Fundacji Autonomia ma bogate doświadczanie w tym zakresie i dostosowuje program do różnych poziomów umiejętności i doświadczeń uczestniczek. To członkini Zarządu Fundacji Autonomia, koordynatorka projektów oraz obozów empowermentowych dla dziewczyn i kobiet, trenerka WenDo, feministka oraz absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia.

Grafika Partnera

Czego spodziewać się po warsztatach?

• nauki prostych, ale skutecznych technik samoobrony;
• rozwijania świadomości ciała i umysłu;
• budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości;
• pracy nad asertywnością i stawianiem granic;
• dyskusji na temat bezpieczeństwa osobistego i relacji z otoczeniem;
• tworzenie wspólnoty wsparcia i zrozumienia.

 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczęta i kobiety do udziału w tych praktycznych warsztatach, które pomogą w zdobywaniu umiejętności obrony własnej oraz budowaniu silnych, pewnych siebie jednostek. Partnerem oraz inicjatorem projektu Strefa Nastolatka jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot.
Życzymy udanego i inspirującego doświadczenia!
***

 

3 lutego (sobota) 11:00-14:00
Zajazd Kościuszkowski – Sala Teatralna
ul. Białoprądnicka 3, Kraków

 

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://dworek.eu/nowosci-w-strefie-nastolatka
Szczegóły wydarzenia:
https://www.facebook.com/dworek.bialopradnicki
https://www.facebook.com/Strefanastolatka
https://dworek.eu/zajecia/strefa-nastolatka/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ