Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Samochód do ślubu – jaki wybrać, by zrobić wrażenie na zaproszonych gościach?

Samochód do ślubu – jaki wybrać, by zrobić wrażenie na zaproszonych gościach?

Rolls Royce, Mercedes a może Bentley?

Młoda para pozująca na tle auta ślubnego

Samochód ślubny łączy poszczególne etapy ślubu i wesela w jedną spójną całość, dlatego warto przyłożyć szczególną uwagę do jego wyboru, bo to od niego tak naprawdę wszystko się zacznie / fot. materiały prasowe

Długą limuzyną, nowoczesnym autem, bryczką a może samochodem retro – czym jechać do ślubu? Wbrew pozorom wybór wcale nie jest prosty. Podpowiadamy, na jakie szczegóły powinno się zwrócić uwagę wybierając auto do ślubu

 

Wydawać by się mogło, że to tylko samochód, nie mający zbyt dużego znaczenia w całej uroczystości. Wcale tak jednak nie jest, bo ślubne auto towarzyszy młodej parze przez cały dzień. Jest nieodłącznym elementem pamiątkowego filmu i stanowi tło do wielu scen. Samochód ślubny łączy poszczególne etapy ślubu i wesela w jedną spójną całość, dlatego warto przyłożyć szczególną uwagę do jego wyboru, bo to od niego tak naprawdę wszystko się zacznie.

Zabytkowym autem na ślubny kobierzec

Ostatnio w modzie jest najem samochodów z historią, których początki sięgają młodości państwa młodych a może nawet i jeszcze dalej. Jeśli zdecydujemy się podjechać pod kościół Mercedesem lub Rolls Royce’m, jako że tego typu samochody są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody, będziemy mieć gwarancję, że nawet po upływie lat, wybrany przez nas pojazd będzie dobrze prezentował się na fotografiach i filmie ze ślubu. Trzeba jednak uważać, by auto pasowało stylem do całej oprawy uroczystości, która musi być tak samo wytworna i stylowa jak sam pojazd. Stare samochody kultowych marek takich jak Bentley, Lexus, Daimler czy Dodge raczej nie będą pasować do nowoczesnych dekoracji.

Czarne czy białe – jaki kolor auta wybrać?

Prócz marki ważny jest też kolor pojazdu. Najczęściej pary młode decydują się postawić na samochód w kolorze czarnym lub białym, jednak oczywiście to rzecz gustu. Ostateczną decyzję trzeba jednak podjąć jeszcze przed zamówieniem kwiatów u florysty, by przekazać mu tę informację. Po co? Powód jest prosty – jeśli wybierzemy samochód w białym kolorze, za czym przemawia tradycja, nie będą do niego pasować kwiaty w tej samej barwie. Problem ten odpada, gdy zdecydujemy się na czarny pojazd.

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję o najmie auta, dobrze jest wybrany model zobaczyć na własne oczy a może nawet wykonać jazdę próbną. Pozwoli wam to określić, czy dany samochód jest wygodny i przede wszystkim odpowiednio duży, by pomieścić parę młodą, druhny lub świadków, a po uroczystości całą górę prezentów.

Aby nieszczęśliwy wypadek nie popsuł wam uroczystości, pamiętajcie o ubezpieczeniu dla klasyka. Przykładową polisę dla samochodów zabytkowych znajdziecie pod adresem: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Exhausts 19 grudnia, 2018

    Samochód musi robić wrażenie. To ma być przecież niezapomniany dzień!
    To również okazja do spędzenia chwil razem- wszystkie wybory ślubne to poważna i ciężka sprawa 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ