Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / Sacrum w Operze. Koncert galowy

Sacrum w Operze. Koncert galowy

Historie romansów, tragiczne losy królów i polityczne intrygi - operowe libretta dostarczają melomanom wielu głębokich przeżyć. Wielokrotnie bohaterowie stają się narzędziami w rękach sił wyższych, które sterują ich losem. Fragmentom oper, gdzie działania mocy nadprzyrodzonych

fot. materiał prasowy

Historie romansów, tragiczne losy królów i polityczne intrygi – operowe libretta dostarczają melomanom wielu głębokich przeżyć. Wielokrotnie bohaterowie stają się narzędziami w rękach sił wyższych, które sterują ich losem. Fragmentom oper, gdzie działania mocy nadprzyrodzonych pod różnymi postaciami są wyjątkowo eksponowane poświecony będzie Galowy koncert finałowy XXIV edycji festiwalu Viva il canto.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

„Sacrum w operze” to finałowy koncert międzynarodowego festiwalu muzyki wokalnej w Cieszynie. Wystąpi w nim ponad 100 wykonawców, a w gronie solistów – najznakomitsi śpiewacy. Artyści wykonają operowe arie, duety, tercety i sceny zbiorowe z oper: „Tosca”, „Trubadur”, „Otello”, „Moc przeznaczenia”, „Nabucco”, „Halka”, „Straszny Dwór”, „Norma”. Wyjątkowy charakter prezentowanych utworów podkreśli miejsce, gdzie zaplanowano koncert – to Kościół Jezusowy w Cieszynie, największy ewangelicki kościół w Polsce. Budynek świątyni pochodzi z XVIII wieku, został zbudowany w stylu baroku austriackiego. W jego wnętrzach odbywały się już wielokrotnie wyjątkowe wydarzenia muzyczne, między innymi koncert „Kantaty cieszyńskie” w ramach zeszłorocznej edycji Viva il canto.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej
Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”/Przygotowanie chóru – Izabella Zielecka-Panek
Katarzyna Oleś-Blacha – sopran
Anna Wiśniewska-Schoppa – sopran
Anna Lubańska – mezzosopran
Dominik Sutowicz – tenor
Stanisław Kuflyuk – baryton
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Małgorzata Mendel – słowo

4 października 2015 r., godz. 18.00
Kościół Jezusowy w Cieszynie
Czas trwania koncertu: 1 godzina 50 minut (bez przerwy)
Cena biletu: 30 zł

Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku.
Rezerwacji biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ