Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Sachol Kids – potrójna siła działania na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej

Sachol Kids – potrójna siła działania na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej

Wyleczyć i zapobiec nowym ogniskom

afty

Afty to częsty i bolesny problem wieku dziecięcego / fot. Shchus, Adobe Stock

Każdy rodzic wie, że afty u dzieci to ogromne wyzwanie dla malucha. Niepozorna nadżerka przysparza dziecku bólu i pogarsza jego samopoczucie, powoduje nerwowość i rozdrażnienie. Dlatego rodzice szukają skutecznego leku, łagodzącego afty i przynoszącego ukojenie ich pociechom. Takim preparatem jest m.in. Sachol Kids – żel stworzony specjalnie dla najmłodszych i przynoszący im ulgę w bólu

 

Lek na afty – co zawiera Sachol Kids?

Afty u dzieci wymagają dość szybkiej interwencji- dzięki temu rozwój afty będzie łagodniejszy, a nadżerka szybciej się zagoi. Sachol Kids zawiera 3 składniki przyspieszające procesy gojenia się i zmniejszające ból. Tym samym żel przynosi szybkie ukojenie i wspomaga leczenie nadżerki. Mowa tu o wymienionych niżej elementach.

 

•  Róża damasceńska – wspiera gojenie uszkodzonej skóry i błon śluzowych, łagodzi ogniska zapalne i zmniejsza ból. Jest bogata w liczne flawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym – zapobiega skutkom stresu oksydacyjnego, szkodliwego dla komórek (mogłoby to osłabiać regenerację naskórka). Wyciąg z rośliny działa również przeciwbakteryjnie i antyseptycznie – blokuje rozwój bakterii i wyhamowuje rozwój aft, wywoływanych przez patogeny.

•  Kwas hialuronowy – to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Jej największa zasługa polega na wiązaniu cząsteczek wody. Dzięki temu wspomaga proces gojenia się ran i odbudowy nabłonka. Kwas hialuronowy łagodzi stan zapalny i tworzy pewnego rodzaju barierę ochronną dla jamy ustnej – opóźnia wnikanie wirusów i bakterii. Tym samym jest skuteczny nie tylko w zwalczaniu obecnych aft, ale także ogranicza ryzyko ich nawrotu.

•  Pantenol – w organizmie ulega przemianie do kwasu pantotenowego wchodzącego w skład koenzymu A. Wpływa on na metabolizm komórek, co odżywia naskórek i wspomaga jego regenerację. Pantenol zwiększa tempo odbudowy naskórka oraz sprzyja ekspresji genów. Czynniki te mają ogromne znaczenie w procesach gojenia. Pantenol szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu ran powierzchownych.

Afty u dzieci a Sachol Kids – jak działa?

Sachol Kids to wyrób medyczny, co oznacza że preparat wnika w głębsze warstwy naskórka – działa zarówno powierzchniowo jak i warstwowo. Dzięki temu zapewnia lepszą regenerację, gdyż działa również od wewnątrz.

Połączenie róży damasceńskiej, kwasu hialuronowego oraz pantenolu daje natychmiastowe ukojenie dziecku i łagodzi nieprzyjemne dolegliwości. Pomaga szybciej wyleczyć aftę, dzięki czemu Twój maluch może odzyskać lepsze samopoczucie. Silne właściwości regenerujące oraz gojące wspomagają leczenie nadżerki. Z kolei zawartość kwasu hialuronowego zmniejsza ryzyko nawrotu afty u dzieci.

Sachol Kids – jak stosować?

Sachol dla dzieci jest bardzo łatwy i przyjemny w aplikacji. Zawiera aromat z czerwonych owoców, dzięki czemu smakuje małym pacjentom. Wygodna aplikacja pozwala zaoszczędzić czasu rodzicom i nie przysparza kłopotu dzieciom. Wystarczy odpowiednią ilość preparatu nałożyć bezpośrednio na aftę lub zrobić to przy pomocy patyczka higienicznego.

 

Lek na afty u dzieci powinno się podawać po posiłku, aby substancje miały czas się wchłonąć i stworzyć warstwę ochronną na nadżerce. Dzięki temu będzie pozbawiona kontaktu z drażniącymi czynnikami. Po aplikacji żelu najlepiej odczekać minimum 30 minut. Po tym czasie można pić lub jeść. Leku nie zaleca się u dzieci w wieku poniżej 30. miesiąca życia. Sachol Kids ma działanie barierowe, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe i wspomaga gojenie afty.

Afty u dzieci – dlaczego Sachol Kids?

Sachol Kids to połączenie 3 składników o silnym działaniu regeneracyjnym, w pełni wspierających procesy gojenia. Składniki te uzupełniają się i działają wieloaspektowo na nadżerkę – łagodzą jej objawy, zmniejszają stan zapalny, regenerują naskórek i ograniczają ryzyko nawrotu.

Dodatkowo, w trosce o małych pacjentów, Sachol Kids nie zawiera szkodliwych i drażniących substancji, np. alkoholu. Pozbawiony jest również parabenów, budzących różne wątpliwości. Zamiast cukru, szkodzącego zębom, w żelu znajduje się ksylitol. Poza słodkim smakiem ma on również zdolność do niszczenia niektórych bakterii.

 

Sachol Kids to wyrób medyczny, pomagający w leczeniu i łagodzeniu afty. Daje natychmiastowe uczucie ulgi, zmniejsza ból u dziecka i przynosi ukojenie. Żel jest w pełni bezpieczny i stworzony specjalnie po to, aby zadbać o zdrowie najmłodszych.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ