Wednesday, June 19, 2024
Home / Kultura  / Rykarda Parasol na TranssMisji

Rykarda Parasol na TranssMisji

Małopolski Festiwal Kobieca TranssMisja odbędzie się w dniach 16-20 listopada. Jedną z artystek, która wystąpi w ramach imprezy będzie Rykarda Parasol.

Rykarda Parasol

Rykarda Parasol, fot.archiwum zespołu

„Więcej kobiecej muzyki nikomu nie zaszkodzi” – to idea Kobiecej TranssMisji. I rzeczywiście podczas małopolskiego Festiwalu, w dniach 16-20 listopada, wystąpi wiele artystek, które prezentować będą dobrą choć niepokorną muzykę. Jedną z nich będzie Rykarda Parasol – amerykańska piosenkarka z polskimi korzeniami.

Rykarda Parasol

Rykarda Parasol, fot.archiwum zespołu

Rykarda Parasol – „amerykańska wokalistka. Córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda. Jej imię pochodzi od imienia ojca, Ryszarda” – tyle na jej temat mówi nawet „wszechwiedząca” Wikipedia.

Widać, że piosenkarka jest w Polsce mało znaną, wręcz niszową artystką, a szkoda, bo Rykarda Parasol to prawdziwa perła muzyki rockowej. Wokalistka o głębokim, zmysłowym a czasem wywołującym dreszcze głosie. Charyzmatyczna, piękna, tworząca mroczną i depresyjną, ale jednocześnie melodyjną muzykę. Często porównywana do PJ Harley lub traktowana jako żeńska wersja Nicka Cave’a czy Toma Waitsa, jednak dla większości jej fanów jedyna w swoim rodzaju.

Artystka jak dotąd wydała dwie płyty: w 2006 roku „Our Hearts First Meet” i w 2009 „For Blood and Wine”, a już w listopadzie wystąpi w Krakowie podczas Festiwalu Kobieca TranssMisja. Koncert Rykardy odbędzie się dokładnie 18 listopada o godz. 18.30 w klubie Rozrywki Trzy (ul. Mikołajska3).

„Miasto Kobiet” jest patronem medialnym wydarzenia. Wszystkich Czytelników, którzy chcą posłuchać ujmującej muzyki Rykardy zapraszamy na jej koncert.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ