Saturday, December 4, 2021
Home / Kultura  / Rykarda Parasol na TranssMisji

Rykarda Parasol na TranssMisji

Małopolski Festiwal Kobieca TranssMisja odbędzie się w dniach 16-20 listopada. Jedną z artystek, która wystąpi w ramach imprezy będzie Rykarda Parasol.

Rykarda Parasol

Rykarda Parasol, fot.archiwum zespołu

„Więcej kobiecej muzyki nikomu nie zaszkodzi” – to idea Kobiecej TranssMisji. I rzeczywiście podczas małopolskiego Festiwalu, w dniach 16-20 listopada, wystąpi wiele artystek, które prezentować będą dobrą choć niepokorną muzykę. Jedną z nich będzie Rykarda Parasol – amerykańska piosenkarka z polskimi korzeniami.

Rykarda Parasol

Rykarda Parasol, fot.archiwum zespołu

Rykarda Parasol – „amerykańska wokalistka. Córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda. Jej imię pochodzi od imienia ojca, Ryszarda” – tyle na jej temat mówi nawet „wszechwiedząca” Wikipedia.

Widać, że piosenkarka jest w Polsce mało znaną, wręcz niszową artystką, a szkoda, bo Rykarda Parasol to prawdziwa perła muzyki rockowej. Wokalistka o głębokim, zmysłowym a czasem wywołującym dreszcze głosie. Charyzmatyczna, piękna, tworząca mroczną i depresyjną, ale jednocześnie melodyjną muzykę. Często porównywana do PJ Harley lub traktowana jako żeńska wersja Nicka Cave’a czy Toma Waitsa, jednak dla większości jej fanów jedyna w swoim rodzaju.

Artystka jak dotąd wydała dwie płyty: w 2006 roku „Our Hearts First Meet” i w 2009 „For Blood and Wine”, a już w listopadzie wystąpi w Krakowie podczas Festiwalu Kobieca TranssMisja. Koncert Rykardy odbędzie się dokładnie 18 listopada o godz. 18.30 w klubie Rozrywki Trzy (ul. Mikołajska3).

„Miasto Kobiet” jest patronem medialnym wydarzenia. Wszystkich Czytelników, którzy chcą posłuchać ujmującej muzyki Rykardy zapraszamy na jej koncert.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach