Wednesday, July 24, 2024
Home / Miasto Miłości  / Rutyna w związku – jak z nią walczyć?

Rutyna w związku – jak z nią walczyć?

Chłodno, cieplej

związek kobieta mężczyzna

Wspólne zajęcia pomagają utrzymać temperaturę związku / fot. Pexels

Z czasem nawet najbardziej zaangażowany i zgodny związek dwojga osób powszednieje. Przebywanie ze sobą nie przynosi już tyle radości, co na początku wspólnej drogi życia. To widoczny znak mówiący, że aby utrzymać bliskie relacje z ukochaną osobą trzeba podjąć jakieś kroki. Jak zatem walczyć z rutyną w związku?

 

Zaangażowanie w związek – podstawa dobrych relacji

Rutyna w związku kojarzy się negatywnie, lecz można w niej znaleźć pewną zaletę. Oznacza ona bowiem, że Wasze życie uczuciowe weszło na poziom wspólnej codzienności, uporządkowania oraz spokoju.

Pamiętajcie jednak, że rutyna to także stagnacja i nuda, a te mogą zniszczyć zażyłość między Wami. Prowadzą one do oziębłości w sypialni oraz obojętności na codzienne problemy drugiej osoby. Chcecie tego uniknąć i zminimalizować nieprzyjemne skutki upływu czasu? Odświeżcie Wasz związek! Zaangażujcie się we wspólne hobby, poszukujcie nowych aktywności i postarajcie się o wprowadzenie zmian. Niech przywrócą one dawną zażyłość i ożywią Wasze uczucia.

para w łóżku

fot. Pexels

Spotkania, pocałunki oraz chwile uniesień po kilku latach związku mogą nie smakować już tak, jak kiedyś. Poszukajcie więc sposobów, które na nowo podniosą temperaturę Waszego związku. Zadbajcie o drobne gesty, które stanowią filar każdej udanej relacji.

Okazujcie sobie uczucia

Dotyk, pocałunek czy chociażby tylko przytulenie się do siebie wzbudzi dawno zapomniane emocje. Przytulajcie się więc w każdej możliwej chwili. Dzięki temu poczujecie, jak organizm zaczyna produkować hormony szczęścia, które poprawią Wam humor i pozytywnie nastawią do świata.

Zadbajcie również o dobre relacje w sypialni. Nie czujecie już dreszczyków, które towarzyszyły Wam na początku? Znajdźcie sposób, aby wzbudzić dawne emocje. Możecie zorganizować sobie wyjątkowy wieczór tylko we dwoje. Zadbajcie, aby nic Wam nie przeszkadzało i umówcie się na randkę. To nic, że jesteście małżeństwem z wieloletnim stażem.

związek para

fot. Pexels

Możecie też kupić gry erotyczne, które pozwolą Wam na nowo odkryć, jak świetnie bawicie się w swoim towarzystwie. Wymyślcie nagrodę, która czeka zwycięzcę i oddajcie się beztroskiej zabawie. Dobrym pomysłem będzie także wspólna kąpiel czy zmysłowy masaż z pachnącym olejkiem. W sklepie internetowym https://www.easytoys.pl/ znajdziecie mnóstwo gadżetów, które na nowo rozpalą płomień między Wami.

Zaplanujcie ciekawą randkę

Przebywanie razem w domu jest fajne, ale od czasu do czasu warto też wspólnie wyjść. Możecie umówić się na kolację w przytulnej knajpce czy spędzić weekend poza miastem tylko we dwoje. Innym pomysłem będzie wycieczka rowerowa, zwiedzanie pobliskiego zamku czy wyjście do zoo. Sytuacja zmusza Was do pozostania w domu? Postarajcie się spędzić wieczór na wspólnym seansie filmowym. Możecie przygotować smaczną kolację i zorganizować sobie chwile tête-à-tête w sypialni.

Spotykajcie się z przyjaciółmi

Przyjaciele są dobrzy na wszystko. Ożywcie nieco Wasze relacje towarzyskie i zorganizujcie przyjęcie domowe. Świetnym pomysłem będzie menu, które sami wymyślicie i sami przygotujecie wszystkie potrawy. Takie wspólne gotowanie pozwoli Wam zbliżyć się do siebie i zorganizować przyjemnie czas. Możecie także umówić się ze znajomymi w pubie czy restauracji lub wspólnie wybrać się na spacer po deptaku.

ludzie wokół stołu

fot. Pexels

Nie zapominajcie o rozmowie

Wydaje się Wam, że przecież na co dzień rozmawiacie? Być może Waszym tematem są jedynie sprawy organizacyjne – praca, rachunki, zakupy, sprzątanie czy zajęcia dodatkowe dla dzieci? Interesujcie się sprawami partnera, troszczcie o jego samopoczucie w domu i pracy. Dyskutujcie, opowiadajcie o własnych sprawach, dzielcie się swoimi pomysłami, marzeniami, pragnieniami oraz refleksjami. Doradzajcie sobie nawzajem w trudnych sprawach. Szanujcie się i rozwiązujcie swoje problemy natychmiast, gdy tylko się pojawią.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ