Thursday, June 20, 2024
Home / Uroda  / Rusz swój biust!

Rusz swój biust!

Zacznij działać od razu, żeby Twój biust zawsze wyglądał świetnie

Poznaj kilka wskazówek, które sprawią, że Twój biust zachowa dłużej młodość

Poznaj kilka wskazówek, które sprawią, że Twój biust zachowa dłużej młodość. / fot. materiał prasowy

Nasze ciało z wiekiem traci swoją sprężystość. Skóra piersi jest szczególnie podatna na ten proces – rozciąga się, co skutkuje obniżeniem biustu. Możemy to jednak zahamować , rozpoczynając kompleksowy program „regeneracji”. Za sprawą kilku porad brafitterki firmy Dalia niewielkim wysiłkiem możemy przywrócić młodzieńczy wygląd piersi. Warto zacząć już od teraz.

Poznaj kilka wskazówek, które sprawią, że Twój biust zachowa dłużej młodość

Poznaj kilka wskazówek, które sprawią, że Twój biust zachowa dłużej młodość. / fot. materiał prasowy

Swoją szczytową formę piersi przeżywają pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. Jednak lista czynników niekorzystnie wpływających na nasz biust jest pokaźna: używki, źle dobrany biustonosz, spanie na brzuchu, częste skoki wagi, zmiany hormonalne, zbyt intensywne opalanie, ciąża czy brak odpowiedniej pielęgnacji – oto skryci zabójcy elastyczności skóry. Z upływem czasu również więzadła Coopera, zbudowane z włókien kolagenowych, wiotczeją i nie stanowią dostatecznie stabilnego „rusztowania”. Na wszystko jest jednak rozwiązanie! Oto kilka wskazówek, które staną się Twoją mantrą i pozwolą Ci z dumą pochwalić się dekoltem:

Krok 1: odpowiedni biustonosz!

Absolutną podstawą jest zakup bielizny idealnie dopasowanej pod względem przylegania i rozmiaru. Źle dobrany stanik powoduje bowiem deformację piersi, bóle kręgosłupa, ramion oraz obręczy barkowej. Za ciasny obwód skutkuje nie tylko niewygodą, ale uciska też żołądek i sprawia, że nie możemy wziąć głębokiego oddechu. To z kolei może prowadzić do niewydolności oddechowej – przestrzega Beata Marek, braffiterka firmy Dalia. Długość ramiączek też jest ważna – za długie zsuwają się z ramion i nie podtrzymują odpowiednio biustu, zaś te zbyt krótkie powodują otarcia, wżynając się w skórę.

Krok 2: masaże i kremy

Pod prysznicem naprzemiennie opłukuj biust raz zimnym, raz ciepłym strumieniem wody. Pobudzi to krążenie. Kąpiel kończ zawsze chłodnym natryskiem. Na suchą skórę zastosuj odpowiedni dla tej części ciała balsam lub oliwkę. Piersi masuj kolistymi ruchami, omijając brodawki. Zawsze kieruj się od dołu ku górze. Raz w tygodniu zafunduj sobie też delikatny peeling, dzięki któremu aktywne składniki kremu ujędrniającego szybciej wnikną w głąb naskórka.

Krok 3: ćwiczenia

Aktywność fizyczna powinna towarzyszyć nam regularnie. Zbawienny dla biustu jest zwłaszcza basen oraz taniec. Wystarczy także 10 minut dziennie poświęcić na proste ćwiczenia, takie jak chociażby: damskie pompki, przyciskanie do siebie złożonych jak do modlitwy dłoni, wymachiwanie w górę i w dół wyprostowanymi ramionami,

Krok 4: witaminy

„Nakarm” swoje piersi także od środka. Zbilansowana dieta bogata w warzywa, owoce, ryby i nabiał, opóźnia procesy starzenia. Możesz zastosować także inne substancje wspomagające podtrzymanie jędrności m.in. skrzyp polny, miłorząb japoński, zieloną herbatę czy okłady z alg morskich.

Krok 5: badania

Warto pamiętać, że jędrne piersi muszą być przede wszystkim zdrowe. Nie zapominaj więc o kontrolnych wizytach u lekarza – wykonuj przynajmniej raz na pół roku USG i mammografię.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ