Friday, March 1, 2024
Home / Moda  / Design  / Rustykalne belki na suficie

Rustykalne belki na suficie

Nadaj przytulności swoim wnętrzom

Rustykalne belki jako element designu

Aranżacja wnętrz w nietypowym stylu? Czemu nie! / fot. materiały prasowe

Elementy konstrukcyjne mogą stać się nietypowym sposobem kształtowania aranżacji wnętrza oraz budowania jego nastroju. Przykładów nie trzeba szukać daleko. W zasadzie wystarczy… spojrzeć w górę. Belki sufitowe sprawiają, że pomieszczenie nabiera przytulności, ciepła, swojskości. Jak dbać o rustykalne belki na suficie, aby nieodmiennie budziły szczery zachwyt?

 

Styl rustykalny oraz nawiązująca do niego konwencja prowansalska mają się zaskakująco dobrze. Mimo rosnącej popularności wnętrz minimalistycznych, surowych i nowoczesnych część z nas nie chce zrezygnować z atmosfery „domowości” i komfortu, jaki dają nam rustykalne elementy aranżacji, jak drewniane belki sufitowe czy inne drewniane sprzęty czy wykończone za pomocą drewna powierzchnie.

 

Projekt niektórych budynków i mieszkań pozwala na wyeksponowanie belek, dzięki czemu mogą stać się jego głównym motywem, kluczowym, przykuwającym wzrok detalem. Co ciekawe, można je też wykonać i zamontować samodzielnie, szczególnie w pomieszczeniach o ponadstandardowej wysokości – nie będą pełniły wtedy funkcji praktycznych, a stricte estetyczne.

 

Jak jednak uzyskać rustykalny wygląd belek? Co stoi za ich unikatowym charakterem? Aby osiągnąć zamierzony efekt, możemy wybrać jeden z dwóch wariantów:

 

Podkreślmy odcień drewna i uwydatnijmy rysunek słojów

 

Wnętrze rustykalne to przede wszystkim wnętrze naturalne, nienachalne, stawiające na prostolinijność. Sprawdzi się tu zatem naturalna barwa drewna. Jeśli chcemy nadać aranżacji wyrazu, postawmy na palisander lub ciemny dąb. Jeżeli zaś pragniemy optycznie powiększyć pomieszczenie, egzamin zdadzą sosnowe belki na tle jasnych ścian i sufitów. Aby wybrać najpiękniejszy kolor drewna, przetestujmy odcienie Sadolin Lakierobejcy Ekskluzywnej.

 

Nie rezygnujmy z bieli!

 

Wnętrza rustykalne (oraz prowansalskie!) to również biel. Taka kolorystyka kojarzy nam się w domem na wsi, wypełnionym rześkim powietrzem, słońcem i zapachem dopiero co wyjętego z pieca chleba. Bielone drewno pomoże nam wypracować taki nastrój: niespieszności i bezpieczeństwa. Biel znajdziemy w palecie Sadolin Lakierobejcy Dekor.

 

Oczywiście aby niezmiennie cieszyły oko i stanowiły niezaprzeczalną ozdobę wnętrza, musimy odpowiednio pielęgnować oraz dbać o rustykalne belki. Nie możemy zapomnieć o systematycznych przeglądach stanu drewna oraz pewnych zabiegach renowacyjnych. Jeśli zauważymy, że rustykalne belki tracą swój nienaganny wygląd, zaplanujmy ich malowanie. Sadolin Lakierobejca Ekskluzywna przekonuje nas do siebie m.in. trwałością tworzonych powłok oraz swoją żelową formułą – dzięki niej wyrób łatwo się rozprowadza i nie spływa z belki. Z kolei Sadolin Lakierobejca Dekor schnie wyjątkowo szybko, w związku z czym renowację belek przeprowadzimy w zaledwie jeden weekend.

 

Rustykalne belki w twoim domu

Tak niewiele trzeba, by nadać domu niepowtarzalny klimat / fot. materiały prasowe

 

Belki z drewna to absolutna aranżacyjna perełka. Jeśli mamy je w domu lub mieszkaniu, postarajmy się je wyeksponować i uwydatnić, nadając tym samym wnętrzu wyjątkowości.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ignou report 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you can find 15717 additional Info to that Topic: miastokobiet.pl/rustykalne-belki/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ