6 pomysłów na rustykalną kuchnię z cegłą
Mamy dla ciebie 6 pomysłów na rustykalną kuchnię w nowym wydaniu. Zobacz koniecznie nasze propozycje!

rustykalna kuchnia
Styl rustykalny ciepły, przytulny i swojski. Zwolennicy takiego stylu na pewno marzą o kuchni przywodzącej na myśl wiejską chatkę. Kiedy mówimy o rustykalnej kuchni, w pierwszej kolejności nasuwa się myśl o naturalnym materiale, jakim ją wykończymy. Może to być zarówno drewno i kamień, jak i cegła. Ten ostatni materiał dobrze nadaje się do zabudowania mebli elementu niezwykle charakterystycznego dla tego stylu. W takiej kompozycji meblowej z łatwością zmieszczą się wszystkie potrzebne naczynia i produkty. Oprócz zabudowanych mebli, dobrym pomysłem jest też bar z cegieł lub ceglasta ściana. W ten sposób można uzyskać niezapomniany klimat rodem z wiejskiego domku babci. Po dodaniu kilku ręcznie robionych dekoracji, bukietu suszonych kwiatów i ziół, mocy koronek i nietypowych drewnianych mebli, ciepły i niewymuszony styl rustykalny będzie króluje w naszej kuchni!
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie sześciu wyjątkowych kuchni, w których znajdują się dekoracyjne elementy z cegły. Zobaczcie koniecznie!
Połączenie ze stalą
Rustykalnej kuchni możemy nadać oryginalny charakter, używając stali jako głównego materiału na meble. Tutaj oprócz stali został użyty też czarny marmur oba materiały tworzą razem niepowtarzalną całość. Stal może być także połączona z ceramiką, polerowanym cementem lub innymi kamieniami; każde połączenie da inny, ciekawy efekt. W tym projekcie połyskująca stal daje chłodny akcent, który równoważy ciepły, sielankowy nastrój kuchni.
Industrialny akcent
Kolejny projekt to warszawskie mieszkanie stworzone przez KAMELEON Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz. Kluczem do rustykalnego nastroju jest tutaj sposób oświetlenia, który jest podstawą koncepcji mieszkania. Barwa, stopień natężenia i rozmieszczenie oświetlenia ma duży wpływ na samopoczucie mieszkańców i atmosferę we wnętrzu. Duże lampy przypominające oświetlenie przemysłowe nadają pomieszczeniu odrobinę nonszalancji, mile widzianej w rustykalnym wnętrzu. Lśniące, białe płyty MDF, które tworzą zabudowę kuchenną, są nowoczesne i proste, jednak w połączeniu z drewnem i cegłami przyjmują przytulnego, sielskiego nastroju. Biała cegła – gwiazda tego projektu – od kilku sezonów króluje w aranżacjach wnętrz!
Dekoracyjna ceramika
Kolejnym kluczowym elementem do uzyskania stylu rustykalnego w kuchni, oprócz drewnianych mebli i ceglanych ścian, są akcesoria przywodzące na myśl babciną kuchnię. Posadzka i ściany pokryte tradycyjnymi, stylizowanymi na ludowe wzorami, charakterystyczny okap, koronki, bukiety ziół, warkocze czosnku takie akcenty są niezbędne. W kuchniach rustykalnych nie powinno także zabraknąć ceramiki:
może ona być umieszczona tuż nad blatami jako dekoracyjna mozaika. Do wyboru mamy wiele wzorów ceramicznych płytek, które świetnie wpisują się w sielankowy wystrój kuchni. Desenie w drobne ludowe wzorki, kwiaty czy ciekawe arabeski to kilka z nich. Takie płytki ceramiczne można użyć także na posadzce. Użycie wzorzystych płytek jednocześnie na ścianach i podłodze stworzy niepowtarzalnie przytulny klimat!
Przytulne pastele
Biel i szarość zestawione z drewnem to jedno z najbardziej klasycznych kolorystycznych połączeń. Surowy drewniany stół otoczony jest białymi krzesłami, które poprzez kontrast podkreślają oryginalny charakter mebla. Jako że rustykalny styl to bardzo sielski i nonszalancki sposób aranżowania wnętrz, nie ma on z elegancją wiele wspólnego. Ta kuchnia stanowi połączenie pastelowej niewinności i delikatności z surowymi, drewnianoceglastymi akcentami. Rustykalność wnętrza została wzmocniona przy pomocy naturalnych dodatków: ziół, suszonych gałązek lawendy, a także stylowej lodówki.
Biała ceramika i drewno
Na przykładzie tej kuchni widać, w jaki sposób można użyć rustykalnych dodatków, aby uzyskać sielski efekt w raczej prostym wnętrzu. Wysuszone zioła i zboża zawieszone na ścianie, świeże kwiaty na blacie, relingi na kuchenne przybory, połączone z ceglaną ścianą, białą ceramiką i prostymi meblami dają efekt jak z magazynu przy niewielkim koszcie i wysiłku! Oprócz efektownej aranżacji, ten projekt ma inną zaletę: funkcjonalność i łatwość użytkowania. Niewielka ilość dekoracji, prosty design i odpowiednie zagospodarowanie sprzętów kuchennych z pewnością ułatwią i uprzyjemnią prace w kuchni.
Kolorowe połączenie
Ceglana ściana, która króluje w rustykalnych aranżacjach kuchni, może znajdować się nad kuchennym blatem lub kuchenką wtedy jednak warto pokryć ją impregnatem, który zabezpieczy powierzchnię przed tłuszczem. Kompozycja z cegły może być elementem łączącym otwartą kuchnię z salonem lub nadać rustykalnego smaku w części jadalnianej. W tym projekcie rustykalna kuchnia została urozmaicona o dodatki przywodzące na myśl włoską spiżarnię lampy z butelek po winie i drewniane, postarzone zielone drzwi. Ciekawym rozwiązaniem jest tu pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową.
Pokrycie jej napisami z kredy może nadać kuchni żywego charakteru włoskiej restauracji.
Najpiękniejsze projekty kuchni – homify.
Artykuł stworzony przy współpracy z homify.pl.
Teraso 6 marca, 2018
Rewelacyjne propozycje!