Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / RUSKIEFAJKI zapowiada swój pierwszy album

RUSKIEFAJKI zapowiada swój pierwszy album

Z opery i klubu go-go do świata rapu

ruskiefajki

RuskieFajki / fot. materiały prasowe

RUSKIEFAJKI to objawienie ostatnich miesięcy na polskiej scenie rapowej i popowej. Pojawiła się jakby znikąd, nagrywając w maju zeszłego roku #Hotl16Challenge2, i z miejsca zdobyła ogromną popularność. Fani pokochali wokalistkę za głos, oryginalny styl, silną osobowość i charyzmę. Jej piosenki i teledyski uwodzą zmysłowością i chwytają za serce opowiadanymi historiami

 

RUSKIEFAJKI – kto to?

Aleksandra Kosakiewicz, bo tak brzmi prawdziwe imię 22-letniej (rocznik: 1999) raperki tworzącej pod pseudonimem RUSKIEFAJKI. Pochodzi ze Szczecina, ma wykształcenie muzyczne, śpiewała bel canto i w chórze. Jako 19-latka tańczyła w klubie go-go – dla pieniędzy, imprez i z potrzeby zmiany środowiska. Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. RUSKIEFAJKI zapowiada swój pierwszy album.

– Muzyka daje mi upust negatywnych emocji […] Czasem lubię być wulgarna, a czasem wrażliwa

– powiedziała w rozmowie z AdMą i Swiym z Rapnews Studio.

„W muzyce Ruskichfajek wiele osób odnajduje siebie, bo Ola śpiewa o swoich uczuciach, nieszczęśliwych miłościach, zagubieniu i używkach. Przyznaje, że jako artystka kreuje się na hustlerkę, ale muzyka służy jej do tego, żeby wyrażać emocje; jest autoterapeutyczna” – komentuje Klementyna Szczuka dla „Krytyki Politycznej”.

RUSKIEFAJKI – „Gejsza”

Podobnie było z debiutanckim solowym singlem RUSKIEFAJKI, zatytułowanym „Szatan kazał tańczyć”. Utwór wydany w sierpniu 2020 uzyskał ponad 7 milionów odtworzeń na YouTube. Sukcesami były również dopełniający singlowego dyptyku „Bóg kazał przestać” z czerwca tego roku, „Bajeczka” z września oraz „Romance” (feat. Floral Bugs) z października. „GEJSZA” to tytuł zarówno nowego singla RUSKIEFAJKI, jak i pierwszego albumu wokalistki. Na hhsklep.pl wystartował pre-order płyty. Nowy singiel to utwór przepełniony tajemnicą, zapowiadający mroczny klimat i atmosferę płyty. Wraz z „GEJSZĄ” nadejdzie rewolucja, oczyszczenie, a także masa niespodzianek.

 

Zobacz też:   Young Leosia: Pułapka na dziaderstwo

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ