Friday, February 23, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Dinozaury po zmroku. Czy już się boisz?

Dinozaury po zmroku. Czy już się boisz?

Dinozaury po zmroku. Jak żywe!

ruchome dinozaury

Dinozaury po zmierzchu w Zatorlandzie

Najbliższy weekend należy do świata dinozaurów. W Zatorlandzie po zmroku 13 i 14 lipca 2018 największy na świecie ruchomy srebrny jaszczur zaprezentuje śmiałkom swoje rozmiary. A jest na co popatrzeć, bo argentynozaur sięga 5 piętra, ma 35 metrów długości i 9 metrów wysokości 

 

Gdy w 2009 roku w małej małopolskiej miejscowości Zator (niedaleko Wadowic) powstał park ruchomych prehistorycznych gadów, pewnie nikt nie przypuszczał, że to miejsce za kilka lat zdobędzie zarówno wiele nagród wyróżnień, jak i rzesze odwiedzających. Na sukces miejsca zapewne złożyło się wiele czynników, zarówno niebanalny pomysł, jak i możliwość zabawy powiązanej z nauką.

 

Zatorland to nie tylko Park Ruchomych Dinozaurów, to kompleks 4 tematycznych parków. Oprócz prehistorycznych ruchomych gadów można zobaczyć Park Mitologii ulokowany w dużej części na wodzie. Można tu z bliska zobaczyć greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mityczne stworzenia z Koniem Trojańskim na czele. Nowością jest olbrzymi, pięciometrowy ruchomy Cykop.

Park Owadów to ścieżka edukacyjna z szesnastoma gigantycznymi eksponatami owadów. Nowością tego sezonu jest wielki ruchomy karaluch. Ekspozycja jest wzbogacona o wystawę owadów z różnych zakątków naszego globu.

Lupark to miejsce zabawy i wytchnienia od poznawania. Zwiedzający mogą tu skorzystać z kina 5D Extreme, licznych karuzel, symulatora 3D Bonanza, basenu z łódkami, loterii, trampolin, salonu gier i wielu innych atrakcji.

W ofercie Kompleksu Parków są również warsztaty zarówno dla młodych paleontologów, jak i ciekawych adeptów magii. W każdym tematycznym parku jest strefa dydaktyczna przygotowana dla nauczycieli pragnących poprowadzić tematyczne zajęcia dla swojej grupy.

więcej informacji: https://zatorland.pl/

Barbara Mazur

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ