Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Rozwiązania na ból kręgosłupa ‒ fotel masujący w leczeniu i zapobieganiu dolegliwościom

Rozwiązania na ból kręgosłupa ‒ fotel masujący w leczeniu i zapobieganiu dolegliwościom

Dobrze dopasowany potrafi zdziałać cuda

Fotel do masażu

fot. materiał Partnera

Ból kręgosłupa to dolegliwość, z którą bardzo często zmagają się osoby pracujące fizycznie a także e biurze bądź na home office. Problemy tego typu mają również sportowcy. Czy aby zmniejszyć stopień występowania tego typu dolegliwości trzeba koniecznie udawać się do profesjonalnego masażysty? Okazuje się, że wcale nie

 

Istnieje inne, równie skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu ból kręgosłupa może zostać znacznie ograniczony bądź nawet całkowicie zlikwidowany. O czym mowa? O specjalnych fotelach masujących. Czym dokładnie są te fotele i jak pomagają łagodzić dolegliwości bólowe? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego masaż przynosi ulgę?

Masaż to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na ograniczenie dolegliwości bólowych. Osoby, które systematycznie poddają się masażom, czują się bardziej zrelaksowane, mają odprężony umysł oraz rzadziej się stresują. Oprócz tego, masaże mogą również mieć wpływ na uregulowanie ciśnienia krwi oraz ogólną poprawę kondycji skóry. Częste korzystanie z masaży powoduje także, że spada ryzyko pojawienia się żylaków, zmniejsza się ilość cellulitu oraz pojawiania się tzw. pajączków na nogach.

fot. materiał Partnera

Dodatkowo, często wykonywane masaże powodują także, że znacząco poprawia się ciężar, spoistość i objętość kości. Stawy stają się bardziej ruchliwe oraz usprawnia się kondycja więzadeł okołostawowych. Pozytywny efektem korzystania z masaży jest również poprawa krążenia krwi, metabolizmu oraz mniejsze ryzyko występowania bólów głowy, zwłaszcza migren, które mogą być niezwykle nieprzyjemne i dokuczliwe. Czy aby móc cieszyć się z tak dużej liczby prozdrowotnych korzyści trzeba koniecznie udawać się do profesjonalnego studia masażu? Absolutnie nie. Równie dobry masaż możemy zapewnić sobie… sami ‒ decydując się na inwestycję w profesjonalny fotel masujący.

Fotel do masażu ‒ jak wybrać najlepszy?

Jak wybrać odpowiedni fotel do masażu kręgosłupa https://bostonsofa.pl/fotele-do-masazu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg kwestii. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w tym momencie liczba modeli dostępnych na rynku jest niezwykle duża, dlatego też porównywanie poszczególnych propozycji jest szczególnie istotne.

Przede wszystkim, trzeba zadbać o to, by fotel był właściwie dopasowany do wzrostu i masy ciała użytkownika. Dzięki temu siedzenie na fotelu będzie znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze. Urządzenie absolutnie nie może być za ciasne ani ograniczać ruchów użytkownika. Kolejny element to liczba dostępnych funkcji masażu ‒ im jest ona większa, tym lepiej. Dobrze, gdy fotel może posłużyć nie tylko do masażu pleców, ale również ramion bądź nóg.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy dany fotel oferuje możliwość wyboru siły nacisku. Jest to ważne, ponieważ wówczas moc masażu będzie mogła być dostosowana do naszych indywidualnych upodobań lub do wskazań medycznych. Kwestią szalenie ważną jest też rozmiar urządzenia. Warto dokładnie sprawdzić, jaką powierzchnią dysponujemy w mieszkaniu ‒ wówczas zyskamy pewność, że nie pojawią się jakiekolwiek problemy związane z eksploatacją urządzenia. Przy zakupie trzeba też oczywiście zwracać uwagę na cenę. Stanowczo odradzamy kupowanie foteli bardzo tanich, ponieważ zazwyczaj niska cena świadczy o złej jakości wykonania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ