Friday, July 3, 2020
Home / Uroda  / Trendy  / Rozpieszczaj swoją skórę po lecie

Rozpieszczaj swoją skórę po lecie

Co zrobić, gdy po pięknych wakacjach pozostanie nam pamiątka na skórze w postaci ciemnego, szpecącego przebarwienia?

Co zrobić, gdy po pięknych wakacjach pozostanie nam pamiątka na skórze w postaci ciemnego, szpecącego przebarwienia? Skóra po intensywnym opalaniu wymaga szczególnej pielęgnacji, jest przesuszona, tworzą się na niej płytkie, ale widoczne zmarszczki. Na takie problemy najlepsze są regularne wizyty u dermatologa, który wykona zabiegi złuszczające przy użyciu kwasów.

Przebarwienia, łojotok, blizny

W zależności od potrzeb skóry stosuje się różne preparaty, o zróżnicowanym stężeniu. Najdelikatniejszy, kwas migdałowy, można stosować nawet w lecie. Silniejsze kwasy zalecane są w okresie jesienno-zimowym. Dermatologiczne zabiegi złuszczające wskazane są również w innych problemach skórnych: przy skórze łojotokowej, w przypadku blizn potrądzikowych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Warto zarezerwować sobie dzień lub dwa wolnego i poświęcić ten czas na prawidłową pielęgnację skóry, o czym zawsze informuje lekarz przeprowadzający zabieg. Pamiętać należy, aby zabiegi wykonywać regularnie, u lekarza dermatologa, a po zabiegu stosować kremy z wysokim filtrem. Dla naszych pacjentek z problematyczną skórą zalecamy stosowanie specjalnych kremów stymulujących regenerację naskórka.

Innym, skutecznym zabiegiem, pozwalającym głęboko nawilżyć skórę twarzy, dekoltu i rąk jest mezoterapia igłowa na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu na skórze może wystąpić obrzęk, drobne siniaki, ale po kilku dniach skóra jest gładka, napięta i wygląda na wypoczętą.

Znamiona

W różnych okresach życia pojawiają się na naszej skórze i w różnych okolicznościach mogą ulec zmianie: znamiona barwnikowa – łagodne przebarwienia, które ze względu na kłopotliwą lokalizację czasami szpecą, nieraz bywają podrażniane (np. na stopach, w miejscu gdzie są ocierane przez ramiączka biustonosza, na skórze owłosionej głowy). Wskazaniem profilaktycznym do usunięcia znamienia jest właśnie często drażniona lokalizacja. W takiej sytuacji zabieg najlepiej zaplanować na okres jesieni i zimy, wcześniej się zaszczepić przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, skonsultować z dermatologiem, wykonać bezbolesne badanie mikroskopowe – DERMATOSKOPIĘ. W sytuacji, gdy zauważymy niepokojące objawy np. znamię, które było obecne na skórze „od zawsze”: szybko się powiększa, zmienia zabarwienie, wokół znamienia pojawia się czerwona obwódka lub dokucza nam świąd w okolicy znamienia – wówczas konieczna jest pilna konsultacja chirurga i usunięcie znamienia. Zmiany skórne położone w „trudnych” lokalizacjach, szczególnie na twarzy, bezpieczniej usunąć u chirurga plastycznego. Zaoszczędzi nam to problemów z gojeniem i brzydkiej blizny.

recepcja

Przykre pamiątki po basenie

Co robić, gdy po relaksującej wizycie w saunie lub na basenie zauważymy na stopach (lub rękach) wypukłe, chropowate brodawki? Są to brodawki wirusowe, niestety przenoszone drogą bezpośredniego kontaktu z zarażonym. Ich pozbycie się domowymi sposobami jest trudne, często leczenie trwa długo i nie przynosi rezultatów. Brodawki odnawiają się, przenoszą w nowe miejsca. Szkoda tracić czas! Warto udać się do dermatologa lub chirurga i je szybko zamrozić. Leczenie ciekłym azotem – krioterapia – jest minimalnie inwazyjnym, skutecznym zabiegiem. Zwykle przeprowadza się go bez znieczulenia. W podobny sposób można się pozbyć brodawek łojotokowych – mają one wygląd ciemnych, uszypułowanych zmian, różnej wielkości, zazwyczaj lokalizują się na szyi, w okolicy pach, pod piersiami. Przy dużych rozmiarach nieodzowna jest wizyta u chirurga i wycięcie, ale po takim zabiegu pozostaje blizna. Bezpieczniej więc wykonać zabieg krioterapii wcześniej, zanim brodawki osiągną duży rozmiar.

Po więcej informacji zapraszamy na www.dbajopiersi.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach