Wednesday, April 17, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Różnica wieku w związku – szansa czy ryzyko?

Różnica wieku w związku – szansa czy ryzyko?

Czy zależy ci na tym, żeby zadowolić otoczenie, czy o własne szczęście i daniu sobie prawa do podejmowania niezależnych decyzji?

różnica w związku dzieli małżeństwo Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness

Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness podczas National Night of Laughter and Song / fot Paul Morigi/WireImage

„Wybrała miłość do kasy”

„Będzie drama jak ją zostawi dla 20 lat młodszej. A tak niestety się kończą takie miłostki starszej kobiety”

„Nigdy nie pojmę, co mają w głowie kobiety, które wychodzą za mąż za kogoś w wieku ich ojca”

„A on nie czuje, że umawia się na randkę z koleżanką babci?” 

Różnice wieku w związkach to temat, który od zawsze budził niezdrową sensację. Hejterskie komentarze pod artykułami na plotkarskich portalach świadczą o tym, że tego typu relacje traktujemy w podejrzliwością i cynizmem. Tak samo jak lubimy zaglądać innym do sypialni, interesuje nas czyjaś metryka. Jesteśmy przyzwyczajeni do standardu, z łatwością tolerujemy pary rówieśników. Egzotyczne wydają się „układy”, w których różnica wieku wynosi 10, 15 i więcej lat. Ale brak społecznej akceptacji to nie jedyny problem, z którymi muszą zmierzać się pary. Brak: pokoleniowych doświadczeń, życia towarzyskiego, potomstwa, sprawności fizycznej czy intelektualnej to częste kompromisy, na które musieli zgodzić się ci, którzy wybrali miłość do wiele starszego lub młodszego partnera. Czy duża różnica wieku w małżeństwie lub związku partnerskim musi być przeszkodą dla zakochanych? 

Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?

„Jazda hormonalna” czyli początkowy etap związku kiedy jesteśmy zafascynowani nowym partnerem mija po 24 miesiącach. Kiedy motyle w brzuchu zaczną obniżać lot, być może po raz pierwszy zastanowimy się nad tym, czy różnica wieku ma znaczenie w związku? Każda relacja, prędzej czy później napotyka trudności. Osoby, które weszły w taki układ, powinny zadać sobie pytanie nie o to, czy wiek ma znaczenie, ale czy więcej nas łączy, niż dzieli. Co może nas poróżnić? Różnice w tzw. mapach poznawczych, wynikające z odmiennych doświadczeń życiowych partnerów. Dokładnie takie same problemy mogą napotkać pary pochodzące z innych kręgów kulturowych. Chodzi o odmienne wychowanie, środowisko, wzorce, a co za tym idzie różnice w postawach, oczekiwaniach czy wartościach. Przy takim obrocie spraw lepiej pracować nad akceptacją odmienności, aby móc cieszyć się i czerpać z różnorodności, jednocześnie dbając o to, co łączy, co jest wspólne. 

Wiążemy się z ludźmi z różnych powodów, niekoniecznie po to, aby „na starość miał kto nam szklankę wody podać”. Teoria mówi, że ludzie łączą się w pary z miłości lub dla korzyści, którymi mogą być: pieniądze, sława, status, opieka czy seks. Na pytanie, czy różnica wieku ma znaczenie w związku, głos rozsądku odpowie, że ważny jest nie tyle sam wiek partnera, co intencje, które karzą, wybrać partnera młodszego, starszego albo równolatka. Przecież kiedy jedni szukają w miłości potwierdzenia własnej wartości, drudzy skupiają się na znalezieniu partnera, który pozwoli im się o siebie zatroszczyć. Starszy mężczyzna utożsamiany jest z dojrzałością i bezpieczeństwem finansowym. Kobiety 40+ imponują pewnością siebie, pozycją zawodową. Czy wiek ma znaczenie w związku? Z najnowszego badania ZaadoptujFaceta, w którym udział wzięło blisko 5 tys. osób, wynika, że 86 proc. ankietowanych uważa, że związek z dużą różnicą wieku ma szanse na przetrwanie. Opinia ta nie znajduje jednak w pełni swojego przełożenia w praktyce. Okazuje się, że tylko nieco ponad 30 proc. Polek była w relacji ze znacznie starszym mężczyzną, a niespełna 20 proc. z dużo młodszym.

Dane te potwierdzają się gdy obserwujemy wyszukiwania naszych użytkowników, gdzie nie zauważamy znaczących różnic wiekowych. Dowiedzieliśmy się jedynie, że mężczyźni mają szerszy zakres poszukiwań i to oni mają tendencję do szukania młodszych partnerek

– wyjaśnia Rocio Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej.

Czy miłość rzeczywiście nie pyta o wiek? Przyjrzyjmy się znanym parom, którym się udało mimo odległych cyfr w PESELACH.

Różnica wieku w związku 5 lat – czy to dużo? 

Różnica wieku w związku 5 lat dzieliła małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Edynburga, Filipa, który w 2021 był najdłużej żyjącym małżonkiem władcy w historii imperium brytyjskiego, a także najstarszym współmałżonkiem kiedykolwiek panującego monarchy brytyjskiego. Przyszli małżonkowie poznali się, gdy królowa miała zaledwie 13 lat. Nastoletnia Elżbieta już wtedy mówiła o swoim wybranku „Mój książę wiking”. 5-letnia różnica wieku nie uchroniła pary od kryzysów. Nie jest tajemnicą, że Filip od małżeństwa uciekał w świat popijaw, meczów polo i zabaw z pięknymi kobietami. Czy 5 lat to duża różnica wieku? Gdyby zaufać badaniom naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Michigan i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Emory w Atlancie, którzy wzięli pod lupę doświadczenia aż 3 tys., to prawdopodobieństwo rozstania w przypadku par, których dzieli 5 lat różnicy wynosi 18 procent. Statystyka jest nieubłagalna – im większa różnica wieku, tym krótsze małżeństwo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

 

 

Różnica wieku w związku 10 lat

Niestety, jedna z najbardziej seksownych par ze świata rozrywki ogłosiła rozstanie. Dotąd Shakira i Gerard Piqué Bernabeu, u których różnica wieku w związku 10 lat jest zupełnie niewidoczna, uchodzili za wyjątkowo zgodny związek. Choć urodzili się tego samego dnia, w tym duecie to piosenkarka jest starsza od piłkarza, z którym od dekady tworzyli zgrany duet. W 2013 r. w wywiadzie dla „Elle” Shakira opowiadała, jak wpłynął na nią związek z obrońcą FC Barcelona:

– Myślę, że jeśli można udowodnić istnienie Boga, to można zrobić to jedynie miłością (…) Zawsze byłam bardzo religijna, ale przez kilka lat, może dlatego, że – to brzmi banalnie – nie czułam miłości takiej, jaka powinna być, zaczęłam myśleć, że Boga nie ma. I nagle spotkałam Gerarda i wyszło słońce.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Shakira (@shakira)

 

Różnica wieku w związku 15 lat

Małżeństwo sir Elthona Johna z Daviden Furnishem uchodzi na Wyspach za jedno z najbardziej udanych w shołbizie. Trwający już od prawie trzech dekad związek dzieli ponad 15 lat różnicy, a łączy wspólne wychowywanie bliźniaków, praca i działalność charytatywna.

– Każdego dnia nasza relacja staje się silniejsza. Jestem wdzięczny za miłość, którą się obdarzamy i naszych dwóch pięknych synów

– napisał na Instagramie artysta we wpisie, który dotyczył równych praw osób LGBT. 

Różnica wieku w związku 15 lat okazała się nie być przeszkodą dla innych znanych z okładek par: Geeny Davis i Reza Jarrahy (15 lat różnicy) Robin Wright i Clémenta Giraudeta (18 lat różnicy), Kate Moss i Nikolaiaa Von Bismarcka (13 lat różnicy), oraz Hugh Jackmana i Deborry-Lee Furness (13 lat różnicy).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

20 lat różnicy w związku

Dziś pary z dużą różnicą wieku nie są niczym niezwykłym w środowiskach artystycznych. W książce „Mocne rozmowy”, aktorka Joanna Hussakowska wspomniała swoje małżeństwo z nieżyjącym już dyrektorem krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego, Bogdanem Hussakowskim. Ona miała 25 lat, on 47. 20 lat różnicy w związku aktorów wzbudzało w latach 80. i 90. sensację. Dlaczego?

– Skandalem nie było samo małżeństwo, tylko dwadzieścia dwa i pół roku różnicy. Byliśmy pierwszym takim związkiem od lat, po nas podobne pary tworzyli Jan Englert z Beatą Ścibakówną czy Edward Linde-Lubaszenko z Beatą Paluch. Bogdan w pewnym momencie stał się specjalistą od doradzania kolegom, jak żyć z dużo młodszą partnerką. Oczywiście mówiło się, że „młoda dupa” wskoczyła dyrektorowi do teatru. Bogdan bardzo szybko mi się oświadczył, po raz pierwszy chciał mieć dzieci. Iskrzyło między nami od samego początku. Dla moich rodziców to był szok, wysyłali emisariuszy, żebym zmieniła zdanie […]

– wyznała artystka.

Związki z bardzo dużą różnicą wieku od zawsze były pożywką dla brukowców. Przykładami par, które od dawna dostarczają tematu zagranicznej prasie są: Tina Kunakey i Vincent Cassel (30 lat różnicy), Vivienne Westwood i Andreas Kronthaler (25 lat różnicy) czy Brigitte i Emmanuel Macron (24 lata różnicy). W przypadku dwóch ostatnich małżeństw, w których kobieta jest dużo starsza od mężczyzny, plotki są wyjątkowo pikantne.

 

Zobacz też: 
5 osobistych wyznań miłosnych znanych mężczyzn

Duża różnica wieku w związku – czy może być przeszkodą?

 Duża różnica wieku rzadko jest przyczyną rozpadu związku. Są nią nieporozumienia, które z niej wynikają. Często do tych „nieporozumień” dochodzi z pomocą rodziny czy znajomych. Decydując się na bycie z dużo starszym lub dużo młodszym partnerem raczej nie unikniemy złych języków, a krytyczne komentarze otoczenia są wliczone w tego typu relacje. Czy jesteś na nie uodporniona? Nieprzychylni dalsi i bliżsi znajomi prawdopodobnie dopatrzą się w takim układzie nieszczerych intencji oraz chęci wykorzystania jednej ze stron przez drugą. Niektórzy będą mieli problem ze znalezieniem wspólnych tematów do rozmów z osobą w innym wieku. Prawdopodobnie spotkasz się z oceną, że cierpicie na deficyty emocjonalne, skoro cieszy was duża różnica wieku w związku. Brak dobrej relacji z ojcem w dzieciństwie? A może miałeś nadopiekuńczą matkę? Z czasem mogą pojawić się kłopoty związane ze stosunkami w rodzinie: czy dorosłe dzieci zaakceptują macochę, która jest ich rówieśniczką? Jak powinny wyglądać relacje naszych rodziców z dorównującym im wiekiem zięciem? Jak w każdym zdrowym związku, ważna jest zgodna gotowość do przejęcia pewnych obowiązków i wzajemnej opieki. Skupcie się na zbudowaniu ze sobą trwałej więzi – to właśnie stanowi najlepsze oparcie w trudnych sytuacjach i w obliczu społecznego ostracyzmu, na który z pewnością będziecie wystawieni. 

Związek ze starszym meżczyzną – z czym musisz się liczyć?

różnica wieku w związku agaty wątróbskiej i janusza chabiora

Agata Wątróbska i Janusz Chabior / fot. kadr z programu „Power Couple” TVN

– Nie planowałam związku z facetem w wieku mojego ojca, tak po prostu wyszło. Minął rok po dosyć traumatycznym rozstaniu z rówieśnikiem, kiedy poznałam Marka. Miałam 26 lat, on dobiegał do pięćdziesiątki. Myślę, że udało nam się zbudować zdrowy związek oparty na zaufaniu i szacunku, bo spotkaliśmy się w odpowiednim momencie. Ja potrzebowałam stabilizacji, a on kogoś, kto da mu trochę radości. Czy nie boję się, że kiedy nasze dziecko będzie wchodziło w dorosłość, on będzie na emeryturze? Życie to ryzyko. Starszy partner oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności za decyzję o rodzicielstwie – deklaruje Marika, która jest w szóstym miesiącu pierwszej ciąży. Przyznaje, że związek ze starszym mężczyzną to nie tylko plusy, ale nie przejmuje się cudzymi opiniami. Jest jednak coś, co nie daje jej spokoju:

– Marek dba o siebie, biega co drugi dzień. Ciało nawet zadbanego pięćdziesięciokilkulatka nie jest tak samo apetyczne jak trzydziestolatka. Mam też świadomość tego, że zostało nam tylko kilka lat dobrego seksu bez „wspomagaczy”. 

– Z jednej strony koledzy się podśmiechują, z drugiej zazdroszczą – zaczyna Artur, który tworzy związek z młodszą kobietą. Iga jest w pierwszej klasie liceum, a on skończył studia i rozkręca swój pierwszy biznes. – Kiedy znajomi planują wspólne wakacje, ja mogę tylko pomarzyć o wspólnie spędzonej nocy. Ojciec Igi robi problemy, więc spotykamy się w ukryciu. Kocham ją, odprowadzam z każdej imprezy do domu, pomagam jej w matmie, a jej rodzina uważa mnie wykorzystywacza. Nie wiem, jak długo jeszcze to potrwa i czy osiemnastka Igi cokolwiek zmieni – smutnieje.

Różnica wieku w związku – kiedy ona starsza…

warnke i stramowski

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski powiększenie rodziny ogłosili w programie Top Model / fot. Premiera serialu „Na noze”
30,08,2016 r./fot.: Cezary Piwowarski/TVN

– Obecnie, kobiety są coraz bardziej niezależne zarówno finansowo jak i społecznie. A co za tym idzie głównym kryterium w szukaniu partnera, jest znalezienie osoby, z którą podzielają wspólne wartości i światopogląd. Tym samym różnica wieku odchodzi na drugi plan, ustępując pierwszeństwa poczuciu emocjonalnej i intymnej więzi – twierdzi Rocio Cardosa.
Na związek z młodszym mężczyzną zazwyczaj decydują się panie, które są rozczarowane związkami z rówieśnikami. Dojrzałym kobietom o ugruntowanej pozycji zawodowej potrafi zaimponować młody mężczyzna, który dba o wygląd, ma modne pasje i przebojowych znajomych.

– Jedyna kwestia, która nas dzieli, dotyczy dzieci. Mój partner chciałby mieć dziecko, a mnie już trudno się na to zdecydować ze względu na wiek. Poza tym mam już dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa

– deklaruje Joanna, bohaterka artykułu „Gdy młody bierze starszą”. Największe problemy przydarzające się związkom, w których partnerka jest starsza od mężczyzny dotyczą planowania potomstwa oraz obawy dotyczącej tego, że młodszy partner wymieni je kiedyś na „nowszy model”.

– Byłem w układzie z kuguarzycą (potoczne określenie kobiety w średnim wieku, która umawia się z młodszymi mężczyznami. Obecnie określenie to oznacza również kobietę atrakcyjną, która ma udane życie seksualne, zawodowe i jest niezależna finansowo – przyp. red.). Dobrze się ze sobą bawiliśmy, dużo mnie nauczyła i wciągnęła do swojego świata. Ale to nie mogło wypalić na dłuższą metę. Rozstaliśmy się w kiepskim stylu, kiedy po pierwszym roku studiów poznałem Julkę. Zrozumiałem wtedy, że tamten związek nie miał przyszłości – opowiada Michał, który przyznał, że na początku nie przeszkadzała mu duża różnica wieku. – Ona, starsza korzystała z tego, że zawsze byłem na jej zawołanie. Seks był super, ale nie wyobrażałem sobie przyprowadzić na obiad do domu rodziców – uśmiecha się kpiąco młody prawnik.

Przeczytaj też:
Późne macierzyństwo – ginekolog obala mity. Poznaj tych 5 faktów, jeśli planujesz dziecko

Czy istnieje idealna różnica wieku w związku? 

Czy istnieje idealna różnica wieku między partnerami? Według naukowców z Uniwersytetu Emory najlepsza różnica wieku w związku to rok. Antropolodzy po przebadaniu 3 tys. osób ustalili, że w przypadku par, w którym partner jest starszy od partnerki 12 miesięcy, prawdopodobieństwo rozpadu wynosi jedynie 3 proc. Pary z 10-letnią różnicą wieku mają 39 proc. szans na zerwanie, niż pary w tym samym wieku. W przypadku 20-letniej różnicy szansę na przerwanie ma tylko 5 proc. związków. Na pytanie, czy istnieje idealna różnica wieku w partnerstwie badacze niemal zawsze pod uwagę w swoich rozważaniach biorą jeden aspekt – potomstwo. A przecież doskonale wiemy, że ludzie wiążą się ze sobą też z innych powodów… A co na temat idealnego wieku partnera sądzą Polki? Według danych ZaadoptujFaceta 92 proc. badanych przyznało, że partner powinien on być od nich starszy. Dla porównania, na związek z młodszym mężczyzną zdecydowałoby się jedynie 8 proc. kobiet. Co więcej, ponad 90 proc. opowiada się za różnicą wieku wynoszącą maksymalnie o 10 lat więcej.

Tę tendencję potwierdzanie także inne badanie Uniwersytetu w Cambridge, z którego wynika, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zazwyczaj wchodzą w związek z kimś w zbliżonym do siebie wieku, ale pozostają otwarci na relację z partnerem o 10-15 lat starszym.

I tak Polki zostały zapytane o ich doświadczenia w tym temacie. Okazuje się, że 68 proc. badanych, które były w związku ze starszym mężczyzną, doskonale rozumiało się ze swoim partnerem. Dla porównania tylko 30 proc. badanych, które były w relacji z młodszym mężczyzną, podzielało taką samą opinię.

Autorzy badania, Douglas T. Kenrick i Richard C. Keefe, zauważają, że:

przekonanie, że kobiety pociągają starsi od nich mężczyźni, podczas gdy mężczyzn pociągają stosunkowo młodsze kobiety, ma swoje korzenie w mechanizmach ewolucyjnych oraz tradycyjnych rolach społecznych przypisanym płciom.

Jeśli jednak popatrzymy na idealne związki wykreowane przez popkulturę, to zauważymy, że najlepsze różnica wieku między partnerami… nie istnieje. Zwykle bohaterami bajek kończących się na „i żyli długo i szczęśliwie” są rówieśnicy.

Znane małżeństwa z dużą różnicą wieku – polskie pary

anna cieślak i edward miszczak

Anna Cieślak i Edward Miszczak / fot. fot. Dawid Zuchowicz/Marcin Kułakowski

Znane małżeństwa z dużą różnicą wieku to nie tylko Madonna i Ahlamalik Williams, czy Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas. W rodzimym showbusinessie nie brak związków, które dzieli spora różnica wieku. Swego czasu media szalały na wieść o związku Agnieszki Fitkau-Perepeczko z 41 lat młodszym Michałem Olejnikiem czy ożenku aktora Andrzeja Łapickiego z 60 lat młodszą teatrolożką Kamilą Mścichowską, którzy pobili rekord w kategorii „polskie pary z różnicą wieku”.

– On po prostu odrzucał starość. Dla niego to było upokorzenie, na które się nie godził. Jak to kiedyś napisał Czesław Miłosz: Przemijanie – jestem przeciw (…)

– tak powód wzięcia ślubu ojca w późnym wieku skomentowała w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów Ekstra” jego córka, Zuzanna Łapicka.
Nie mniej sensacji wzbudzały związki wśród polskich polityków, jak w przypadku byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza (62 lata) i aspirującej poetki Isabel Marcinkiewicz (40 lat) czy 78-letniego Janusza Korwin-Mikkiego, który ma o 44 lata młodszą żonę – blogerkę Dominikę. Pary z dużą różnicą wieku wśród celebrytów nie są rzadkością, a najczęściej wiek nie gra roli w przypadku aktorów. Nie tak dawno do grona świeżo upieczonych małżeństw dołączyli Anna Cieślak i Edward Miszczak. Ex-dyrektor programowy TVN-u podobno oświadczył się aktorce w 2020 roku we Francji, a sakramentalne „tak” powiedzieli sobie rok później w Krakowie. Jakie jeszcze związki ze sporą różnicą wieku na stałe zapisały się w się kronice towarzyskiej?

Polskie pary z dużą różnicą wieku

Małgorzata (37 lat) i Karol Strasburgerowie (74 lata) – 37 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Karol Strasburger (@karolstrasburger.official)

 

Antonina Turnau (33 lat) i Marek Kondrat (70 lat) – 37 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Top Magazyn (@topmagazyn)

 

Izabela Podolec-Tajner (31 lat) i Apoloniusz Tajner Katarzyna (67) – 36 lat różnicy

Rogalska-Piekarczyk (36 lat) i Marek Piekarczyk (70 lat) – 34 lata różnicy

Zdjęcie ślubne Marka Piekarczyka / fot. archiwum Marka Piekarczyka

Joanna Kudzbalska-Ibisz (30 lat) – i Krzysztof Ibisz (57 lat) – 27 lat różnicy

 

Izabela Janachowska (34 lata) i Krzysztof Jabłoński (62 lata) – 27 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska)

 

Anna Cieślak (40 lat) i Edward Miszczak (66 lat) – 26 różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @okiem_kawki

 

Edyta (33 lat) i Cezary (59 lat) Pazurowie – 26 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez 𝐄𝐝𝐲𝐭𝐚 𝐏𝐚𝐳𝐮𝐫𝐚 (@edyta_pazura)

 

Beata Ścibakówna i Jan Englert – 25 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Beata Ścibakówna (@beata_scibakowna_official)

 

Paulina Koziejowska (40 lat) i Maciej Orłoś (62 lata) – 22 lat różnicy

Beata Rybotycka (57 lat) i Krzysztof Jasiński (78 lat) – 21 lat różnicy

 

 

Kasia Smutniak (42 lata) i Domenico Procacci (61 lat) – 19 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kasia Smutniak (@lasmutniak)

 

Natasza Urbańska (44 lata) i Janusz Józefowicz (62 lata) – 18 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez NATASZA (@nataszaofficial)

 

Agata Wątróbska (40 lat) i Janusz Chabior (58 lat) – 18 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agata Wątróbska (@agatawatrobska)

 

Iwona Mazurkiewicz (63 lat) i Gerard Makosz (81 lat) – 18 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sanatorium miłości TVP (@sanatorium_milosci_tvp)

 

Agata (35 lat) i Piotr Rubikowie (52 lata) – 17 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agata Rubik (@agata_rubik)

 

Magda Cielecka (49 lat) i Bartosz Gelner (33 lata) – 16 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Bartek Gelner (@gelner_bartek)

 

Maria Szafirska (30 lat) i Krystian Wieczorek (46 lat)

 

Monika Olejnik (65 lat) i Tomasz Ziółkowski (50 lat) – 15 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Monika Olejnik (@monikaolejnik_official)

 

Aleksandra (34 lata) i Michał (49 lat) Żebrowscy – 15 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

 

Katarzyna Warnke (45 lat) i Piotr Stramowski (34 lata) – 11 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kasia Warnke (@kasiawarnke)

 

Małgorzata Kożuchowska (50 lat)  i Bartłomiej Wróblewski (41 lat) – 9 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

 

Ewa Kasprzyk (64 lata) i Michał Kozerski (56 lat) – 8 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ewa Kasprzyk (@ewa.kasprzyk)

 

Maryna Barfuss (62 lata) i Grzegorz Turnau (54 lat) – 8 lat różnicy

Magdalena Boczarska (42 lata) i Mateusz Banasiuk (35 lat) – 7 lat różnicy

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Magdalena Boczarska (@magda_boczarska)

 

 

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Anna Maria 5 października, 2021

    Agna, świetny artykuł, piękne i stylowe pary

    • Redakcja MIASTA KOBIET 5 października, 2021

      Dziękuję <3

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ