Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Różne formy kolagenu, czyli jaki sprawdzi się u Ciebie?

Różne formy kolagenu, czyli jaki sprawdzi się u Ciebie?

W której postaci będzie ci najlepiej służył?

Kolagen

fot. Pexels / Pixabay

Kolagen w suplementach diety ma przede wszystkim wspomagać organizm w prawidłowym funkcjonowaniu. Zadaniem naturalnego kolagenu w organizmie jest między innymi utrzymanie jędrności i elastyczności skóry oraz prawidłowej ruchomości stawów. Ale czy wiesz, jakie formy kolagenu będą najlepiej się przyswajać? Po które warto sięgać? Zobacz!

 

Kolagen w kapsułkach

Kolagen w kapsułkach to jedna z najpopularniejszych form tego suplementu. Łatwo go dawkować, a jego trwałość po otwarciu opakowania jest wyższa w stosunku na przykład do suplementu w proszku. Ponadto kolagen w formie kapsułek może zawierać również inne składniki wspomagające zdrowie skóry, stawów czy włosów, co pozwala na kompleksową suplementację. Polecany jest głównie tym, którzy cenią sobie szybkie rozwiązania i nie lubią czekać, aż kolagen w proszku rozpuści się w płynie. Pamiętaj jednak, że kolagen w kapsułkach może mieć znacznie wyższe stężenie substancji aktywnej w jednej kapsułce, co może być kolejnym argumentem przemawiającym za jego stosowaniem.

Kolagen w proszku

Kolagen w proszku jest łatwy do rozpuszczenia w płynach – wodzie, sokach, jogurtach czy koktajlach. Dzięki temu można go łatwo dodawać do codziennej diety bez konieczności zażywania kapsułek czy tabletek. Ta forma suplementacji pomaga na łatwe zwiększenie dawki, co może być szczególnie ważne dla osób z niskim poziomem kolagenu. Jest to też doskonały wybór dla Ciebie, jeśli masz wrażliwy żołądek. Kolagen w proszku możesz bowiem rozcieńczać w większej ilości płynu, co zmniejsza ryzyko podrażnienia żołądka w porównaniu do kapsułek.

Kolagen w formie żelek

Żelki są łatwe w użyciu i nie wymagają mieszania ani rozpuszczania, co sprawia, że są idealne dla osób, które nie lubią zażywać kapsułek czy proszków. Zwykle ich smak jest wzbogacany aromatami, np. brzoskwiniowym, co czyni je atrakcyjną opcją w porównaniu do gorzkich tabletek. Kolagen w postaci żelek jest łatwo przyswajalny przez organizm, co oznacza, że składniki odżywcze są szybko dostarczane do odpowiednich komórek. Niektóre żelki z kolagenem mogą zawierać również inne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały czy ekstrakty roślinne, co pozwala na kompleksową suplementację.

Hydrolizowany kolagen

Hydrolizowany kolagen to forma kolagenu, która została poddana procesowi hydrolizy. Oznacza to, że jego cząsteczki zostały rozdrobnione do takich rozmiarów, by ułatwić organizmowi ich wchłanianie. Produkty z taką formą kolagenu znajdziecie na https://noblehealth.pl/produkty/kolagen-rybi. Hydrolizowany kolagen to popularny wybór ze względu na łatwą przyswajalność oraz szeroki zakres zastosowań. Nie jest on rodzajem suplementu, a raczej składnikiem aktywnym, który znajdziesz zarówno w kapsułkach, proszku, jak i żelkach.

 

Hydrolizowany kolagen to też często składnik kosmetyków. Małe cząstki bowiem mają zdecydowanie większe zdolności przenikania w głąb skóry, dzięki czemu szybciej poprawiają strukturę skóry niż inne formy kolagenu.

(https://www.vitalproteins.pl/strefa-wiedzy/kolagen-rybi)

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ