Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Rozmiary pierścionka

Rozmiary pierścionka

To jedyny rodzaj biżuterii, wymagający starannego dopasowania

Pierścionek dobieranie rozmiaru

W taki sposób dobiera sie pierścionek o odpowiednim rozmiarze / fot. Adobe Stock

Jeśli planujemy zakup pierścionka, podstawową informacją – obok doboru modelu, kruszcu i designu – jest rozmiar palca, na którym ma on być noszony. Jak sobie poradzić z dokonaniem tego pomiaru? Czy da się uniknąć błędu, kupując pierścionek przez Internet?

 

Pierścionek nie tylko na palec serdeczny

Zastanawiając się, jakie rozmiary pierścionka będą dla nas najbardziej odpowiednie, przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, do czego ten element biżuterii będzie służyć. Jeśli ma to być pierścionek zaręczynowy dla Twojej ukochanej, wiadomo, że należy zapoznać się z wymiarami jej serdecznego palca. Zadanie bardzo ułatwia możliwość porównania rozmiaru modelu, który już posiada i jest dobrze dopasowany – w takim wypadku wystarczy zabrać pierścionek do salonu jubilerskiego i poprosić o dopasowanie wybranego modelu.

 

Nie wszystkie pierścionki są jednak pierścionkami zaręczynowymi, tak jak nie każda obrączka musi mieć ślubny charakter. Od paru sezonów w modzie królują ciekawe propozycje pierścionków na środkowe, małe i wskazujące palce, a nawet kciuki, które różnią się między sobą rozmiarami. Planując zakup pierścionka, weźmy także pod uwagę, na którym paliczku palca planujemy go nosić – trendowe wersje czasami opierają się w połowie lub u samej góry i tak właśnie wyglądają najlepiej.

Jak dobierać rozmiary pierścionka?

Aby jak najdokładniej dobrać rozmiar pierścionka, szczególnie jeśli nie mamy akurat możliwości przymierzenia go lub jest to po prostu prezent-niespodzianka, wystarczy posłużyć się dostępną tabelą rozmiarów. W zależności od części świata, w jakiej się znajdujemy, salony jubilerskie posługują się nieco innym systemem pomiarowym. Niezależnie od tego, tabela ułatwia porównanie poszczególnych wersji między sobą.

 

Druga propozycja doboru rozmiaru pierścionka jest bardziej zaawansowana, a dzięki temu być może i dokładniejsza – wymaga jednak posiadania drukarki. Należy wydrukować graficzną tabelę z okręgami o zaznaczonych średnicach, opisanymi przejrzyście informacjami o rozmiarze zarówno w milimetrach, jak i w skali jubilerskiej i sprawdzić, która propozycja będzie najbardziej odpowiednia.

Najpiękniejsze pierścionki we wszystkich rozmiarach

Srebrne, złote, mosiężne i stalowe – najpiękniejsze propozycje pierścionków przyciągają uwagę zachwycającym minimalizmem, szlachetnymi ozdobami w postaci cyrkonii lub diamentów, lub kolorowym przepychem. Niezależnie od tego, co najlepiej pasuje do naszego stylu – warto pamiętać o skrupulatnym doborze rozmiaru. Zbyt mały obwód może powodować niebezpieczne dla zdrowia pogorszenie krążenia, a z kolei zbyt duży – zwiększa ryzyko zgubienia cennego akcesorium.

 

Należy także wziąć pod uwagę, że ludzkie dłonie – podobnie jak i inne części ciała – przejawiają tendencję do delikatnej zmiany rozmiaru w zależności od temperatury powietrza, nawodnienia organizmu itd. Dlatego też najlepiej jest dokonywać pomiaru kilkukrotnie i w razie rozbieżności – zdecydować się na delikatnie większą wersję, aby uniknąć niewygody.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ