Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Rowery damskie ‒ unikalne konstrukcje, dostosowane do potrzeb kobiet

Rowery damskie ‒ unikalne konstrukcje, dostosowane do potrzeb kobiet

Kto już ma, ten odkurza po zimie, a kto jeszcze nie ma, powinien pomyśleć o zakupie

rowery damskie miasto kobiet

Rowery damskie ‒ ale kto powiedział, że jednoosobowe? / fot. Pixabay

Nie od dziś wiadomo, że kobiety różnią się anatomicznie od mężczyzn. Producenci jednośladów, dbając o najwyższy poziom komfortu swoich klientów, również starają się oferować konstrukcje możliwie najlepiej dostosowane do potrzeb zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki temu wiele modeli dostaje specjalne wersje dopasowane do potrzeb pań, inne powstają wyłącznie z myślą o takim zastosowaniu. Sprawdźmy, czym rowery damskie różnią się od męskich i dlaczego kobiety powinny decydować się na model, dostosowany do ich płci

Rowery damskie to nie tylko obniżona rama

Topowi producenci, którzy faktycznie dbają o komfort użytkowników swoich jednośladów, wprowadzają coraz więcej form dopasowania, które pozwalają kobietom osiągnąć większy komfort przemieszczania się na dwukołowcu. Rowery damskie kiedyś było kojarzone wyłącznie ze słynnymi, obniżonymi ramami, dzięki którym na pojazd można było wsiąść w sukience czy spódnicy, a także łatwiej z niego schodzić. Obecnie taka budowa jednośladu nie jest wymaganiem, gdyż dba się o to, by rower przede wszystkim był przystosowany do celu, w jakim ma być wykorzystywany, a także stosuje się rozmiary ram dopasowane do wzrostu użytkownika, co sprawia, że nikt nie ma problemu z uniesieniem nogi do ramy.

 

Najbardziej kojarzone z kobiecością rowery miejskie wciąż najczęściej w wersji damskiej mają wyłącznie jedną, bardzo niską rurę. Na nich bez problemu można przemieszczać się w sukience. Inne typy jednośladów są już nieco bardziej usportowione i często rama wygląda dokładnie tak, jak w modelu dla mężczyzn. Istotne są jednak inne szczegóły, w których tkwi esencja dopasowania do potrzeb kobiet.

 

Najważniejszymi elementami rowerów damskich, na jakie zwraca się uwagę są punkty styku, czyli miejsca, w których nasze ciało ma bezpośredni kontakt z jednośladem. Stosuje się więc przystosowane do damskiej anatomii siodełka, węższe kierownice z chwytami łatwiejszymi do pewnego złapania kobiecymi dłońmi. Rozmiary ram dopasowywane są do wzrostu, niektóre modele mają także dostosowywane do tego koła – mniejsze średnice przy małych ramach pozwalają osiągnąć większą wygodę i wydajność.

rower Miasto Kobiet

fot. Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

 

Jak wybierać rowery damskie?

Kupując jednoślad przystosowany do potrzeb kobiet, zupełnie jak w przypadku mężczyzn, należy brać pod uwagę trasy, po jakich mamy zamiar się poruszać. Rower miejski nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, jeśli interesuje nas jazda górska po technicznych trasach. Warto zdawać sobie z tego sprawę, że rower to coś, co możemy przystosować do własnych potrzeb, zmieniając kilka dodatków czy jego części. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na nasze oczekiwania i wybieramy odpowiedni do naszego wzrostu rozmiar jednośladu, a dopiero następnie zastanawiamy się nad wyborem damskiej wersji, jeśli wybrany model w takiej występuje. Rowery szosowe czy górskie przystosowane do bardziej technicznego stylu jazdy, często nie posiadają swoich damskich odpowiedników, nie oznacza to jednak, że kobiety nie mogą wybierać takich modeli.

Kup jednoślad w profesjonalnym sklepie rowerowym

Wybierając się na poszukiwania nowego dwukołowca, zawsze powinniśmy się kierować do sklepu z takim sprzętem. Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy model renomowanego producenta, który faktycznie dba o bezpieczeństwo i komfort jego przyszłego użytkownika, a także stosuje najwyższej jakości komponenty. Dodatkowo, w sklepie rowerowym uzyskamy pomoc w wyborze modelu, najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Rowery damskie Warszawa znajdziemy w sklepach BikeSalon przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Rowery damskie Gdańsk możemy kupić w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211, z dużym parkingiem przed sklepem BikeSalon i łatwym dojazdem. BikeSalon oferuje także rowery damskie online – udając się na ich witrynę bikesalon.pl mamy pewność, że nabyty produkt będzie niemalże gotowy do jazdy i dostarczony do nas bezpiecznie.

Rowery damskie jako konstrukcje, stworzone z myślą o kobietach, często wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami. Warto zwrócić na nie uwagę, by poznać bliżej oglądane modele i wybrać taki, który sprawdzi się najlepiej u przyszłej użytkowniczki.

 

Zainteresowana zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ