Saturday, July 13, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Akcesoria dla sportowców  / Rower powietrzny ‒ co daje i czy jest lepszy od tradycyjnego?

Rower powietrzny ‒ co daje i czy jest lepszy od tradycyjnego?

Treningowa hybryda, o której warto pomyśleć poważnie

Rower powietrzny

fot. materiał Partnera

Lato zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że spora część z nas planuje wrócić do formy albo dopiero zacząć nad nią pracować. Mogłoby się wydawać, że nadejście wiosny sprzyja treningom i otwiera więcej możliwości na bycie aktywnym, ale nie zawsze! Częste zmiany pogody, ochłodzenia i sezon alergiczny, stale zmuszają nas do rezygnacji z jednej z ulubionych wiosenno-letnich aktywności, jaką jest przede wszystkim rower

 

Czym jest rower powietrzny?

Na pierwszy rzut oka alternatywą dla tradycyjnego roweru jest rowerek stacjonarny, jeden z najpopularniejszych sprzętów, jaki możemy zobaczyć na siłowniach i w klubach fitness. Jednak coraz większą popularnością cieszą się ostatnio tak zwane air bike, czyli rowery powietrzne. Co wyróżnia rower powietrzny i dlaczego trening na nim jest jeszcze bardziej efektywny, niż na zwykłym rowerku stacjonarnym czy tradycyjnym? Sprawdźmy to na przykładzie air bike Spokey VECTOR.

 

Przede wszystkim zamiast standardowego koła zamachowego VECTOR wyposażony jest w koło w postaci wentylatora, zwanego też cyrkulatorem powietrza ‒ w tym tkwi cała jego unikatowość. Ale co to właściwie znaczy? Dzięki temu siła oporu podczas treningu na air bike’u jest regulowana przez nas samych ‒ im mocniej i szybciej pedałujemy, tym większy opór powietrza wytwarzamy.
Drugim wyróżnikiem VECTORA są ruchome ramiona „kierownicy”. W tym rodzaju rowerka, nie mamy do czynienia ze standardową kierownicą rowerową, a z ruchomymi uchwytami, które znamy np. z trenażerów eliptycznych.

rowerek powietrzny

fot. materiał Partnera

Rower powietrzny Spokey VECTOR to sprzęt, który pozwoli na wykonanie treningu, który wzmocni górne i dolne partie mięśniowe, jednocześnie lub osobno, dzięki ruchomym stalowym ramionom. VECTOR to wytrzymały sprzęt, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Regulowane w pionie i w poziomie siodełko umożliwia dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb i wzrostu ćwiczącej osoby. Bezawaryjny układ napędowy na łańcuch to gwarancja mocnego naciągu bez przeskoków w trakcie treningu. Air bike VECTOR to komfortowy sprzęt, który z powodzeniem zastąpi tradycyjny rower i na którym to trening wykonasz we własnym domu, kiedy tylko masz na to ochotę i bez względu na pogodę!

Trening na air bike’u ‒ trenuj jak fit influencerka

Dzięki ruchomym uchwytom trening na rowerku powietrznym angażuje całe ciało ‒ poruszamy nie tylko nogami, ale wprawiamy w ruch także górne partie ciała. VECTOR to świetny sprzęt do wykonania treningu interwałowego HIIT (high intensity interval training). Trening HIIT składa się z fazy wysokiej intensywności (jedziemy na rowerku powietrznym przez określony czas np. 20 sek. z maksymalnym tempem) oraz fazy niskiej intensywności (zmniejszamy tempo na 40 sek.) ‒ taką rundę powtarzamy np. 10 razy. Ponieważ opór w Spokey VECTOR (intensywność) regulujemy siłą naszych mięśni, żeby zmniejszyć intensywność pedałowania, nie musimy używać żadnych pokręteł czy zmieniać poziomu na wyświetlaczu elektronicznym. Wszystko jest w naszych nogach!

Coś więcej niż tylko rower

Rower powietrzny łączy w sobie innowacje ‒ jest połączeniem trzech sprzętów w jeden. To mix wioślarza, trenażera eliptycznego i rowerka stacjonarnego, dzięki czemu trening na nim daje nam dużo więcej, niż sama jazda na rowerze w terenie albo jazda na rowerku stacjonarnym. Budowa air bike’u VECTOR pozwala na wykonanie intensywnego treningu całego ciała. Z nim jeszcze szybciej poprawisz swoją sylwetkę i spalisz zbędne kilogramy. Trening na rowerku powietrznym to doskonały sposób na zwiększenie wytrzymałości organizmu i na poprawienie wydolności tlenowej oraz sercowo-naczyniowej. Jest to także świetny pomysł na rozgrzanie mięśni przed treningiem siłowym.

Przenieś swój trening do domu!

Jest dużo powodów, które przemawiają za tym, że warto przesiąść się z tradycyjnego roweru na rower powietrzny, i to w swoim własnym domowym zaciszu! Trening w domu wykonasz zawsze, bez względu na pogodę i stan powietrza na zewnątrz. W upalne dni bez narażania się na ostre słońce i wysoką temperaturę bezpiecznie oddasz się swoim ulubionym aktywnościom pod własnym dachem. W domu bez problemu wykonasz szybki i bezstresowy trening, nie martwiąc się o uważanie na innych rowerzystów, przepisy drogowe czy zmiany terenu. Jazda na air bike’u jest bezpieczna, można uniknąć potencjalnych wypadków, które mogą wystąpić podczas jazdy na tradycyjnym rowerze. W domu możesz oddać się treningowi w pełnym skupieniu, bez potencjalnych rozpraszaczy albo wręcz przeciwnie, bez przeszkód możesz połączyć słuchanie muzyki czy oglądanie serialu z jazdą na air bike’u! W domu łatwo i w każdej chwili skontrolujesz opór i nie będzie on uzależniony od wzniesień terenu. Ćwicząc na rowerku powietrznym łatwiej i szybciej zauważysz efekty ćwiczeń, niż jeżdżąc na tradycyjnym rowerze w terenie.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ