Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Aktywny tryb życia na czasie

Aktywny tryb życia na czasie

Moda na „bycie fit” ogarnęła całą Polskę. Jak wybrać odpowiedni klub dla siebie?

Aktywność sportowa jest bardzo ważna i korzystnie wpływa na niemal każdy aspekt życia. Osoby uprawiające sport są pełne energii, optymistycznie nastawione do życia. / fot. fotolia

Moda na „bycie fit” ogarnęła całą Polskę. Zapoczątkowana głównie przez Ewę Chodakowską aktywizacja ruchowo-sportowa Polek stała się nie tylko ideą czy działaniem, ale wszechobecnym trendem, który zakorzenił się już na stałe. Fitnesowy szał dotarł także do Pruszkowa, położonego na południowy zachód od Warszawy. W mieście powstało ( i powstaje do tej pory) wiele różnych klubów oferujących zajęcia fitness. Jak wybrać odpowiedni klub dla siebie?

Aktywność sportowa jest bardzo ważna i korzystnie wpływa na niemal każdy aspekt życia. Osoby uprawiające sport są pełne energii, optymistycznie nastawione do życia. / fot. fotolia

Aktywność sportowa jest bardzo ważna i korzystnie wpływa na niemal każdy aspekt życia. Osoby uprawiające sport są pełne energii, optymistycznie nastawione do życia. / fot. fotolia

Warto wziąć pod uwagę lokalizację. Jeżeli wybierzemy miejsce, do którego dojście zajmuje nam dużo czasu, możemy się szybko zniechęcić. Nie warto więc wybierać klubów znajdujących się daleko od naszego miejsca zamieszkania, nawet jeżeli ceny są nieznacznie niższe niż w innych miejscach. Wybierając odpowiednie miejsce, trzeba zwrócić uwagę na grafik zajęć – czy zajęcia, które nas interesują, odbywają się w odpowiadających nam godzinach i czy w ogóle są prowadzone w danym klubie.

Kolejną rzeczą jest atmosfera – atmosferę tworzą nie tylko osoby uczęszczające na dane zajęcia, ale również instruktor. Na zajęciach prowadzonych przez mrukliwą i niesympatyczną osobę, nie będzie pozytywnej i motywującej atmosfery, która jest bardzo ważna przy wykonywaniu ćwiczeń. Warto również zwrócić uwagę na kompetencje instruktora. W każdym klubie fitness jest obowiązek ujawniania na życzenie klienta informacji o kompetencjach zawodowych i posiadanych uprawnieniach instruktorskich danego prowadzącego. Niedoświadczony instruktor, bądź taki, który nie posiada odpowiednich uprawnień, może prowadzić zajęcia w nieprofesjonalny sposób, narażając nas na kontuzje.

Wybierając się pierwszy raz na zajęcie, nie powinno się od razu kupować całego karnetu (chyba, że karnet o charakterze „open”, pozwalający na wstęp na dowolne zajęcia), na początek można zainwestować w pojedyncze wejście i sprawdzić czy specyfika zajęć nam odpowiada. Niektóre kluby oferują możliwość bezpłatnego wejścia na jedne zajęcia jako obserwator. A wybierając już konkretne zajęcia trzeba zwrócić uwagę na ich intensywność – wybór „ciężkich” zajęć przez osobę początkującą, może zakończyć się bolesną kontuzją.

Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany typowym fitnessem, może znaleźć klub, który oferuje inne rodzaje aktywności. Wiele klubów fitness posiada w swojej ofercie również zajęcia taneczne (analogicznie, wiele szkół tańca, oprócz kursów oferuje też zajęcia aerobowe).

Dla osób, które przy wyborze odpowiedniego miejsca kierują się głównie ceną, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie miejsca, które oferuje różne rodzaje aktywności – przy zapisie na dwa rodzaje zajęć, zazwyczaj jest zniżka. Bezpłatny wstęp na zajęcia w wielu miejscach jest również dla posiadaczy różnych rodzajów kart partnerskich – Fit sport, Ok system czy Multisport.

Aktywność sportowa jest bardzo ważna i korzystnie wpływa na niemal każdy aspekt życia. Osoby uprawiające sport są pełne energii, optymistycznie nastawione do życia. Korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania sportu to między innymi: lepsza kondycja, większa wytrzymałość i wydolność organizmu, a także lepszy i korzystniejszy wygląd sylwetki. Podczas uprawiania sportu, organizm się dotlenia, wydzielają się endorfiny – tzw. „hormony szczęścia”, które poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie. Niezależnie od wyboru rodzaju zajęć, konkretnego klubu wiadome jest jedno – Sport to zdrowie i na pewno warto go uprawiać.

O popularnych miejscach fitness w Pruszkowie na stronie www.cowmiesiec.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ