Saturday, April 20, 2024
Home / Kuchnia  / Rośliny na talerzu według Natalii Przybysz

Rośliny na talerzu według Natalii Przybysz

Weganka Natalia Przybysz oprowadza po swojej prywatnej, kulinarnej mapie stolicy.

natu big

Natu, fot. Filip Kabulski (zdjęcie promujące nowy projekt Kozmic Blues)

Natalia Przybysz to kobieta, która wie, że człowiek jest tym, co je. Miastu Kobiet piosenkarka i weganka pokazuje najciekawsze miejsca na wegetariańskiej mapie Warszawy. 

natu big

Natu, fot. Filip Kabulski (zdjęcie promujące nowy projekt Kozmic Blues)

 

Fastfood po wegańsku
Restauracja wegańska z azjatycką kuchnią. Można tu zjeść azjatyckie sajgonki, wiele rodzajów tofu, różne formy sejtanów (np. z bakłażanem) i bardzo dobre zupy. Polecam zupę pho, czyli rosół z makaronem ryżowym i świeżymi ziołami: kolendrą, miętą, pietruszką. Wszystko jest smaczne i chrupiące. Większość potraw to rzeczy smażone.

Loving hut, al. Jana Pawła II 41A lok. 8

loving hut big

Loving Hut, al. Jana Pawła II 41A lok.8. fot. materiały prasowe

 

Wegetariańskie fusion
Bardzo eleganckie miejsce, z europejską kuchnią, trochę droższe od wcześniej wspomnianych. Duży wybór sałat. Szczególnie lubię miks sałat z kiełkami i prażonymi pestkami dyni i słonecznika. Są makarony, tortille, a dla dzieci kotlety z marchwi i patyczaki, czyli frytki domowej roboty.

Biosfeera, al. Niepodległości 80 / wejście od ul. Odyńca

biosfeera  big

Biosfeera, al. Niepodległości 80 / wejście od ul. Odyńca. fot. materiały prasowe

Bazyliowy raj
Lubię chodzić do włoskich knajp i samodzielnie komponować wegetariańskie dania. Mamma Marietta to moje ostatnie odkrycie. Mają świetne makarony, bakłażany i genialny sos pomidorowy z bardzo dużą ilością dobrej, świeżej bazylii.

Mamma Marietta, ul. Wołoska 74A

mamma marietta big

Mamma Marietta, ul. Wołoska 74A. fot. materiały prasowe

Vege po hindusku
Krysznowska stołówka, dosyć tania, można się tu naprawdę dobrze najeść. Samosy, pakory, kofty, sabji i inne hinduskie przysmaki. Jedyne, co mnie tam trochę męczy, to sól – ja w swojej kuchni stosuję jej dużo mniej. Dochód ze sprzedaży posiłków Vega w całości przeznacza na akcję dożywiania dzieci.

Bar Vega, al. Jana Pawła II 36c

 

Natalia Przybysz, weganka, wokalistka występująca pod pseudonimem Natu, wcześniej z siostrą Pauliną tworzyła zespół Sistars 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ