Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Romantyczny seks. Jak zadbać o odpowiednią atmosferę?

Romantyczny seks. Jak zadbać o odpowiednią atmosferę?

Romantyczki ‒ ręka do góry!

Romantyczny seks

fot. Pixabay

Większość osób jest romantykami uwielbiającymi dużo czułości, delikatności i subtelności. Z tego również powodu osoby te zdecydowanie bardziej wolą romantyczny seks. W takim wydaniu stosunek jest dla nich zdecydowanie bardziej namiętny, a przede wszystkim pełen uczuć sprawiając tym samym uczucie bycia kochanym. Ponadto taki seks  potrafi wzmocnić niejeden związek. Co trzeba zrobić, aby seks był romantyczny? Dowiesz się tego z poniższego artykułu

 

Romantyczny seks: od czego zacząć?

Zacznijmy od tego, że romantyczny seks [https://sekspedia.pl/romantyczny-seks] możliwy jest tylko wtedy, kiedy nie jest on wymuszony i sztuczny. Należy natrafić na moment, w którym oboje partnerów będzie miało ochotę na odbycie stosunku. Aby romantyczny seks się udał, partnerzy powinni mieć dobre relacje między sobą i szczerze się kochać. Jeśli w relacji tej dochodzi do licznych kłótni, a partnerzy nie są ze sobą zgodni, o romantyczny seks będzie dużo trudniej. Nie należy iść do łóżka na zgodę, ponieważ w takim momencie partnerzy są na siebie w dalszym ciągu źli. Stosunek warto zainicjować po pogodzeniu się. Dodatkowo warto byłoby znaleźć więcej czasu na seks niż zawsze, ponieważ nie chodzi tu o to, aby się spieszyć a o zaspokojenie zarówno swoich potrzeb, jak i partnera.

Zadbaj o atmosferę

Niewiele osób wie, że odpowiednia atmosfera może bardzo pomóc w aranżacji romantycznego seksu. Idealnie sprawdzą się tutaj rozstawione po całym pomieszczeniu świece, zgaszone światło oraz spokojna muzyka grająca w tle. Jeżeli mamy ochotę, wymiana pościeli również może nam pomóc. Powinniśmy także zadbać o zapach w pomieszczeniu, wyczarowany chociażby za pomocą olejku eterycznego, który pobudzi nasze zmysły. Co więcej, jeżeli chcemy mieć romantyczny seks niczym z filmów, można rozsypać płatki róż lub innych kwiatów na podłodze i na pościeli.

Gra wstępna

Najważniejszym krokiem jest gra wstępna. Ważne, aby była ona na tyle zmysłowa, żeby pobudzić wszystkie zmysły partnera. Powinniśmy postawić na długie, delikatne i subtelne pieszczoty. Możemy rozpocząć np. od całowania jednej części ciała, a następnie delikatnie i zmysłowo zacząć całować ciało partnera aż po szyję, która należy do stref erogennych naszego ciała, a co za tym idzie, spowodujemy podniecenie u drugiej połówki. Dodatkowo można szeptać partnerowi czułe słówka, delikatnie muskając przy tym jego ucho. Nie zapominajmy również o dotyku, za pomocą którego wprawimy partnera w odpowiedni nastrój.

 

Oprócz powyższego pomysłu na grę wstępną możemy zastosować bardziej kreatywne pomysły, np. wspólna kąpiel, masaż z wykorzystaniem olejków, czy zmysłowy taniec. Ważne, aby gra wstępna wprawiła drugą połówkę w romantyczny nastrój.

Romantyczny seks: odpowiednia pozycja

Wybór odpowiedniej pozycji również jest bardzo ważny z tego względu, że nie każda pozycja będzie dobra do romantycznego seksu. W tym przypadku bardzo ważny jest kontakt wzrokowy. Aby seks sprawiał przyjemność partnerom i był romantyczny, powinien być wolny oraz przepełniony emocjami. Najlepiej sprawdzą się, chociażby takie pozycje, jak:

 

Pozycja na misjonarza, w której partner przejmuje inicjatywę i nadaje tempo całemu stosunkowi. Tempo nie powinno być zbyt szybkie, a w międzyczasie wskazane byłoby utrzymywanie kontaktu wzrokowego.
Pozycja na jeźdźca sprawdzi się również bardzo dobrze. W tym przypadku to kobieta przejmuje inicjatywę i decyduje o tempie stosunku. Również przy tej pozycji partnerzy mogą nawiązywać kontakt wzrokowy.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, zaaranżowanie romantycznego seksu, wcale nie musi być takie trudne, jak może nam się wydawać. Wystarczy wprowadzić romantyczny nastrój, odpowiednio rozpocząć grę wstępną i dobrać odpowiednią dla obojga partnerów pozycję. Jeżeli spełnimy wszystkie te punkty, możemy być pewni, że nasz stosunek będzie tym, o którym marzy każdy romantyk. Oczywiście można dodać coś od siebie, co uznajemy za romantyczne. Możemy zabrać partnera na kolację, czy samodzielnie przygotować posiłek, a następnie zaaranżować stosunek. Tak naprawdę cała reszta zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ