Tuesday, July 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Rolki damskie – jak wybrać idealny sprzęt dla pań?

Rolki damskie – jak wybrać idealny sprzęt dla pań?

Tego lata postaw na ruch!

Chcesz zacząć żyć aktywnie? Zamienić siłownię na treningi pod chmurką? Zastanawiasz się, jaki sport będzie najlepszy dla Ciebie? Jeżeli lubisz rozwijać prędkości, angażując przy tym wszystkie partie mięśni, rolki damskie będą doskonałą opcją dla Ciebie. Podpowiadamy, jak dopasować sprzęt odpowiedni do Twoich potrzeb oraz umiejętności.

Postaw na ruch! / fot. materiały prasowe

Na polskich ścieżkach rowerowych i chodnikach nie brakuje kobiet, które poruszają się na rolkach. Ten sport ma wiele zwolenniczek zwłaszcza w miastach, gdzie dostosowana infrastruktura umożliwia płynną i szybką jazdę. Rolki damskie sprawdzają się nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także jako alternatywa dla środków komunikacji masowej czy samochodu. Jednak, aby poruszanie się na rolkach było komfortowe ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu.

Po pierwsze – podejmij decyzję

W przeciwieństwie do większości modnych sportów, jazda na rolkach nie należy do najdroższych kategorii. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę i nie są przekonane, czy pozostaną jej wierni na dłużej. Naszym zdaniem ta dyscyplina sportowa nigdy się nie nudzi, dlaczego już na początku warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości. Zastanów się, w jakim celu chcesz kupić rolki.

Rolki damskie umożliwiają kilka rodzajów jazdy:

  • wyczynową,
  • rekreacyjną,
  • figurową,
  • freestyle,
  • hokejową,
  • fitness.

Dla początkujących polecane są modele rekreacyjne, które z czasem możesz zamienić na wersję zaawansowaną o lepszych parametrach technicznych i osiągach. Amatorskie rolki damskie mają krótszą płozę o większej zwrotności oraz kółka o średnicy około 80mm.

Po drugie – funkcjonalność

Atabilne i kobiece / fot. materiały prasowe

Rolki damskie warto dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Młode kobiety w wieku dojrzewania zapewne nie osiągnęły jeszcze swoich ostatecznych wymiarów. Oznacza to, że rosnąca stopa w następnym sezonie może już nie zmieścić się do buta w rozmiarze 37. Jeśli nie jesteś pewna czy konkretna długość wkładki będzie gwarantowała komfortową jazdę lub jesteś na pograniczu rozmiarów, opcja regulacji będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Płynnie wydłużysz rolki nawet o 3 rozmiary!

Co jeszcze jest ważne?

  • rodzaj kółek – zarówno średnica, jak i materiał z którego są wykonane (kółka poliuretanowe polecane do jazdy nawet na wymagających nawierzchniach),
  • płoza – optymalna wytrzymałość przy minimalnej wadze tego elementu,
  • łożyska – wpływają na opór toczenia, stopień w skali ABEC.

 
Po trzecie – wygląd

W przypadku wyboru sprzętu sportowego bez wątpienia najważniejsze są parametry techniczne. Idealne rolki damskie znajdziesz w https://www.asport.com.pl/k/1236/rolki-damskie/ atrakcyjne cenowo, modne, wpasujące się w Twoje upodobania estetyczne. Design ma znaczenie dla samej przyjemności jazdy, energetyczne kolory mogą skutecznie zmobilizować do treningu i uprzyjemnić jazdą nawet w pochmurny dzień. Obok multikolorowych rolek nie brak jednak klasycznych modeli czarnych lub czarnych, które cenione są ze względu na swoją praktyczność i brak widocznych zabrudzeń.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ