Saturday, March 2, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Rolex: idealny zegarek dla pań?

Rolex: idealny zegarek dla pań?

Zegarek zakładany na rękę zazwyczaj kojarzony jest jako atrybut mężczyzny, chociaż wiele kobiet również decyduje się na używanie tego akcesorium, które często pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale jest także wspaniałą ozdobą.

Rolex Datejust Royal Black

Rolex Datejust Royal Black / fot. chrono24.pl

Zegarek zakładany na rękę zazwyczaj kojarzony jest jako atrybut mężczyzny, chociaż wiele kobiet również decyduje się na używanie tego akcesorium, które często pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale jest także wspaniałą ozdobą. W bogatej ofercie zegarków damskich na szczególne wyróżnienie zasługują modele sygnowane rozpoznawalną na całym świecie marką Rolex.

O Rolexie słów kilka

Rolex Datejust Royal Black

Rolex Datejust Royal Black / fot. chrono24.pl

Właściwie za początek historii Rolexa można przyjąć rok 1881 roku, kiedy to na świat przyszedł Hans Wilsdorf, jednak kluczowy moment w dziejach tej prestiżowej marki nastąpił 24 lata później. W 1905 roku Hans Wilsdorf wraz z Alfredem Davisem założył firmę „Wilsdorf & Davis”, która początkowo specjalizowała się w dystrybucji zegarków kieszonkowych i podróżnych.

Już po 3 latach „Wilsdorf & Davis” znajdowała się w czołówce firm na angielskim rynku. Mimo ogromnego sukcesu zdobyte wcześniej doświadczenie i ogrom posiadanej wiedzy skusiły Wilsdorfa do wykreowania własnej marki, pod którą będzie sprzedawał osobiście zaprojektowane zegarki na rękę, które nie poddały się w walce z czasem i w dalszym ciągu są synonimem najwyższej jakości i doskonałej precyzji.

Rolex dla pań

Zegarki Rolexa wbrew pozorom nie zostały stworzone jedynie z myślą o mężczyznach, ale również o kobietach, ceniących elegancję, a zarazem ponadczasowość. Każdy model, sygnowany tą niezwykle prestiżową marką, posiada szwajcarski mechanizm, dopracowany w najmniejszym szczególe i charakteryzujący się niebywałą dokładnością, a ponadto może poszczycić się Certyfikatem Chronometru COSC.

Przedstawicielki płci pięknej mogą wybierać spośród akcesoriów wykonywanych przy użyciu najlepszej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, złoto i srebro. Zegarki Rolexa bardzo często są wyposażone w szafirowe szkiełko, które jest odporne na zarysowania. Dla kobiet aktywnych niezwykle istotna będzie także wodoszczelność danego modelu, sięgająca nawet 300 metrów.

Zegarek dla wybranych?

Nie jest tajemnicą fakt, że zegarki Rolexa są jednymi z najdroższych dostępnych na polskim rynku. Nowy produkt tej marki może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, co dla wielu osób jest kwotą niemal nieosiągalną. Jeśli jednak chęć posiadania Rolexa jest silniejsza, warto zainteresować się aukcjami internetowymi i portalami, za pośrednictwem których można kupić używane modele w bardziej przystępnej cenie.

Z pełną odpowiedzialnością można pokusić się o stwierdzenie, że zegarek Rolexa to inwestycja na całe życie. Akcesoria sygnowane tą marką są tak znakomitej jakości, że bardzo często jeden zakupiony model staje się nawet pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. A wtedy już żadna suma nie jest w stanie zobrazować jego wartości.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sex 26 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] There you will find 69063 more Information on that Topic: miastokobiet.pl/rolex-idealny-zegarek-dla-pan/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ