Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Rolety rzymskie – odkryj rolety w nowej wersji

Rolety rzymskie – odkryj rolety w nowej wersji

Dlaczego warto kupić rolety rzymskie?

rolety rzymskie

Jak wybrać odpowiednią tkaninę rolet rzymskich? / fot. materiały prasowe

Rolety rzymskie to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych osłon okiennych. Pomimo obecności na rynku od kilku lat nadal cieszą się dużą popularnością. Co je wyróżnia na tle pozostałych? Dlaczego warto kupić rolety rzymskie?

 

Czym różnią się rolety rzymskie od tradycyjnych?

Dopasowanie intensywności światła naturalnego do własnych potrzeb to jeden z warunków dobrego samopoczucia oraz swobodnego korzystania z pomieszczeń w domu, mieszkaniu czy też biurze. Zagwarantują nam to rolety rzymskie, czyli jeden z najnowocześniejszych systemów osłon okiennych. Charakteryzują się funkcjonalnością, elegancją, a także możliwością dopasowania do aranżacji wnętrz w każdym stylu. Znajdą zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeniach. Oryginalna konstrukcja rolet rzymskich zapewnia estetyczny oraz elegancki wygląd. Tradycyjne rolety podczas zwijania tworzą rulon. Z kolei model rzymski tworzy fałdy, ponieważ składa się z kilku warstw materiału. Dzięki temu wyglądają znakomicie, odsłaniając oraz zasłaniając okno. 

Warto również zwrócić uwagę na dobór tkaniny, ponieważ dzięki niej możemy uzyskać znaczne zaciemnienie pomieszczenia nawet w ciągu dnia. Obsługa rolety rzymskiej jest prosta. Jedno z dostępnych rozwiązań opiera się na samohamującym kasetowym mechanizmie koralikowym. Wystarczy jeden ruch, aby płynnym ruchem znalazły się w wybranym przez nas miejscu. Warto również zaznaczyć, że możemy wybrać odmienny mechanizm sznurkowy, który blokuje rolety poprzez zablokowanie go pod kątem 45 stopni do ściany. Oba rozwiązania umożliwiają nam zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu zarówno w górnej, jak i dolnej części czy też na środku. 

Jak dobrać rolety rzymskie do pomieszczenia?

Odpowiedni dobór osłon okiennych gwarantuje nam optymalny komfort użytkowania pomieszczeń takich jak: biuro, salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, które pozwolą nam na idealne dopasowanie rolety rzymskiej. Jak już zostało wspomniane, możemy zdecydować się na estetyczny i praktyczny mechanizm koralikowy lub sznurkowy stanowiący wygodną oraz ekonomiczną alternatywę. Ponadto powinniśmy przemyśleć sposób montażu rolety rzymskiej. Mamy do dyspozycji trzy rozwiązania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest bezinwazyjne przymocowanie osłony na ramie okiennej. Dzięki temu unikniemy używania wiertarki czy też śrubokrętu. Montaż odbywa się za pomocą uniwersalnych uchwytów oraz zaczepów. Należy je wcisnąć w odpowiednie miejsce na szynie, a następnie założyć ją na górne skrzydło okna i dokręcić śrubki specjalnym kluczem imbusowym. W takiej sytuacji szerokość rolety powinna być o 3-6 cm większa niż szerokość szyby. Z kolei jej wysokość nie może być mniejsza niż wysokość skrzydła.

Dostępne są również dwa inne sposoby montażu rolety rzymskiej: do ściany lub sufitu. W pierwszym przypadku korzysta się z uchwytów ściennych, które należy umieścić na listwie. Należy pamiętać, że uchwyty powinny być przymocowane na ścianie 30 cm powyżej wnęki okna oraz 10 cm od bocznej krawędzi roletki. Zamontowanie rolety wymaga wywiercenia dziur w celu zamontowania uchwytu na mechanizm koralikowy oraz uchwytów ściennych. W przypadku montażu do sufitu należy wywiercić dziury w suficie pod uchwyty sufitowe. Warto zaznaczyć, że wybierając to rozwiązanie, mamy możliwość dostosowania odległości od okna do własnych potrzeb. Należy pamiętać, że montaż do sufitu lub ściany wymaga, aby szerokość rolety była o 10-20 cm większa niż szerokość wnęki okiennej. Natomiast wysokość musi być większa o minimum 30 cm od wysokości wnęki okiennej.

Jak wybrać odpowiednią tkaninę rolet rzymskich?

Jednym z producentów rolet rzymskich jest karnix.pl. Decydując się na zakup w tym sklepie, mamy do wyboru dwa rodzaje materiałów. Gładka tkanina perłowa charakteryzuje się delikatnym połyskiem oraz transparentnością. Dzięki temu zachowuje elegancję i gwarantuje nam ochronę przed nasłonecznieniem, rozpraszając promienie słoneczne w pomieszczeniu. Drugie rozwiązanie to tkanina premium, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Każda z wymienionych tkanin będzie idealna do każdego pomieszczenia. Rolety rzymskie możemy umieścić nie tylko w pokojach, ale również kuchni. 

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Rolety śląsk 13 lutego, 2020

    Według mnie, rolety rzymskie coraz to bardziej wypierają już tradycyjne rolety czy choćby rolety dzień noc, aczkolwiek nie ukrywajmy, że ich ceny są znacznie większe niż normalnych rolet.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ