Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Rok szkolny 2021/2022 – o czym należy pamiętać?

Rok szkolny 2021/2022 – o czym należy pamiętać?

Witaj nam, szkoło. Oby na wesoło

rok szkolny

fot. Adobe Stock

Wrzesień w 2021 roku jest wyjątkowy dla uczniów i nauczycieli: to koniec nauki w domu. Wielu uczniów będzie musiało na nowo przestawić się z nauki zdalnej lub hybrydowej na tradycyjną w szkolnej ławce. Uczniowie, którzy w bieżącym roku zaczynają naukę w liceum, czują szczególny niepokój: muszą oswoić się z nową szkołą i zasadami, które w niej panują. Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły po pandemii i o czym należy pamiętać w roku szkolnym 2021/2022?

 

Nowy rok szkolny ‒ jak zapewnić dziecku bezstresowy powrót do szkoły po zdalnym nauczaniu?

Pandemia koronawirusa uwięziła cały świat w domu. Uczniowie musieli przestawić się na nowy rodzaj nauki, czyli zdalny. Spędzali miesiące przed komputerem i ‒ niestety ‒ samotnie. To nie pozostało bez wpływu na psychikę i nastroje: pogłębiła się izolacja społeczna młodych ludzi, często towarzyszyła jej apatia i przygnębienie. Wielu z nich przyzwyczaiło się do tej nietypowej strefy komfortu, jaką daje nauka w domowym zaciszu. Dlatego dla wielu młodych ludzi powrót do szkoły może być nieco stresujący. Uczniowie pierwszej klasy czują dodatkowo strach przed nieznanym ‒ to nowa szkoła, ludzie i reguły.

 

Dlatego ważne jest, by zapewnić dziecku bezstresowy powrót do szkoły. Z pewnością pomoże rozmowa, ale także dobra organizacja i przygotowanie, które dadzą młodemu uczniowi poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Oprócz plecaka, artykułów papierniczych i stroju na wf, ważne są także podręczniki. Ponieważ w roku szkolnym 2021/2022 sytuacja jest szczególna i z powodu pandemii koronawirusa większość starszych klas nie skończyła całego materiału z poprzedniego roku szkolnego, odkup używanych podręczników jest udaremniony. Warto więc kupić nowe, zwłaszcza w klasie pierwszej. Należy też wziąć pod uwagę, że zapowiadana jest kolejna fala zachorowań na COVID-19 i możliwe ponowne zdalne nauczanie, dlatego podręcznik dzielony na spółkę z kolegą z ławki nie wystarczy ‒ trzeba mieć własny, zawsze pod ręką w domu. Dlatego już dziś kup podręczniki do liceum klasa 1 w najlepszej cenie.

Nowa lista lektur w roku szkolnym 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 przyniesie nową listę lektur szkolnych, przy czym zmiany w wykazie dotyczą wszystkich etapów nauczania i obejmują zarówno szkolę podstawową, jak i średnią. Uwzględniają one przede wszystkim lektury uzupełniające, ale nie tylko. Jedno jest pewne ‒ zarówno nowe, jak i dotychczasowe pozycje na liście lektur będą… natychmiast wypożyczone z biblioteki. Dlatego warto zaopatrzyć się przynajmniej w część lektur. Jeśli uczniom ponownie przydarzy się zdalne nauczanie, lektury do liceum będą zawsze w zasięgu ręki, w domowej biblioteczce.

Nie lubisz biegać od księgarni do księgarni, by skompletować podręczniki?

Czy wiesz, że księgarnia internetowa Gandalf oferuje setki podręczników i lektur szkolnych do nabycia online ‒ bez konieczności wychodzenia z domu? To nowe i stare lektury szkolne oraz podręczniki w jednym miejscu! Zakupy przez internet są niekwestionowanie najszybsze, a także łatwiejsze i po prostu tańsze! Pozwalają oszczędzić twój czas, a paczkę zamawiasz prosto do paczkomatu lub wygodnie kurierem tuż pod same drzwi. Życzymy udanego roku szkolnego 2021/2022 i samych sukcesów w nauce!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ