Monday, July 22, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Rok osobisty 2024. Jak go obliczyć, by wiedzieć na co uważać przez najbliższe miesiące?

Rok osobisty 2024. Jak go obliczyć, by wiedzieć na co uważać przez najbliższe miesiące?

Rok osobisty jest związany z datą urodzenia

kobieta z kartami tarota

Osobisty rok możesz obliczyć w bardzo prosty sposób / fot. Canva

Jak obliczyć swój rok osobisty? Wraz z początkiem 2024, podobnie jak z każdym nowym rokiem, przeszłyśmy w nową energię twórczą, która nas prowadzi i inspiruje. Na każdy rok przypada jeden główny temat, ale i drugi – bardziej osobisty związany z datą urodzenia

 

Jaki będzie 2024 rok?

Liczba roku 2024 jest przypisana karcie Sprawiedliwości.

Ten rok może być dla ciebie decydujący, dlatego daj sobie czas, żeby w należyty sposób przemyśleć swoje sprawy i podjąć odpowiedzialne, obiektywne i głęboko przeanalizowane decyzje. To rok Sprawiedliwości, więc będziesz zbierać to, co posiałaś, odpowiadając za swoje wybory i działania.

To także czas, w którym równowaga staje się kluczowym elementem. Może to obejmować harmonię pomiędzy pracą a życiem prywatnym i emocjonalnym, a także równowagę w relacjach.

To również mocny symbol prawa i moralności, dlatego w tym roku najczęściej rozwiązują się wszelkie prawne spory. Jest to także przestroga przed nieuczciwymi posunięciami, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji.  

 

Dowiedz się teraz:
Horoskop: Na 2024 rok obierz nowy cel. Jakie przeszkody możesz napotkać?

 

Jak obliczyć rok osobisty 2024 – kalkulator

Jeśli jesteś ciekawa, jakie emocje i jaka lekcja będzie ci najbliższa w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, możesz obliczyć swój osobisty rok w bardzo prosty sposób.
Wystarczy, że dodasz dzień i miesiąc swoich urodzin do daty bieżącego roku.

Dzień urodzenia + Miesiąc urodzenia + Bieżący rok = Energia roku osobistego

Jeśli otrzymasz liczbę poniżej 23, skończ liczyć. Jeśli uzyskasz liczbę powyżej 22, dodajesz liczby, aż uzyskasz liczbę poniżej 23 i to jest liczba twojej karty.
Spójrz na poniższy przykład, w którym użyłam swojej daty urodzenia.
06 + 01 + 2024 = 6+1+2+2+4= 15
Moja roczna karta przypada na liczbę 15 czyli Diabeł (XV). Ta energia będzie mnie prowadzić i stawiać wyzwania, abym lepiej zarządzała swoją energią i umiała bronić się przed pokusami. Nawet jeśli otrzymasz tę samą kartę, co ktoś inny, ten proces będzie dla ciebie wyjątkowy. Można z niego wyciągnąć zarówno pozytywy jak i negatywy – z resztą, na początku nauki nikt nie jest doskonały i zazwyczaj uczymy się na swoich błędach. Dlatego z początkiem roku spodziewam się wyzwań, a także zmysłowych doświadczeń, a wszystko po to by dzielnie się z nimi zmierzyć i pokonać swoje ograniczenia.
Warto dodać, że niektóre źródła mówią, że twoja energia zmieni się dopiero w dniu twoich urodzin i zakończy się w roku następnym. Czyli ja, aż do 6 stycznia będę w energii karty numer 14, a dopiero od dnia urodzin wejdę w aurę liczby 15, czyli Diabła.
Jeśli już zrobiłaś obliczenia, odszukaj przypisaną swojej dacie kartę i sprawdź, która z energii będzie cię prowadzić.

 

Rok osobisty – Liczba 1: Mag

Tarot Liczba 1 - Mag

Liczba 1 – Mag / fot. Canva

Karta Maga dotyczy talentów i możliwości. Przesłaniem tej karty jest wykorzystanie pełnego potencjału, a nie powstrzymywanie się. Wszystko leży w twoich rękach. To początek nowego cyklu, dlatego spodziewaj się w życiu wielu nowości, szczególnie tych pozytywnych. Możesz wspiąć się na szczyty, a wszystko czego się dotkniesz – przemienić w złoto. W miłości może czekać na ciebie nowy związek bądź świeżą energię w już istniejącym.
Musisz uwierzyć w siebie i użyć swojej wewnętrznej magii. Ta karta reprezentuje nadzieję, mówiąc: „możesz to zrobić!”.

Ostrzeżenie

Masz dar przekonywania, jednak uważaj, by nie używać go do manipulacji. Zaangażuj się także w pomoc innym, Mag ma skłonności do egocentryzmu i egoizmu, dlatego trzeba go jakoś zbalansować. Twoje pomysły i kreatywność będą w wyjątkowo szczytowej formie, pamiętaj jednak by nie poprzestawać na samych pomysłach, a skupić się także na ich realizacji.

 

Rok osobisty – Liczba 2: Arcykapłanka

Liczba 2: Arcykapłanka, tarot

Liczba 2: Arcykapłanka / fot. Canva

To rok pełen tajemnic i refleksji, często spędzony w bezruchu i bierności. Na zewnątrz nie widać spektakularnych zmian, w przeciwieństwie do świata wewnętrznego. To rok, w którym jesteś powołana do ufania swoim instynktom i przeczuciom, a wtedy poprowadzą cię one do szczęścia. Angażuj się tylko w sprawy, które są z tobą zgodne, więcej słuchaj niż mów, a ta postawa szybko ci się opłaci.
W obszarze zawodowym karta wskazuje na lepsze warunki pracy, podjęcie nauki, bądź pracę z domu. W miłości postaraj się więcej słuchać, być może pewne tajemnice bądź niejasności zostaną w końcu ujawnione.

Ostrzeżenie

Kapłanka jest strażniczką sekretu, miej na uwadze, że rzeczy wokół ciebie, mogą nie być tym czym się wydają. To jest czas, który lepiej spędzić na łonie natury, wśród zwierząt, aniżeli w tłumie ludzi, którzy nie zawsze zdają się ciebie rozumieć.

 

Rok osobisty – Liczba 3: Cesarzowa

Liczba 3: Cesarzowa

Liczba 3: Cesarzowa/ fot. Canva

Karta Cesarzowa jest głównie kojarzona z wpływem matki i promieniuje boską kobiecą energią. Jest to także symbol płodności, tak więc jest to rok, w którym możesz namacalnie narodzić wszystko, czego pragniesz – związki, karierę lub dosłownie nowe życie. Przed tobą rok pełen miłości, dostatku i dobrobytu. Przesłaniem tej karty jest to, abyś była łagodniejsza dla siebie i otaczających cię osób. Prosi cię, abyś bardziej oddała się swojej opiekuńczej stronie.
W sferze zawodowej sprzyja kierowniczym stanowiskom, a także własnym biznesom, zaś w miłości często zwiastuje ślub bądź ciążę.

Ostrzeżenie

Cesarzowa lubi się rozpieszczać i otaczać luksusem, uważaj by nie zatracić się w tej zmysłowej i materialnej mgle, a także by umieć docenić to, co cię otacza. Uważaj także, na „syndrom oszusta” i nie daj sobie wmówić, że czegoś nie jesteś warta.

 

Rok osobisty – Liczba 4: Cesarz

liczba 3 tarot
Karta dotyczy stabilności i bezpieczeństwa, wskazuje na władzę i praktyczne podejście do życia. To czas by wziąć się do działania i zacząć urzeczywistniać swoje marzenia. Wiele obszarów w twoim życiu może wymagać porządków, a także wprowadzenia sztywniejszych zasad. Przyda ci się konsekwencja w działaniu i większa samodyscyplina niż w ubiegłych latach. Przesłaniem tej karty jest to, że jesteś odpowiedzialna za swoje życie, ustalasz własne zasady, granice i domagasz się bycia wysłuchaną.
W miłości i pracy to okres dążenia do stabilności. Odłóż na bok emocje i staraj się kontrolować to co się wokół ciebie dzieje. W pracy większa dyscyplina i determinacja pomoże ci szybciej osiągnąć sukcesy.

Ostrzeżenie

Wyzwanie polega na zdobyciu przywództwa bez stania się dyktatorem. Uważaj na ojców lub szefów. Mogą pojawić się problemy, które można skutecznie rozwiązać poprzez konstruktywne spotkania i jasny dialog.

 

Rok osobisty – Liczba 5: Arcykapłan

Liczba 5: Arcykapłan

Liczba 5: Arcykapłan / fot. Canva

Karta Kapłana reprezentuje tradycję. Jest również związana z religią, wiarą, a także trzymaniem się struktur. To będzie bardzo wyzwalająca karta, w której masz szansę uświadomić sobie wiele ważnych prawd. To także świetny rok na naukę, nauczanie, przekazywanie swoich pomysłów, jednak wszystko musi zadziać się w grupie lub pod wpływem mentora – nie samotnie!
W miłości możesz potrzebować rady osoby z boku, by lepiej zrozumieć jak odczytać nowego partnera. Dla osób w związku, to rok wspólnego zrozumienia, przyjaźni i wsparcia. To także świetny rok na ceremonie – np. ślub.
W pracy zaś, jeśli będziesz trzymać się struktur i nie buntować się przeciwko tradycjom, możesz liczyć na błogosławieństwa ze strony przełożonych.

Ostrzeżenie

Aura Arcykapłana bardzo mocno wspiera twoją kreatywność i podejmowane wysiłki, jeśli się przed tym nie blokujesz. Nie ma gorszych zahamowani niż te, które tworzymy za pomocą kłamstw, które sobie wmawiamy. Otwórz się także na naukę i rady od innych ludzi, uważaj też by twoje nauczanie nie przybrało aroganckiego tonu.

 

Rok osobisty – Liczba 6: Kochankowie

Liczba 6: Kochankowie

Liczba 6: Kochankowie / fot. Canva

Karta Kochanków dotyczy relacji, w szczególności idealnego związku, przyciągania i dylematów. Głównym przesłaniem karty jest to, że musisz dokonać ważnego wyboru. Może to być decyzja o istniejącym związku, pokusa lub wybór potencjalnego partnera. Jest także jeden haczyk, przez większość czasu karta wiąże się z poświęceniem.
To czas, w którym warto kierować się swoim sercem, dzięki intuicji dokonasz właściwych wyborów – zarówno zawodowych jak i uczuciowych. W pracy, może to oznaczać udane negocjacje, podwyżkę lub podpisanie ważnej umowy. Jednak na głębszych poziomie ten rok poprosi cię o pokochanie samej siebie i zbudowanie tej najważniejszej relacji – z samą sobą.

Ostrzeżenie

Wyzwaniem, jakie stawiają ci Kochankowie, jest pogodzenie pozornych sprzeczności, wewnętrznych lub zewnętrznych i wzięcia odpowiedzialności za swoje wybory. Momentami możesz czuć, że miotasz się w chaosie, jednak jeśli będziesz kierować się sercem – pod koniec roku wszystko ułoży się w harmonijną i jednolitą całość.

 

Rok osobisty – Liczba 7: Rydwan

Liczba 7: Rydwan

Liczba 7: Rydwan / fot. Canva

Co zasiejesz, to zbierzesz, to główne przesłanie tego roku. Oznacza to, że nadchodzą dobre rzeczy, ale to tylko dzięki twojej ciężkiej pracy i pracowitości. Karta Rydwanu polega na pokonywaniu przeszkód i poruszaniu się w wybranym przez ciebie kierunku. Ten rok jest rokiem pełnym możliwości odniesienia sukcesu i szans, które zdarzają się raz w życiu. Dlatego musisz mieć oko na te okazje, chwytać je i jak najlepiej je wykorzystywać. Sukces jest bliski, ale jeszcze nie osiągnięty.
W miłości i pracy, wszystko zależy od ciebie – masz szansę zbudować trwałą relację i umocnić swoją pozycję zawodową.

Ostrzeżenie

Czeka cię wiele zmian i wiele sytuacji może wymagać twojego opanowania. Branie odpowiedzialności za swoje życie bywa wyjątkowo ciężką pracą, jednak ze swoim skupieniem i determinacją jesteś w stanie osiągnąć wszystko. Nie spiesz się za bardzo, ale też nie zwalniaj, pamiętaj także, że to nie jest także dobry rok na zaniedbywanie bliskich i palenie mostów.

 

Przeczytaj koniecznie:
Horoskop chiński 2024: Sprawdź, co przyniesie ci Rok Drewnianego Smoka

 

Rok osobisty – Liczba 8: Siła

Liczba 8: Siła

Liczba 8: Siła / fot. Canva

Energia Siły jest w zasadzie oczywista. Oznacza to, że masz już w sobie wszystko, czego potrzebujesz. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zwyciężyć każdego wroga lub przeciwności losu to twoje serce i umysł. Przekonasz się, że posiadasz znacznie większą moc, niż myślałaś. Będzie ona skierowana na twój rozwój, uzdrowienie, a także na zwiększenie twoich dochodów i dobrobytu. W tym roku znajdziesz siłę do walki ze wszystkim, co jest przeciwko tobie (nawet jeśli siła destrukcyjna jest w tobie). To zdecydowanie rok pełen pasji i namiętności, mocno połączony z siłą tantry. Okazuj sobie i innym współczucie i wyrozumiałość, w miłości jednak staraj się nie dawać z siebie wszystkiego, szczególnie jeśli zauważysz że niewiele dostajesz w zamian od partnera.

Ostrzeżenie

Ten rok będzie wymagał od ciebie cierpliwości, wytrwałości i odwagi. Wyrażaj swoją siłę wyłącznie poprzez łagodność i uważaj, by nie rządziła ona tobą destrukcyjnie.

 

Rok osobisty – Liczba 9: Pustelnik

Liczba 9: Pustelnik

Liczba 9: Pustelnik / fot. Canva

Energia tego roku skupia się na refleksji i szukania odpowiedzi w sobie. To dość poważny rok, jednak w dobrym tego słowa znaczeniu. Wiele kwestii wymaga głębszego przemyślenia, by wzmocnić zaufanie do samej siebie i określić swój stosunek do świata, by dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz. W lepszym poznaniu będą ci sprzyjać dni i wyjazdy mające na celu wyciszenie się.
W tym roku wreszcie odkryjesz swoje prawdziwe powołanie i talenty, które zaczniesz rozwijać. Zapragniesz wiedzieć więcej o świecie i bliskich. Rozpoczniesz naukę lub odbędziesz daleką i pouczającą podróż. To także doskonały czas na otaczanie się starszymi osobami i czerpanie mądrości z ich doświadczeń.

Ostrzeżenie

Ten rok nie jest zbyt pomyślny pod względem związków, ale możesz mieć okazję spotkać swoją bratnią duszę.

 

Rok osobisty – Liczba 10: Koło Fortuny

Liczba 10: Koło Fortuny

Liczba 10: Koło Fortuny / fot. Canva

Rok Koła Fortuny dotyczy szansy, wyboru i odpowiedzialności. Karta zwykle wprowadza element zmiany w twoim życiu. Ten czas to nauka radzenia sobie z niespodziewanymi wydarzeniami, jednakże jest to bardzo dobry rok, zacznie ci się lepiej wieść, zaś ludzie wokół ciebie bardzo ci pomogą. Ten rok przyniesie ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak wypełnisz nadchodzący czas zależy od twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki.
W miłości może to być nowy związek, zakochanie, ucieczka z trudnego związku bądź poprawa istniejącego. W pracy Fortuna często wróży awans i poprawę sytuacji finansowej, a także wyjazdy.

Ostrzeżenie

Przesłanie karty jest takie, że szansa zbliża się do ciebie, ale to, co z nią zrobisz, jest niepewne. Na początku te zmiany mogą nie zawsze wyglądać dobrze, ale z pewnością jest to coś, co pomoże ci w życiu. Wypełnij więc swoją aurę dobrą magią i lśnij jak nigdy dotąd.

 

Rok osobisty– Liczba 11: Sprawiedliwość

Liczba 11: Sprawiedliwość

Liczba 11: Sprawiedliwość / fot. Canva

Ten rok może być dla ciebie decydujący, dlatego daj sobie czas, żeby w należyty sposób przemyśleć swoje sprawy i podjąć odpowiedzialne decyzje. Podobnie jak karta Rydwanu, Sprawiedliwość oddaje światu to, co ty dajesz – dobro lub zło.
Kwestie prawne, umowy, długi do spłacenia, prawnicy i inne kwestie oficjalne, to częste znaczenie tej karty, więc można będzie się spodziewać jakiejś sytuacji z tym związanej.
W miłości warto szukać prawdy i tylko prawdy, podejmując racjonalne oparte na faktach decyzje. Jeśli czeka cię sądowa rozprawa – masz spore szanse by ją wygrać.

Ostrzeżenie

Jeśli w poprzednich latach nie kierowałaś się uczciwością, to może być rok, w którym poniesiesz tego konsekwencje. Ponadto ta karta wskazuje, że związki karmiczne ponownie wejdą w twoje życie. Ludzie, których znasz z poprzednich wcieleń, znajdują drogę powrotną, aby naprawić lub namieszać w twoim życiu. Kieruj się uczciwością i sprawiedliwością, a wtedy wszystko dobrze się ułoży.

 

Rok osobisty – Liczba 12: Wisielec

Liczba 12: Wisielec

Liczba 12: Wisielec / fot. Canva

Karta Wisielca mówi o poddaniu się i poświęceniu. To czas odpoczynku, refleksji i podsumowań, dzięki którym niektóre z twoich poglądów mogą zmienić się o 180 stopni.
To punkt zwrotny w twoim życiu, możesz czuć, że nie wiesz jak ruszyć z miejsca, jednak nie pozwól sobie na załamanie się. Równie niewiele pomoże wymuszanie zmian wszelkimi możliwymi środkami. By z tego kryzysu wyjść potrzebujesz więcej cierpliwości, zdecydowania, gotowości poświęcenia starych przyzwyczajeń i zastanowienia się nad problemem tak długo, aż jego rozwiązanie stanie się jasne i klarowne. To jest proste, ale takie rzeczy uświadamiamy sobie zwykle po tym, jak znajdziemy już te rozwiązania.

Ostrzeżenie

Okres Wisielca lubi wciągać w różne nałogi, więc miej się na baczności. Droga może być wyboista, ale niekoniecznie zła. Nie wyciągaj pochopnych wniosków, nie spiesz się, a będzie to dla ciebie rok ogromnego rozwoju, jednak wpierw musisz zaakceptować nieznane.

 

Rok osobisty – Liczba 13: Śmierć

Liczba 13: Śmierć

Liczba 13: Śmierć / fot. Canva

Nie panikuj, to nie znaczy, że umrzesz w 2023 roku. Karta Śmierci dotyczy przemian, nie fizycznej śmierci. Mówiąc dokładniej, jest to zakończenie transformacji. Oznacza to, że jeden rozdział się kończy, aby inny mógł się rozpocząć. Ta karta mówi o zakończeniu rzeczy, które niepokoiły cię przez ostatnie lata. Gdy coś umarło, wyczerpało się, to znak, żeby raz na zawsze się z tym rozstać. Im bardziej świadomie i z ochotą uwolnisz się od przestarzałych struktur, tym wcześniej może przyjść nowe. Przesłaniem karty jest to, że musisz pozwolić na te przejścia, aby stać się lepszą wersją siebie.

Ostrzeżenie

Rozstania dla niektórych często wiążą się z bólem emocjonalnym, obawą przed nieznanym, dlatego przygotuj się psychicznie na zmiany, nie tkwij w toksycznej przeszłości i zapewnij sobie wokół siebie dużo wsparcia ze strony najbliższych.

 

Rok osobisty – Liczba 14: Umiarkowanie / Wstrzemięźliwość

Liczba 14: Umiarkowanie / Wstrzemięźliwość

Liczba 14: Umiarkowanie / Wstrzemięźliwość / fot. Canva

Karta Harmonii dotyczy równowagi i pokoju. Chodzi o umiar w myśleniu, odczuwaniu i działaniu. Karta wzywa cię do wykorzystania swojej zdolności do „włączania pauzy”.
Czasami, gdy się zgubisz, nadchodzi magiczny czas, kiedy każdy element tej dziwnej układanki zostaje ci przedstawiony w jasny i wygodny sposób. Pomocne będą rozmowy z ludźmi, załatwianie spraw w dyplomatyczny i zrównoważony sposób. Postaraj się wykazać w tym roku opanowaniem i zachowaj spokój.
Ten rok może przynieść dobrą passę w związku i sprawach osobistych. Między twoimi pragnieniami i potrzebami będzie panowała harmonią. Znajdziesz się w równowadze psychicznej i emocjonalnej.
W sferze zawodowej głównie dzięki dobrej i umiejętnej komunikacji z innymi będziesz mogła się cieszyć się równowagą w pracy.

Ostrzeżenie

W wielu sprawach będziesz musiała wypracować kompromis i pójść na ustępstwa. Ten rok będzie wymagał od ciebie cierpliwości, a także panowania nad swoimi emocjami i pilnowania się, zwłaszcza jeżeli chodzi o wpadanie w skrajności.

 

Może też cię zainteresuje:
Horoskop na styczeń 2024: Nowy początek – zmiany dla znaków, które nie boją się trudnych decyzji

 

Rok osobisty – Liczba 15: Diabeł

Liczba 15: Diabeł

Liczba 15: Diabeł / fot. Canva

Diabeł tkwi u podstaw stawiania czoła prawdzie, nawet jeśli tego nie chcemy. Karta mówi, że nadszedł czas, abyś zmierzyła się z tym, co już wiesz, że się dzieje, ale nie chcesz w to uwierzyć.

Jest to głównie związane z uzależnieniami lub problemami ze zdrowiem psychicznym, ale może oznaczać nieuczciwość i niemoralne działania, takie jak oszustwo i cudzołóstwo. Karta mówi: „pościeliłaś swoje łóżko, teraz się w nim wyśpij”.
W tym roku powinnaś zgłębić swoje negatywne cechy charakteru. Dzięki temu, wiele rzeczy, o których nie wiedziałaś, ujrzy światło dzienne, a inne, o których nie miałeś pojęcia, nagle staną się oczywiste. Ciemna strona naszej istoty, pozwala nam czynić rzeczy, o jakich później mówimy, że kierował nami diabeł. Aby lepiej poznać nasza ciemną stronę, w nadchodzących miesiącach los będzie ofiarował ci takie okoliczności. Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać siebie, dlaczego znalazłaś się w tak zagmatwanej sytuacji.

Ostrzeżenie

W miłości karta zapowiada zdradę, romans bądź np. problemy w pożyciu partnerskim. Czasami sygnalizuje głębokie uzależnienie od kogoś bądź czegoś. Niewykluczone że może się okazać, że jesteś w relacji gdzie zaangażowałaś się i mylisz pożądanie z miłością.
W kwestiach zawodowych warto pilnować swoich emocji destruktywnych, tak by one nie spowodowały problemów w pracy.

 

Rok osobisty – Liczba 16: Wieża

Liczba 16: Wieża

Liczba 16: Wieża / fot. Canva

Będzie to rok wyzwolenia, jeśli uzbroisz się w konieczną do tego odwagę. Powinnaś rozsadzić mury – ramy, które stały się dla ciebie zbyt kłopotliwe. Odważ się na ucieczkę z ciasnych wyobrażeń, które ograniczają twoje pole widzenia. Licz się jednak z tym, że tam gdzie się bronisz przeciw zmianom starych przyzwyczajeń, będzie konieczna zmiana toku myślenia. Zostaw rzeczy własnemu biegowi, ponieważ im bardziej będziesz o coś walczyć, tym gwałtowniej zewnętrzne okoliczności zmuszą cię do kapitulacji. Nie myśl o zmianach jako o nieszczęśliwych wydarzeniach, lecz jako o koniecznej zmianie i decydującym przełomie niezbędnym dla twojego dalszego rozwoju.
Przesłaniem karty jest to, że zmierzasz do poważnej zmiany w życiu, która może wydawać się wymykać się spod kontroli.

Ostrzeżenie

W sferze uczuć jak i pracy zawodowej, możliwe że skończy się jakiś etap w życiu. Gdy coś umarło, przestało mieć już sens naturalnie może się coś nagle skończyć. To też karta wyzwolenia więc po okresie cierpienia może przyjść ulga.

Rok osobisty – Liczba 17: Gwiazda

Liczba 17: Gwiazda

Liczba 17: Gwiazda / fot. Canva

To wspaniały rok dla artystów i kreatywnych działań. Mówi o optymizmie, leczeniu i odnawianiu nadziei. W tym roku światło powraca do twojego życia, buduj plany na przyszłość, podejmuj się długoterminowych spraw. Gwiazda sprzyja również nawiązywaniu prawdziwych przyjaźni trwających długie lata, w każdym aspekcie życia powinnaś przeczuć magiczną i szczęśliwą przemianę.
W sferze uczuciowej możesz spodziewać się spełnienia w związku czy znalezienia nowej miłości. W sferze zawodowej optymizm zaprowadzi cię w stronę uznania w pracy i satysfakcji.

Ostrzeżenie

Nie przegap nadarzających się szans i rozbudź w sobie nadzieję i zaufanie, że wszechświat chce dla ciebie jak najlepiej.

 

Rok osobisty – Liczba 18: Księżyc

Liczba 18: Księżyc

Liczba 18: Księżyc / fot. Canva

Karta Księżyca dotyczy iluzji i oszustwa. Ta karta mówi, żebyś ufała swoim przeczuciom. Jeśli coś wydaje się nie tak, prawdopodobnie tak jest. Zaleca się, aby w tym roku zachować spokój i cierpliwość. W tym roku chodzi o to, by ostrożnie przekroczyć pewien etap i wejść na nową ścieżkę. Nie ulegaj swym strachom, nie pozwól się zastraszyć nikomu. Poważnie traktuj ryzyko, bez zniechęcania się. Nie żyj w iluzji i nierealnych pragnieniach. Określ, co jest realne do stworzenia, a co nie. Uważaj też na ludzi, którzy są bajkopisarzami i kłamcami. Dokładnie przemyśl, co chciałbyś uczynić i zrób zdecydowane i rozważne kroki, bez popadania w beznadziejne zwątpienie.
Karta ta oznacza również płodność, uzdrowienie i obfitość, a jeśli pragniesz potomstwa, będzie to dobry rok na ciążę.

Ostrzeżenie

Uważaj na swoje zmienne nastroje, niech nie zniekształcą ci prawdy na temat siebie i swojego życia. W pracy i w życiu prywatnym uważaj też na fałszywych ludzi, staraj się dobrze odczytywać w tym okresie ich intencje.

 

Warto wiedzieć:

Chiński zodiak – jakie są znaki? Co mogą o tobie mówić?

Rok osobisty – Liczba 19: Słońce

Liczba 19: Słońce

Liczba 19: Słońce / fot. Canva

To najszczęśliwsza z kart Tarota, zwiastująca radość i harmonię. Przesłaniem karty jest to, że wkrótce odniesiesz wielki sukces w swoim życiu. Rozwinie się w tobie ufność, chęć życia i wiara w siebie. Wykorzystaj ten czas także po to, by załagodzić problemy i pokaż swa chęć do kompromisów. Przyniesie ci to wiele sympatii oraz satysfakcję. Dom rodzinny, życie partnerskie i finansowe będzie w świetnej formie. To także doskonały czas na ślub, dzieci i rozpieszczanie swojego wewnętrznego dziecka. 

Dla miłości jest to karta najpiękniejsza w Tarocie, zwiastuje ona miłość, taką która poszukiwałaś. Jeśli zaś masz obecnie problemy w związku, to czas na akceptacje swoich partnerów, zamiast prób ich zmiany na siłę.

Ostrzeżenie

To bardzo twórczy rok, w którym masz szansę spełnić swoje pragnienia. Możesz wiele oczekiwać, jednak czy wiesz, czego tak naprawdę chcesz? Przemyśl głęboko swoje pragnienia i jak mówi stare porzekadło „uważaj czego sobie życzysz, bo może się spełnić”.

Rok osobisty – Liczba 20: Sąd Ostateczny

sąd ostateczny z kart tarota

Liczba 20: Sąd Ostateczny / fot. Canva

Karta Sądu dotyczy zmartwychwstania i przebudzenia. Przesłaniem karty jest oczyszczenie umysłu, abyś mógł ocenić jasno sytuację, zanim wskoczysz na głęboką wodę.
W tym roku chodzi o znalezienie skarbu, cokolwiek to dla ciebie będzie oznaczać. Karta ta też czasami zwiastuje pojawienie się kogoś z przeszłości, kto bardzo pozytywnie na nowo wprowadzi nas na ścieżkę szczęścia. W przypadku, jeśli walczyłaś z jakimkolwiek rodzajem cierpienia, ten rok daje ci szanse, aby się z tego wyzwolić. Możesz w tym okresie wreszcie podjąć jakąś decyzję, dokonać wyboru i przebudzić się ku nowym możliwościom.
W miłości i w pracy masz szansę zyskać nowe spojrzenie jak sobie lepiej radzić by zyskać jak najwięcej i oczyścić atmosferę jeśli coś negatywnego w przeszłości wciąż wisi ci nad głową.

Ostrzeżenie

W roku Sądu lubią wychodzić trupy z szafy – osoby, problemy, które już uważaliśmy za zamknięte lubią się o sobie przypominać. To czas na oczyszczenie atmosfery, przewartościowanie swojego spojrzenia i odbycia ważnych rozmów by móc raz na zawsze zamknąć pewne rozdziały.

Rok osobisty – Liczba 21: Świat

Liczba 21 świat

Liczba 21: Świat / fot. Canva

Rok pod znakiem karty Świata jest bardzo dobrym znakiem. Zasadniczo oznacza to, że jesteś na dobrej drodze i możesz samodzielnie podejmować właściwe decyzje. Przesłaniem karty jest poinformowanie, że od ciebie zależy, czy stworzysz swój własny, osobisty świat, takim jakim chcesz.
W tym roku masz szansę, znaleźć na tym świecie swoje miejsce, w którym poczujesz szczęście i radość. To najpiękniejsza karta Tarota, dlatego masz szansę na wielki przeskok życiowy ku lepszemu. W tym roku, jak w puzzlach, pojedyncze układanki będą się w twym życiu harmonijnie łączyć i stopniowo układać w sensowną całość.

 Świat zapowiada spełnienie w miłości, pokazuje możliwość poznania idealnego partnera, bądź poczucie ze obecny związek takim jest. W każdej sferze życia w tym roku „świat będzie nam leżał u stóp”.

Ostrzeżenie

Rok ten może nieść ze sobą wiele zakończeń, jednak nic nie jest stracone. Kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne. Ważnym jest by nie zamykać się w swoim świecie i nie ograniczać swoich przekonań – to rok otwarcia się na świat i poczucia nieskończonego potencjału.

Rok osobisty – Liczba 22: Głupiec

Liczba 22: Głupiec

Liczba 22: Głupiec / fot. Canva

Karta Głupca mówi o nowych początkach, wierze w przyszłość, niedoświadczeniu, przygodzie, naiwności i spontaniczności. To uświadomienie sobie, że bez względu na to, jak długo i jak głęboko przygotowujesz się do wyborów w życiu, są obszary, na które nie masz wpływu. Przesłanie karty jest takie, że nie musisz mieć wszystkiego poukładanego, aby iść naprzód w życiu.
Głupiec to nic innego jak głupiec. Jest pełen niespodzianek i co ważniejsze jest pełen wiary. Odpuść sobie zbytnią szczerość i od dawna sprawdzone życiowe mądrości, a zamiast tego spróbuj zachłysnąć się życiem bez uprzedzeń. Pozwól kierować się swej ciekawości. Instynktownie podążaj drogami, bez uwzględniania wiedzy o tym, dokąd one prowadzą.

 W kwestiach dotyczących związków uczuciowych uważaj na zakochanie się bez zastanowienia, dokąd dana relacja prowadzi. Ta karta może tez sygnalizować niedojrzałe podejście do związków lub obowiązków zawodowych. Może po prostu zechcesz uciekać od odpowiedzialności.

Ostrzeżenie

W ciągu następnych 12 miesięcy bądź bardzo ostrożna w stosunku do okazji i nie daj się zawładnąć irracjonalnym lękom. Przyjmij wszystkie nowości jakie niesie ci ten rok, wiele spraw w twoim życiu rozpocznie się od zera.

 

Może też cię zainteresuje:
Te znaki zodiaku nie powinny być razem. Które znaki do siebie nie pasują?

TAGI
top

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ