Wednesday, April 17, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Rodzinny i bezpieczny – jak wybrać samochód dla rodziny?

Rodzinny i bezpieczny – jak wybrać samochód dla rodziny?

Sprawdźmy czego konkretnie powinniśmy szukać w samochodach, aby zasłużyły na miano rodzinnych.

fot. materiał prasowy

Jeżeli szukasz nowego samochodu dla Twojej rodziny warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych wskazówek. Przede wszystkim auto, w którym mają być przewożone dzieci, powinno być wyposażone w dodatkowe, praktyczne funkcje, zapewniające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Co więcej samochód rodzinny musi mieć odpowiednią wielkość – ważne aby było wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów w środku samochodu, ale równie istotna jest pojemność bagażnika. Sprawdźmy zatem, czego konkretnie powinniśmy szukać w samochodach, aby zasłużyły na miano rodzinnych.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Przestrzeń

Wygoda i komfort to cechy, które chcielibyśmy zapewnić naszym bliskim podczas jazdy. Szukamy zatem przestronnych samochodów, w których odpowiednio dużo miejsca będą mieli pasażerowie siedzący z przodu i z tyłu. Ogromnie istotne jest także to, aby samochód nadawał się na długie, dalekie podróże, w trakcie których zabieramy ze sobą dużo walizek. Pojemność bagażnika jest także ważna ze względu na to, że mając małe dzieci często zabieramy ze sobą wózek, nosidełko czy innego rodzaju akcesoria o sporych rozmiarach.

Bezpieczeństwo i komfort

To jak ważne jest w autach rodzinnych bezpieczeństwo wie jedna z marek samochodowych, a mianowicie Skoda. Samochody tej firmy mają nie tylko świetny design, ale przede wszystkim dbają o najwyższą jakość produktu i jego bezpieczną konstrukcję. Każdy model ma wbudowane poduszki bezpieczeństwa, których celem jest całościowa ochrona pasażerów. Co więcej, auta te wyposażone zostały w szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom pojazdu.

System ESP

System ESP, czyli elektroniczna stabilizacja toru jazdy, jest funkcją ułatwiającą kierowcy zachowanie panowania nad samochodem w trakcie poślizgu. Dodatkowo, ESP wspierany jest przez systemy ABS i ASR, co w razie niebezpiecznej sytuacji ogranicza moment obrotowy silnika i przyhamowuje odpowiednie koła.

Isofix

Jest to specjalny uchwyt, dzięki któremu możemy stabilniej, a tym samym i bezpieczniej, przymocować dziecięcy fotelik do siedzenia. Isofix sprawdza się szczególnie w trakcie kolizji lub przy konieczności gwałtownego hamowania.

Front Assistant / Automatyczne hamowanie

Automatyczne hamowanie to system, którego zadaniem jest mierzenie odległości pomiędzy naszym samochodem, a pojazdem przed nami. Jeżeli odstęp jest zbyt mały system informuje nas o tym. W sytuacjach wyjątkowego zagrożenia sam rozpoczyna hamowanie.

Crew Protect Assistant

Funkcja jest zabezpieczeniem w razie wypadku lub awaryjnego hamowania. Polega na tym, że w sytuacjach zagrożenia automatycznie napinają się pasy bezpieczeństwa oraz domykają się przednie szyby i okno dachowe, co zmniejsza ryzyko pojawienia się obrażeń w razie zderzenia.

Blokada mechanizmu różnicowego XDS+

Dzięki tej blokadzie, kierowca bez żadnych przeszkód, a zatem płynnie i bezpiecznie, może pokonywać wszelkiego rodzaju zakręty.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Multicollision brake/ Hamulec antykolizyjny

Dzięki temu systemowi możliwe jest rozpoznanie kolizji i rozpoczęcie automatycznego hamowania. Unikamy w ten sposób dalszych wypadków, a jeżeli nawet do nich dojdzie, to samochód będzie miał znacznie mniejszą prędkość.

Warto zauważyć, że koniec roku jest szczególnie dobrym okresem jeżeli zamierzamy kupić nowy samochód. Dzięki promocyjnym ofertom oraz rabatom związanym z wyprzedażą rocznika można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/rodzinny-i-bezpieczny-jak-wybrac-samochod-dla-rodziny/ […]

  • morpheus tv apk download 22 stycznia, 2020

    thanks for sharing info!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ