Saturday, February 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Rodzinne wakacje nad morzem ‒ zadbaj o atrakcje i komfort dzieci!

Rodzinne wakacje nad morzem ‒ zadbaj o atrakcje i komfort dzieci!

No bo gdzie z dziećmi na wakacje, jeśli nie nad Bałtyk?

Wakacje nad morzem

fot. Robert Przybysz / Adobe Stock

Planowanie wakacji z dziećmi, nie tylko nad morzem, wymaga zwrócenia uwagi na szereg aspektów. Dbałość o szczegóły przełoży się bezpośrednio na udany wypoczynek, który będzie atrakcyjny nie tylko dla najmłodszych, ale też dla ich opiekunów. Zobacz, jak perfekcyjnie zaplanować rodzinne wakacje nad morzem

 

Gdzie zamieszkać nad morzem z dziećmi?

Jak najbliżej plaży! Im mniej kroków do zrobienia, tym mniejsze zniechęcenie najmłodszych. Nie bez powodu niemal każdy rodzinny hotel nad morzem położony jest blisko wejścia na plażę. Takie usytuowanie znacznie ułatwia wakacyjną logistykę – zapomniane wiaderko, koło ratunkowe, czy potrzeba zmiany garderoby nie są problemem. Jedno z rodziców może szybko wrócić do hotelu po potrzebną rzecz.

 

Dobry hotel nad morzem dla dzieci gwarantuje także bliskość różnorakich atrakcji, które nie pozwolą najmłodszym na nudę w mniej słoneczne dni. Niektóre hotele zapraszają dzieci do SPA na specjalne zabiegi, do sauny na rodzinne saunowanie, do sali zabaw lub na basen. Ciekawą ofertę ma hotel Gwiazda Morza: https://www.gwiazdamorza.com/dla-dzieci. Dla starszych dzieci przygotowywane są kąciki czytelnicze i miejsca do wspólnej gry w planszówki.

 

A co dla dorosłych podczas wakacji nad morzem? Przede wszystkim relaksująca strefa SPA, ale nie brak też innych atrakcji. Jednak za największą zaletę trzeba uznać zapewnienie opieki najmłodszym, by rodzice też mogli odpocząć. To swoiste all inclusive nad morzem, które obejmuje nie tylko wyżywienie, napoje i dostęp do strefy rozrywkowej.

Wakacje nad morzem ‒ pokoje dostosowane do potrzeb dzieci

Udane wakacje nad morzem z dziećmi zagwarantuje między innymi specjalnie przygotowane wyposażenie hotelowego pokoju. I o ile krzesełko do karmienia i łóżeczko dziecięce coraz częściej jest standardem w hotelach nad morzem dla dzieci, to inne udogodnienia potrafią zaskakiwać. Należą do nich np. podgrzewacze do butelek, zabezpieczenia kantów mebli, dziecięca wanienka czy podest umożliwiający błyskawiczne „urośnięcie”. Dzięki temu dzieci nie czują się w hotelu mniej ważnymi gośćmi, a rodzice mają pewność, że wakacje w Polsce w wersji all inclusive naprawdę są możliwe. Wybór dobrego rodzinnego hotelu nad morzem jest tym samym podstawą udanych wakacji.

Hotelowe restauracje także powinny pamiętać o najmłodszych gościach

Nie ma co ukrywać – dzieci nie należą do największych smakoszy nadmorskich specjałów. Zamiast smażonej ryby na ogół wolą nuggetsy z kurczaka albo naleśnika z kremem czekoladowym. Niekiedy mają specjalne życzenia, by np. zupa była zblendowana. Czy to problem? Absolutnie nie! Pakiet all inclusive podczas wakacji nad morzem to także restauracyjne menu dostosowane do potrzeb najmłodszych gości. Decydując się na tę opcję, rodzice nie muszą się martwić absolutnie o nic. Ich dzieci nie będą chodziły głodne, a oni sami nie zostaną zmuszeni do przygotowywania dziecięcych posiłków.

Podobnie jak w pokojach, tak i w restauracjach dostępne są krzesełka dla dzieci.

 

Wakacje  nad morzem all inclusive – przyjemny wypoczynek bez żadnych trosk

Rodzinny hotel nad morzem z opcją all inclusive to niewątpliwie najlepszy wybór dla rodziców, którzy są spragnieni odpoczynku. Złożenie zorganizowania pobytu w ręce doświadczonych pracowników hotelu nad morzem dla dzieci pozwoli na prawdziwie wakacyjny relaks. Nierzadko to właśnie pracownicy zwracają uwagę na pewne aspekty, które niedoświadczonym w podróżowaniu z dziećmi rodzicom zwyczajnie umykają.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ