Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Rodzicu, zwróć uwagę na to, jakie buty kupujesz swojemu dziecku!

Rodzicu, zwróć uwagę na to, jakie buty kupujesz swojemu dziecku!

Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując buty dla dziecka?

Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując buty dla dziecka? / fot. materiały prasowe

Dzieci z reguły są bardzo aktywne i przez to niezwykle ważne jest to, aby wybrać dla nich odpowiednie buty. W końcu konsekwencje złej decyzji mogą w przyszłości odegrać niebagatelną rolę. W dalszej części tego artykułu zostanie zwrócona uwaga przede wszystkim na kilka głównych aspektów, które decydują o tym, czy wybraliśmy dobre obuwie dla dziecka

Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując buty dla dziecka? / fot. materiały prasowe

Czy wiesz, na co zwrócić uwagę kupując buty dla dziecka? / fot. materiały prasowe

Jakie cechy powinny mieć buty dla dzieci?

Niezależnie, czy kupujemy buty dla niemowlaka, czy kilkuletniego dziecka, bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na kilka aspektów. W przeciwnym razie nie dokonamy odpowiedniego zakupu lub nawet zrobimy nieumyślnie bardzo dużą krzywdę naszemu dziecku.

Charakterystyka prawidłowego obuwia dla dziecka

– rozmiar buta — bardzo ważne jest dokładne zmierzenie stopy dziecka oraz buta. Jeśli wybierzemy się do sklepu z dzieckiem, to koniecznie powinno ono przymierzyć oba buty. Wiele osób zwraca uwagę również na to, że stopy dziecka rosną bardzo szybko, dlatego też ważne jest kupienie odrobinę większego buta. Jednak nie większego, niż około 10 mm.
– komfort ułożenia stopy,
– stabilność stopy w bucie,
– odpowiednie ułożenie stopy — głównie chodzi tutaj o to, aby pięta była odrobinę wyżej ułożona i jednocześnie miała dużą wygodę, co jest odczuwalne szczególnie podczas chodzenia,
– podeszwa — ta kwestia bywa ignorowana, jednak to bardzo duży błąd. Przede wszystkim, dlatego że koniecznie musi być ona elastyczna. W ten sposób stawy będą znacznie mniej obciążone i aktywność fizyczna stanie się znacznie przyjemniejsza. Wiele osób podkreśla, że podeszwa powinna być wykonana z odpowiedniego materiału, np. z pianki.
– wysokość obcasa — wbrew pozorom zazwyczaj buty dziecięce również posiadają obcas. Najważniejsze jest jednak, aby zwrócić uwagę, by nie był on zbyt duży. Kompletny ich brak również jest złym rozwiązaniem. Przede wszystkim, dlatego że spowoduje to, że stopa będzie zbyt płasko, co w konsekwencji może wywołać wiele chorób. Zaleca się, aby obcas w butach dla dzieci w wieku 5-6 lat nie był wyższy, niż 10 mm, a u starszych do 25 mm.
– materiał butów — to zawsze musi być ważna kwestia. Koniecznie muszą one być miękkie i lekkie. Materiał powinien być naturalny i przepuszczać pot oraz powietrze. W przeciwnym razie stopa dziecka będzie się męczyć, a chodzenie, czy biegania nie będzie sprawiać przyjemności.

Moda a buty dziecięce

Nie da się ukryć, że bardzo wielu rodziców oraz same dzieci, przy kupowaniu butów zwracają uwagę na modę i kwestię wizualną. W praktyce mogą one okazać się istotne. Jednak trzeba pamiętać, że nie mogą być one najważniejsze. Ważne jest, aby zachować rozsądek. W końcu najważniejsze jest to, aby buty dla dzieci były funkcjonalne i nie wywoływały niepożądanych skutków. Ich wygląd powinien być na dalszym planie. Trzymanie się tej prawdy jest szczególnie trudne w przypadku dziewczynek w wieku około 6-10 lat i więcej. Warto jednak szukać kompromisów. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić swojemu dziecku.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Julia Nawrot 24 stycznia, 2019

    W naszym sklepie http://www.wesolebuciki.pl buciki profilaktyczne w modnych wzorach i kolorach.Połączenie efektu wizualnego ze zdrowymi stopami.

  • Daria 9 grudnia, 2020

    Pierwsze buty dla dziecka powinny mieć nieco mniejszy zapas, każde kolejne nieco większy. Trzeba pamiętać, że obuwie powinno pasować również na szerokość, stopa nie powinna latać w bucie na boki.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ