Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Rodzaje serwisów obiadowych

Rodzaje serwisów obiadowych

Wszak stół to wizytówka domu

serwis obiadowy

Serwis obiadowy posłuży do podkreślenia rangi spotkania przy stole / fot. materiały Partnera

Dla niektórych zastawy stołowe to nic innego, jak naczynia do jedzenia. Ale to nie wszystko. Prawda jest taka, że ​​zestawy obiadowe służą jako kreatywne narzędzia do wyrażania siebie — swojej osobowości i preferencji. Najlepszy serwis obiadowy na co dzień nadaje inny rodzaj doznaniom kulinarnym w domu. Pomoże Ci zrobić wspaniałe wrażenie na Twoich gościach podczas specjalnych wydarzeń. Dostępne są różne rodzaje serwisów obiadowych, które pasują na różne okazje — od uroczystych wieczorów randkowych po codzienne użytkowanie

 

Wiemy, że chcesz znaleźć trwały, przystępny cenowo i łatwy w utrzymaniu serwis obiadowy do codziennego użytku, który zarówno wyraża Twoją osobowość, jak i odpowiada Twoim potrzebom.

Wybór najlepszego zestawu zastawy stołowej do codziennego użytku w domu może być początkowo onieśmielający. To trudna decyzja, ale nie martw się; trafiłeś we właściwe miejsce! Starannie przeanalizowaliśmy najlepsze zestawy obiadowe do codziennego użytku, z których możesz wybierać, a także dostarczyliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju zastawy stołowej potrzebujesz.

 

Serwisy obiadowe są dostępne w różnych materiałach, stylach i liczbie sztuk. Niektóre zestawy zastawy stołowej sprawdzają się dobrze na wymyślnych przyjęciach, a inne są bardziej odpowiednie na przydomowe grille i nieformalne spotkania. W przypadku formalnych zastaw stołowych zestaw wykonany z porcelany kostnej lub porcelany z pewnością będzie wyglądał świetnie, podczas gdy naczynia ceramiczne lub melaminy najlepiej nadają się do codziennego zastawy stołowej. Formalne zastawy stołowe mają zazwyczaj wyrazisty biały kolor, uzupełniony o bardziej elegancki design. Codzienna zastawa stołowa często ma odważne kolory i wzory, co daje wiele zabawnych opcji do kreatywności.

 

Typowe ustawienie miejsca obejmuje filiżankę, miskę, talerz sałatkowy i talerz obiadowy, co oznacza, że ​​16-częściowy zestaw obiadowy zapewnia ustawienia dla maksymalnie czterech osób. Formalne zestawy obiadowe mogą zawierać dodatkowe elementy, takie jak spodki, talerze deserowe i półmiski. Możesz również znaleźć zestawy pełniejszych elementów, takich jak półmiski do serwowania, półmiski na sosy, półmiski z masłem i sosjerki, dzięki czemu możesz uzupełnić swój zestaw zastawy obiadowej pasującymi elementami do serwowania. Jeśli jeden z elementów zestawu się zepsuje, czasami można znaleźć zamiennik, który jest sprzedawany pojedynczo.

Oto najlepsze materiały na serwis obiadowy:

Zastawa stołowa z porcelany kostnej

Jeśli szukasz zastawy stołowej, która jest zarówno mocna, jak i elegancka, nie szukaj dalej niż porcelana kostna. Znana ze swojej cienkiej, delikatnie wyglądającej struktury, porcelana kostna jest w rzeczywistości jednym z najtrwalszych rodzajów zastaw stołowych. Jej półprzezroczysty biały wygląd sprawia, że jest to atrakcyjny styl, który będzie pasował do każdej jadalni. Porcelana kostna jest zwykle bezpieczna dla zmywarek, ale preferowane może być mycie ręczne.

Serwis obiadowy z klasycznej porcelany twardej

Porcelanowa zastawa stołowa, tańsza niż porcelana kostna, jest nadal bardzo wytrzymała, ale ma nieco cięższą konstrukcję. Naczynia porcelanowe są odporne na stłuczenia i można je wygodnie myć w zmywarkach i podgrzewać w mikrofalówkach. Porcelana, podobnie jak porcelana kostna, świetnie sprawdza się jako formalna zastawa stołowa ze względu na swój wyrafinowany styl.

Naczynia kamionkowe

Kamionka tworzy nieformalną, odporną na wióry zastawę stołową, która jest dostępna w wielu stylowych opcjach. Kamionka jest nieco cięższa i grubsza niż porcelana kostna i porcelana, ale nie ma tego samego poziomu wytrzymałości, więc elementy będą wymagały szczególnej ostrożności podczas mycia lub podgrzewania żywności. Myj kamionkę ręcznie, nie ryzykuj erodowania materiałów w zmywarce. Aby uniknąć bardzo gorących potraw, podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej przenieś zawartość kamionki do naczynia tupper lub papierowego talerza.

Naczynia gliniane

Ceramika to jeden z najtańszych rodzajów ceramicznych zastaw stołowych. Ponieważ konstrukcja jest bardziej porowata niż inne rodzaje zastawy stołowej, przed użyciem jest uszczelniana i wzmacniana wodoodporną glazurą. Naczynia ceramiczne są ogólnie uważane za bardziej swobodne i mniej wytrzymałe niż naczynia kamionkowe lub porcelanowe.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ