Jakie rodzaje podkładów mineralnych można znaleźć na rynku?
Na rynku jest tyle rodzajów, że nie sposób się prędko zdecydować.
Podkład mineralny to absolutny kosmetyczny hit ostatnich lat. Jak się okazuje, niektóre konsumentki obawiają się stosowania sypkich formuł mineralnych. Jeśli Ty też – to niepotrzebnie! Najważniejsza jest wprawa, ale jeśli poćwiczysz, ta czynność okaże się dla Ciebie banalnie prosta. Przybliżamy Ci zalety podkładów mineralnych, podpowiadamy, jak je stosować i aplikować, aby uzyskać zdrową, naturalnie piękną i nieskazitelną cerę. Zachwyć swoim mineralnym makijażem już dziś!
Innowacyjność podkładów mineralnych
Na rynku znajdziemy wiele firm produkujących podkłady mineralne. Większość z koncernów proponuje jednak podkład w jednej formule, głównie do cery mieszanej i tłustej. Naprzeciw wszystkim tym kobietom, które mają skórę normalną, suchą czy dojrzałą wyszła marka Annabelle Minerals. To pierwsza (polska!) marka kosmetyków mineralnych, która wyprodukowała aż trzy różne formuły podkładów mineralnych. Mamy nadzieję, że któraś z nich przypadnie Ci do gustu.
Rodzaje podkładów mineralnych
Formuła rozświetlająca – jest delikatna, daje efekt promiennej cery dzięki odbijającym światło drobinkom miki. Podkład mineralny rozświetlający wizualnie spłyca zmarszczki, nadaje cerze zdrowy blask, wyrównuje koloryt i dodaje skórze świeżości. Możesz go również stosować jako rozświetlacz na wszystkie partie ciała albo korektor pod oczy. Aplikuje się go na sucho, jak i na mokro. Jeśli chcesz go nałożyć na mokro, wystarczy, że spryskasz pędzel wodą termalną lub delikatnie zanurzysz w toniku, a następnie w kosmetyku. Podkład uzyska wtedy kremową konsystencję.
Formuła matująca – idealna do cery tłustej. Skutecznie matuje cerę na długi czas. Daje możliwość stopniowego krycia od średniego po pełne. Maskuje niedoskonałości i działa antybakteryjnie. Zwiększona w niej zawartość tlenku cynku pomaga w leczeniu cery dotkniętej trądzikiem. Matujący podkład mineralny nie tylko nie podrażnia skóry, ale wręcz łagodzi jej niedoskonałości. Reguluje produkcję sebum, co w efekcie zmniejsza świecenie się skóry. Tę formułę aplikuje się na całą twarz, ze szczególnym uwzględnieniem strefy T, czyli czoła, nosa i brody.
Formuła kryjąca – mocno kryje już przy jednej warstwie produktu. Jej kremowa konsystencja łatwo łączy się ze skórą, nie obciążając jej. Została wynaleziona z myślą o osobach, które mają suchą skórę. Co ważne, nie wysusza! Nie powoduje efektu maski! Po nałożeniu na skórę w zamienia się w „płynny proszek”. Naturalny efekt uzyskasz po paru minutach od nałożenia podkładu, gdy minerały połączą się z Twoją skórą.
Trzy złote zasady aplikacji formuły mineralnej:
Używaj małych, dosyć gęstych pędzli. Unikaj dużych, tych do różu – „minerały” nie osadzą się dobrze na skórze. Idealny do tego będzie pędzel z naturalnego włosia albo specjalny o nazwie kabuki lub flat top.
Podkład nakładaj na skórę pokrytą kremem dopasowanym do skóry twarzy. Stosuj go odpowiednio wcześniej, żeby zdążył się całkiem wchłonąć.
Kurczowo trzymaj się zasady „im mniej, tym lepiej”. Nie nakładaj zbyt dużo warstw kosmetyku. Chodzi o to, żeby makijaż wyglądał naturalnie.