Thursday, May 30, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Tatuaż szyty na miarę

Tatuaż szyty na miarę

Współczesny tatuaż przeżywa prawdziwy renesans, a nowoczesne studia zapewniają komfort oraz indywidualne podejście do klienta.

tatuaż

fot. materiał prasowy

Kiedyś kojarzony z przeszłością kryminalną, obecnie traktowany jak dzieło sztuki. Współczesny tatuaż przeżywa prawdziwy renesans, a nowoczesne studia zapewniają komfort oraz indywidualne podejście do klienta.

Autor: Uls Metzger fot. materiał prasowy

Tatuaż wczoraj a dziś

Dzisiejsze studia tatuażu w niczym nie przypominają siebie z lat 90. Zadymione klitki zastąpiono nowoczesnymi wnętrzami, a tatuażystów od wszystkiego wyspecjalizowanymi w różnych stylach artystami. Każdy z nich jest specem w danej dziedzinie: jedni wykonują tatuaże tradycyjne i oldschoolowe, drudzy geometryczne, a jeszcze inni tworzą niezwykłe historie obrazkowe. Autorskie tatuaże spychają na boczny tor oklepane kalki, stawiając na lepsze poznanie klienta oraz odpowiedni dobór wzoru. – Zawsze na pierwszym miejscu jest kontakt z klientem. Dzięki rozmowie dużo łatwiej jest wyjaśnić zasady kompozycji, przestrzennego i estetycznego przedstawienia tatuażu na skórze – mówi Łukasz Sokołowski z Rock’n’ink Tattoo & Piercing Studio w Krakowie.

Autor: Leszek Mistarz fot. materiał prasowy

Ponadto, nowoczesne studia kładą duży nacisk na higienę, dlatego korzystają wyłącznie ze sprzętu jednorazowego użytku oraz najlepszych środków do dezynfekcji. Wszystko po to, by zapewnić swoim klientom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Oprócz zmian widocznych w funkcjonowaniu salonów, zauważalne są również zmiany w podejściu społeczeństwa do sztuki tatuażu. Niegdyś, zarezerwowany wyłącznie dla przestępców, staje się dziś nie tylko ozdobą, ale również pamiątką lub talizmanem. Często nawet osoby zajmujące wysokie stanowiska chowają w pracy pod garniturem lub garsonką naskórne dzieła sztuki.

Autor: Piotr Błaszkiewicz fot. materiał prasowy

Pomysły na tatuaż – indywidualność na pierwszym planie

Trwałość tatuażu zmusza do dokładnego przemyślenia, czego oczekujemy. Dlatego klientów, którym zależy na czymś więcej niż tylko gwiazdka czy piórko traktuje się bardzo indywidualnie. Inspiracji najlepiej szukać w tym, co nam najbliższe: w hobby, pracy, muzyce lub kinie. Oprócz motywów, różni się również sposób ozdabiania ciała. Niektórzy „kolekcjonują” na swojej skórze nie powiązane ze sobą dzieła różnych tatuatorów, inni wolą przemyślane i dopracowane projekty, które zazwyczaj wymagają powierzchni całej ręki, nogi lub pleców. Nowoczesne salony tatuażu, w tym m.in. Rock’n’ink Tattoo & Piercing, nie tylko zapewniają pomoc w dobrze wzoru, zwłaszcza,  gdy jest to twój pierwszy tatuaż, ale również dostarczają sporej dawki wiedzy na temat odpowiedniego przygotowania do kilkugodzinnej sesji i pielęgnacji świeżo wykonanego tatuażu.

Autor: Łukasz Sokołowski fot. materiał prasowy

Ponadto, organizowane w studiach „quest spoty” ułatwiają dostęp do najlepszych polskich i zagranicznych tatuatorów. Dzięki nim, klienci mogą dodać do swojej kolekcji dzieło ulubionego tatuażysty, bez pokonywania tysięcy kilometrów. – Na kilka dni nasze studio staje się studiem najpopularniejszych nazwisk w świecie tatuażu. Ostatnio gościliśmy m.in. Sławomira Nitschke z poznańskiej Czaszki i Sztyletu – mówi Łukasz Sokołowski.
Mała rewolucja zachodzi również w nas samych. Coraz śmielej podchodzimy do tematu ozdabiania ciała. Należy jednak pamiętać, by nie brać go zbyt poważnie, a raczej traktować jako zabawę i dodatek do swojego życia.

fot. materiał prasowy

Autor: Piotr Błaszkiewicz fot. materiał prasowy

 

 

tatooRock’n’ink Tattoo & Piercing Studio, ulica Pijarska 9/5A, Kraków – studio tatuażu, które stawia na zupełnie nowe podejście i traktuje tatuaż, jako formę artystycznej ekspresji. Od 2008 roku tworzy wraz ze swoimi klientami wyjątkowe miejsce dla pasjonatów sztuki zdobienia ciała, a profesjonalny zespół czuwa nad tym, aby każde „tatuażowe” dzieło było niepowtarzalne i dopasowane do indywidualnych oczekiwań.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Klara 1 lipca, 2016

    Matrioszka jest śliczna, uwielbiam takie minimalistyczne czarno-białe tatuaże.
    Bezpieczeństwo klienta i moje jest najważniejsze. Nie chcę mieć później wyrzutów sumienia, że czegoś nie dopilnowałam. Środki do dezynfekcji kupuję w internecie, wtedy jest najbardziej ekonomicznie.

  • Odetta 27 kwietnia, 2019

    Biały tusz najbardziej boli… tzn mnie najbardziej bolało. BArdzo ważna też jest jeszcze pielęgnacja takiego tatuażu. Ja używam od początku Tattoo Butter Loveink http://loveink.pl , który fajnie mi pielęgnuje i nawilża ten tatuaż.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ