Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Roboty sprzątające – jakie mają zalety?

Roboty sprzątające – jakie mają zalety?

Znajdź odpowiedniego robota dla siebie

kobieta siedzaca na podlodze robot sprzatajacy yeedi

Znajdź odpowiedniego robota sprzątającego Yeedi dla siebie / fot. materiały prasowe

Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego, ale nie wiesz, czy warto? Poznaj funkcje robotów Yeedi 2 hybrid oraz Yeedi k650 i dobierz urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb

Jakie są zalety posiadania robota Yeedi w domu?

Popularność robotów sprzątających wzrasta, ponieważ dają one dużo więcej możliwości niż klasyczny odkurzacz. Nie tylko odkurzają, ale także mopują powierzchnie, automatycznie się ładują, a przede wszystkim – pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Aplikacja, którą  możesz pobrać po zakupie urządzenia umożliwia ustawienie regularnych godzin sprzątania, stworzenie mapy domu i ustalenie miejsc, które chcesz by robot omijał. Dzięki niej zmienisz też ustawienia zaawansowane, takie jak moc ssania czy intensywność nawilżenia szmatki.

Te i wiele innych opcji sprawiają, że zakup robota sprzątającego to tak naprawdę pozbycie się części obowiązków. Oba roboty nie generują wysokiego hałasu – ich dźwięk jest porównywalny do towarzyskiej rozmowy, są więc przyjazne dzieciom. Robot Yeedi k650 został także mianowany przez DigitalTrends jako najlepszy do kontaktu ze zwierzętami.

Odkurzanie i mopowanie

Zarówno robot Yeedi k650 jak i Yeedi 2 hybrid oferują funkcję odkurzania i mopowania powierzchni. Po użyciu Yeedi k650 podłoga jest dwa razy czystsza, już po jednym sprzątaniu – wszystko dzięki podciśnieniu ssania do 2000 Pa, zbiorniku na kurz o pojemności 400 ml i wodę o pojemności 300 ml. Yeedi 2 hybrid oferuje siłę ssania 2500 Pa, a także zbiornik na wodę o pojemności 240 ml i na kurz – 430 ml. W drugim robocie możesz też manewrować między poziomami namoczenia szmatki podczas mycia.

Co znajdziesz w opakowaniu?

W opakowaniach obu robotów, poza samym sprzętem znajdziesz stację dokującą z zasilaczem, dwie sztuki szczotek bocznych i szczotkę  główną. Do każdego z robotów producent załącza też 5 sztuk jednorazowych ściereczek do mopowania, filtr – różniący się jednak w zależności od rodzaju robota – a także pojemniki na wodę i kurz, instrukcję i gwarancję. W przypadku robota Yeedi 2 hybrid, w opakowaniu znajdziesz jeszcze dodatkową szczotkę nieplączącą. W obu przypadkach dodatkowe elementy, takie jak paski graniczne czy wymienne szmatki można dokupić w sklepie Yeedi.

Aplikacja

Największy potencjał każdego z robotów pozwala wydobyć aplikacja Yeedi. Zmiana trybów sprzątania, odsyłanie do stacji dokującej, sprawdzenie historii sprzątania czy planowanie kolejnych przejazdów to podstawowe funkcje każdego z nich. Ponadto, aplikacja może pozwolić też na przełączenie sprzętu w tryb cichy, który umożliwi ci swobodną pracę biurową czy rozmowę. Yeedi możesz łatwo dopasować do swoich własnych preferencji – zmienić tryb ssania, jeżeli planujesz odkurzać dywany lub uruchomić tryb sprzątania punktowego – przydatny, gdy podłoga jest bardziej zabrudzona.

kobieta na podlodze z gitara pies i robot yeedi

Aplikacja pozwala na przełączenie robotów w tryb cichy, dzięki któremu robot staje się prawie niesłyszalny dla otoczenia / fot. materiały prasowe

W przypadku robota Yeedi 2 hybrid aplikacja posiada także kilka dodatkowych funkcji. Ponieważ robot ten jest wyposażony w kamerę Visual SLAM, ma możliwość stworzenia mapy przestrzeni domowej. Dzięki niej możesz wybrać, które pomieszczenie chcesz  posprzątać a także śledzić na żywo pracę robota – na stworzonej w aplikacji mapie obszar sprzątania zamalowuje się na niebiesko. Kamera pozwala też na ustalenie wirtualnych ścian, które służą do oddzielania części pomieszczeń.

Wygląd – elegancja i użyteczność

Oba roboty wyglądają bardzo klasycznie – ich kolorystyka jest utrzymana w kolorach czerni i bieli. Yeedi k650 ma około 34 centymetry średnicy i 7,9 cm wysokości, z kolei Yeedi 2 hybrid 35 centymetrów średnicy i 7,7 cm wysokości – roboty są więc w stanie swobodnie zmieścić się pod kanapą. W górnej części obu robotów znajduje się przycisk, którym można je uruchomić. Z boku robotów znajduje się wiele czujników i sensorów, które zabezpieczą je przed upadkami. Z boku można także dostać się do zbiorników na wodę i kurz. Robot Yeedi 2  hybrid posiada też wbudowaną kamerę, która umożliwia skanowanie i tworzenie map pomieszczeń.

robot yeedi czujniki przeciwupadkowe

Czujniki i sensory przeciwupadkowe gwarantują bezpieczne i ciche sprzątanie / fot. materiały prasowe

Użytkowanie i praca

Akumulatory obu robotów pozwalają na długi czas pracy – w przypadku Yeedi 2 hybrid jest to 200 minut, natomiast Yeedi k650 – 130 minut. Oba urządzenia komunikują się także głosowo – jeżeli się zgubią bądź zawieszą na progu, potrafią nas o tym poinformować. Choć roboty sprzątające nie lubią wysokich przeszkód, koła Yeedi 2 hybrid potrafią przejechać przez progi o wysokości nawet 2 centymetrów. Roboty posiadają funkcję sterowania głosowego Amazon Alexa oraz Google Assistant, dzięki którym ty także możesz porozumiewać się z nimi głosowo. Możliwe jest też ustawienie trybu nie przeszkadzać, w którym urządzenia nie wydają dźwięków i sygnałów głosowych. Zarówno ich głośność jak i język można zmienić w aplikacji – język polski nie został jednak jeszcze wprowadzony.

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Mariola 9 czerwca, 2021

    Zaletą mojej roomby i7+ jest stacja clean base. Dzięki temu zapominam o sprzątaniu raz na kilka tygodni, bo ten zbiorczy pojemnik na kurz wiele w sobie pomieści.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ