Saturday, March 2, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Rihanna dla River Island na London Fashion Week (zdjęcia).

Rihanna dla River Island na London Fashion Week (zdjęcia).

River Island, 16 lutego 2013 roku podczas London Fashion Week zaprezentował najbardziej oczekiwaną współpracę roku 2013: Rihanna dla River Island.

River Island, 16 lutego 2013 roku podczas London Fashion Week zaprezentował najbardziej oczekiwaną współpracę roku 2013: Rihanna dla River Island.

Rihanna dla River Island na London Fashion Week

Zdjęcie 1 z 7

fot. materiał prasowy

 

Wiosenno-letnia kolekcja odzieży i akcesoriów zaprojektowana przez Rihannę dla River Island to przede wszystkim satynowe sukienki, maxi spódnice i dżersejowe sukienki z wysokimi rozcięciem wzdłuż uda, ale też denimowe spódnice, oversizeowe parki, krótkie topy, t-shirty, delikatne dzianinowe bluzki z rozcięciem na plecach, kombinezony, sportowe kurtki ze skórzanymi rękawami. Kolekcję doskonale uzupełniają dodatki: szpilki z delikatnymi paskami wokół kostki, botki, plecaki i czapki typu snapback.

[Not a valid template]

Kolekcja wyróżnia się przede wszystkim ciekawymi tkaninami, ale też detalami, które z pozoru basicowym projektom nadają wyjątkowości. Specyficzny akcent wiązań widoczny jest na t-shirtach i sukienkach, a charakterystyczny dla stylu Rihanny motyw koszuli zawiązanej wokół pasa można znaleźć na kombinezonach, spódnicach o długości midi czy parkach. Ten osobliwy niuans zdecydowanie podkreśla swobodny klimat całej kolekcji.

Baseball’owa kurtka z delikatnej, miękkiej skóry, dzianinowe maxi sukienki i wysokie kozaki inspirowane stylem militarnym tworzą limitowaną część kolekcji i są wyprodukowane jedynie w liczbie 200 sztuk każdy.

Wiosenna paleta kolorów to przede wszystkim monochromatyczne barwy, do tego intensywny granat i piaskowy beż, rozjaśnione neonowymi akcentami. Lato to natomiast przede-wszystkim czerń i biel, czerwień, kwiatowe motywy, farbowane grafiki nawiązujące do tzw. DIY oraz pasy.

Pokaz Rihanna dla River Island stylizowali: Mel Ottenberg – stylista Rihanny oraz Adam Selman, jej projektant. Za włosy odpowiedzialny był Johnnie Sapong, który korzystał z kosmetyków Bumble and Bumble, a make up’em zajął się Sam Bryant, korzystając z produktów MAC. Choreografię opracowała Les Childs, muzykę Seb Chew. Za produkcję pokazu odpowiedzialne były firmy: My Beautiful City i Cake Group, Us3 Productions (relacja na żywo) i Live Stream.

Kolekcja Rihanna dla River Island składająca się ze 120 produktów pojawi się w wybranych sklepach na całym świecie (oraz on-line) w dwóch turach. Pierwsza wiosenna część – Spring – trafi do sprzedaży w dniu 5 marca 2013 roku, natomiast letnia część – Summer – pojawi się w sprzedaży w maju 2013 roku. Ceny zaczynają się od 18 £. Obie kolekcje w Stanach Zjednoczonych i Japonii będą dostępne w butikach Opening Ceremony.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ