Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Rewitalizacja pochwy – czemu Polki wybierają ten zabieg?

Rewitalizacja pochwy – czemu Polki wybierają ten zabieg?

Odmładzanie ma różne oblicza

rewitalizacja pochwy

Rewitalizacja pochwy nie musi boleć / fot. Sofia Zhuravets, Depositphotos

Upływający czas, naturalne procesy zachodzące w organizmie oraz porody zmieniają kobiece ciało – dotyczy to także stref intymnych. Często niekorzystnie odbija się to na samopoczuciu, samoocenie i życiu seksualnym. Jednym ze sposobów na to, aby poradzić sobie z postępującymi zmianami, jest zabieg rewitalizacji pochwy

 

Rewitalizacja pochwy – co to takiego?

Rewitalizacja pochwy to coraz popularniejszy zabieg ginekologii estetycznej. Mimo że nie przeprowadza się go po to, aby uporać się ze schorzeniami zagrażającymi życiu, to znacznie poprawia on komfort życie pacjentek.
Zabieg ten redukuje rozluźnienie tkanek ściany pochwy. Z czasem stają się one wiotkie, co może być przyczyną obniżonej satysfakcji ze stosunków seksualnych, nietrzymania moczu oraz kompleksów. Wbrew pozorom, aby przywrócić im właściwe napięcie nie są konieczne zabiegi z użyciem lasera, skalpela i inwazyjna plastyka pochwy. Obecnie pacjentki mogą wybierać zdecydowanie mniej bolesne, bezpieczne oraz niewymagające rekonwalescencji rozwiązania. Należą do nich np. zabiegi rewitalizacji pochwy, przeprowadzane przy pomocy urządzenia emitującego ultradźwięki.

Które kobiety mogą zdecydować się na ten zabieg?

Zabieg ten jest dedykowany dla wszystkich pań, których życie intymne ucierpiało na skutek postępujących z biegiem czasu zmian czy porodów. Wykonuje się go zwłaszcza u pacjentek, które zgłaszają takie problemy jak obniżenie doznań seksualnych, nietrzymanie moczu, ból podczas stosunków czy suchość pochwy. Przeprowadzany zabieg ma na celu:

 

• zapewnienie nawilżenia pochwy, dzięki czemu pacjentka może pozbyć się dokuczającego na co dzień i podczas stosunków uczucia dyskomfortu
• poprawę jakości życia seksualnego – z wiekiem ściany pochwy stają się wiotkie, co jest skutkiem między innymi coraz mniej intensywnej produkcji kolagenu. Jednym z efektów zabiegu jest większe napięcie tych tkanek
• zwiększenie komfortu życia u pań, u których pojawiło się wysiłkowe nietrzymanie moczu – z powodu wieku czy przebytych porodów
• poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych – dotyczy to rozjaśnienia i ujędrnienia sromu.

 

To, czy można przeprowadzić ten zabieg, jest zależne od stanu zdrowia pacjentki i jej historii chorobowej. Rewitalizacji pochwy nie mogą poddać się panie, które cierpią na cukrzycę, infekcje intymne, epilepsję, niezdiagnozowane zmiany skórne. Przeciwwskazaniami do zabiegu są także ciąża, okres karmienia piersią i menstruacja.

Dlaczego rewitalizacja pochwy jest coraz popularniejsza wśród Polek?

Polki coraz chętniej poddają się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej, a w tym takim, które przywracają im radość z życia intymnego. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka:

 

• zabieg, na skutek którego pochwa i jej ściany stają się jędrne, nie trwa długo i jest bezpieczny – wykonuje się go w zaledwie ok. 30 minut i nie ma on skutków ubocznych
• rewitalizacja pochwy nie musi być inwazyjną, chirurgiczną procedurą – obecnie przeprowadza się także zabiegi bez użycia skalpela, nieuszkadzające tkanek, po wykonaniu których pacjentka może szybko powrócić do swojej codziennej aktywności
• ginekologia estetyczna pozwala na szybkie pozbycie się kompleksów, bólu podczas stosunku, problemu nietrzymania moczu
• zabieg ten jest skierowany dla szerokiego grona kobiet w różnym wieku – do pań w okresie okołomenopauzalnym, po połogu, skarżących się na świąd pochwy.

Na czym polega rewitalizacja pochwy?

Rewitalizacja bez użycia lasera czy skalpela jest przeprowadzana przy pomocy urządzenia SonoCare. Zabieg zawsze poprzedza konsultacja, która ma celu ustalenie stanu zdrowia pacjentki i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań.
SonoCare to urządzenie, które emituje nanoultradźwięki o częstotliwości 1 MHz, 3MHz oraz 10 MHz – jego głowicę wprowadza się do pochwy. Podczas kontaktu z tkankami fale dźwiękowe stymulują proces produkcji włókien kolagenowych. Dochodzi wtedy również do przebudowy włókien elastynowych. W czasie zabiegu pacjentka odczuwa jedynie uczucie ciepła, a po jego zakończeniu może wrócić do aktywności zawodowej, fizycznej oraz nie musi zachowywać wstrzemięźliwości seksualnej.

Zabieg SonoCare w Velvet Clinic – zaufaj specjalistom od ginekologii estetycznej

Powrót satysfakcji ze zbliżeń z partnerem, większa pewność siebie i pożegnanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu to tylko niektóre efekty zabiegu SonoCare, które powinny skutecznie do niego przekonać. Dlatego skorzystaj z mocy tkwiącej w nanoultradźwiękach, zaufaj specjalistom z Velvet Clinic, uporaj się z kompleksami i ciesz się na powrót życiem seksualnym!

Źródło: materiał Partera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ